reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ŻŁOBKI w ZG

elusl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Lipiec 2012
Postów
299
Miasto
Zielona Góra
Siemanko dziewczyny!

Jeszcze 6 miesięcy i będziemy musieli posłać naszego synka do żłobka w ZG. W związku z tym stwierdziłam, że podpytam Was, jakie macie doświadczenia ze żłobkami (publicznymi i prywatnymi), które żłobki byście polecały i jakie mniej więcej trzeba spełnić kryteria (poza szybkością zgłoszenia), by dzieciaczek dostał się do takiego żłobka.:rofl2:

Póki co słyszałam, że godny polecenia jest żłobek nr 1 naprzeciwko Elżbietanek...

Będę wdzięczna za wszelkie informacje:-)
 
reklama
elus ja też z takim problemem :p tylko ja mojego Babola bym gdzieś na wrzesień chciała do żłobka dać... Wczoraj mój Seba pytał się co trzeba spełaniać żeby się dostac do żłobka na Wiśnowej... ogólnie trzeba by było najlepiej być samotną pracującą na dwa etaty matką bez rodziny jakiejkolwiek w mieście i jeszcze mieć znajomości o_O taka była opinia kilkorga rodziców z tego żłobka... na dniach chcę się dowiedzieć szczegółów jakiś więc będę chodzic :) bo jak to ma tak wyglądać to chyba dziecko do pracy bede brać :p
 
Ja malego chcialabym oddac do zlobka panstwowego mysle o tym na Wisniowej w ostatecznosci Braniborska, nabor chyba jest jakos wiosna marzec/kwiecie mam nadzieje ze gdzies malego przyjma bo nie wiem co w przeciwnym razie :szok:
 
No u mnie na razie jest ten problem że nie pracuję... a pracę chcę zacząć szukać tak by na wakacje już ją mieć... i teraz w dokumetach muszę zapisać gdzie pracuję i wymiar godzinowy i podać na to świstek... no i pupisko bo ja na wrzesień muszę mieć już żłobek zarezerwowany a nie dopiero jak pracę znajdę... ewentualnie będę myśleć o prywatnych :/ tylko to będzie tak że pójdę do pracy żeby żłobek opłacić :/ eh... się zobaczy...
 
Mysio tyś nauczyciel ze pracy na wrzesień szukasz ? :-)
ja mam wielka nadzieje ze mojego Olo gdzieś przyjmą ;-)
 
ja synka chciałabym oddać do żłobka około końca maja początku czerwca i też liczę, ze go przyjmą... póki co rozglądam się bardziej za miejskimi żłobkami, ale jak nie będzie wyjścia, to młodego wyśle się do prywatnego. generalnie nie ma niestety żadnej innej możliwości niż posłanie małego do żłobka...:-(

swoją drogą zapoznałam się z regulaminem przyjeć dzieciaczków do żłobków "Promyczek" (byłoby pięknie, gdyby mały się do niego dostał; po drodze do pracy nam obojgu by było:-)) i "Wisienka" i kurce felek ciężka sprawa... wychodzi na to, że jesteśmy rodzicami, którzy nie są uprzywilejowani, bo oboje mamy pracę na pełnym etacie, nie jesteśmy niepełnosprawni i nie siedzi na nas MOPS... a miejsc w żłobku jest w sumie niewiele, a zainteresowanych z uprzywilejowanych rodzin (dzieci przyjmowane są jakby z pierwszeństwem) jest pewnie sporo... kurce liczę, że się uda!:rofl2:
tu namiary na procedury przyjęć do tych 2 żłobków:
wisienka: http://www.zlobekwisienka.zgora.pl/Dokumenty.html
promyczek: http://www.promyczek.zgora.pl/index.php?podmenu=12&
 
Cortina :p jeszcze bym młodzież powybijała zanim by do klas weszli :p Dałam sobie plus/minus kilka miesięcy bo chcę żeby mały rok miał już na karku... jak znajdę szybciej to przecież nie powiem że czekam do września ;P z resztą może mój Seba w tym czasie ewoluuje na naukowca i to też by załatwiało problem z opieką...
 
zaczęłam z małym researchem i generlanie jestśmy nastawieni na wysłanie młodego do wisienki, zobaczymy, czy się dostanie:rofl2:
dla rodziców w nagłej potrzebie:-D" mam namiar na babkę, która w styczniu otwiera żłobek na czarkowie. wiem, że za 6h pobgytu dziecka w żłobku wzięłaby 600 zł + jedzenie. gdyby ktoś był zainteresowany to piszcie na priv, podam nr tel. - my nie skorzystamy, bo póki co jeszcze mamy czas; poza tym nie wiem jak w innych prywatnych, ale ponad stówka za dzień to chyba drogo, czy nie...? no i daleko jakby nie patrzeć:rofl2:
 
Bardzo drogo wiem ze inne prywatne zlobki maja mniejsze czesne ;-)

widzilam ze ostatnio powstal nowy zlobek BOSE STOPKI ciekawe jaki tam cennik ;-)
 
reklama
Cortina, właśnie dziś była u nas położna i nadminiełam, że poszukujemy złobka i że z publicznym może być problem i konkretnie rzuciła hasło Bose Stópki (Bose Stópki | Żłobek Montessori). Jest to żłobek prywatny i koszt podobny jak ten wspomniany przeze mnie w poprzednim poście. Położna nadmieniła, że żłobek założyła babka, która przez kilka lat pracowała w irlandzkim przedszkolu, czy też właśnie żłobku. Wiem, że najmłodsze dzieciaczki karmione mają być tym, co przyniesie mama. Dopiero starsze dzieci mają zamówiony catering. Także elegancko, bo generalnie jest bardzo prawdopodobne, że maluch będzie jechał mleku matki - tak byłoby w naszym przypadku.
Sprawdzę ten namiar dogłębniej i jeżeli wszystko będzie ok, to będzie to alternatywa, gdyby z publicznym się nie udało.:-)
 
Do góry