reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły przyrost HCG i cuda przy rozwoju zarodka

Dołączył(a)
25 Listopad 2019
Postów
2
Drogie Panie,
Błagam o jakieś wskazówki. Jestem w 6t6d ciąży. Dowiedziałam się bardzo wcześnie bo już 3 tygodniu. Od lat mam problemy z hormonami (PCOS) wiec jestem pod stała opieka ginekologa. Od samego początku lekarza niepokoił rozwój zarodka. W czwartek tydzień temu czyli pod koniec 5 tyg zarodek mierzył 2mm a po tygodniu 2,7mm. Skonsultowałam to z dwoma lekarzami i oboje wysłali mnie do szpitala na zabieg twierdząc, ze nic z tego nie będzie. Zrobiłam beta hcg które wynosiło 4300 a po 48h 5400. Przepłakałam dwa dni. Ale skoro lekarze kazali to poszłam do szpitala w sobotę... a tam szok! Powiedziano mi, ze skoro hcg rośnie to nie można wykonać zabiegu ponieważ istnieje ryzyko pomyłki. W badaniu wyszło, ze zarodek urósł do 5mm. Czyli wcześniej przez tydzień nie urósł nawet o 1mm aby później w dwa dni urosnąć o 2mm. Wysłali mnie do domu kazali powtórzyć hcg i się modlić o cud. Nie wiem już co mam sadzić. Dalej mam ogromna nadzieje, ze się uda - to moja pierwsza ciąża o która bardzo staraliśmy się z mężem. Może któraś z Pań miała podobny przypadek albo słyszała o takim i jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć bo ja jestem na skraju załamania nerwowego :(
Będę bardzo wdzięczna za każda podpowiedz.
 
reklama
Rozwiązanie
Ps. Zrob badania na tarczyce tsh ft4 i ft3.
Moje ciaze zabijala ona :(
Czasami tarczyca zaczyna wariowac dopiero w ciazy a wtedy warto wiedziec na przyszlosc jak reagowac.
Sprawdx normy dla ciezarnych ale tsh na poczatku ciazy chyba powinno byc 1.5-2
Po co sie spieszyc z zabiegiem?
A moze cos xle zmierzono?
Balabym sie, ze niepotrzebnie go zrobia i miala watpliwosci i zal do siebie...
Modlic sie i czekac - jesli juz cos ma decydowac to natura.
Trzymam kciuki
 
A ciążę liczysz od owulacji czy od 1 dnia ostatniej miesiączki - bo raczej nie można potwierdzić ciąży zaraz po owulacji. Lub ciąża jest starsza niż myślisz.
Co do pomiarów - lekarz sprawdza wielkość stawiając punkty na obrazie USG. Niewiele trzeba by pomiar nie był precyzyjny. Skoro beta rośnie, to jeszcze bym tej ciąży nie skreślała. Nie warto porównywać pomiarów z dwóch różnych aparatów wykonanych dodatkowo przez innych lekarzy. Zrób betę jak radzą, a za tydzień kolejne USG o ile beta dalej rośnie.
 
Czekaj i bądź dobrej myśli, są różne sprzęty auto. Beta po 6 tygodniach przestaje szybko rosnąć. Ja bym czekała. Brała witaminy i odpoczywają

Hcg do 6000 powinna rosnąć minumim 66%. Dopiero później może rosnąć wolniej.
Miałam identyczny przypadek co autorka jak chodzi o HCG i wielkość dziecka. Serduszko biło, dziecko rosło, ale i tak wielkość była nieprawidłowa. Zaczęłam plamić i serce dziecka się zatrzymało na USG w szpitalu.

Hcg może rosnąć, ale jeśli nie rośnie nawet tego minimum to ciężko jest stwierdzić czy będzie dobrze. Tak naprawdę może stać się cud i okaże się, że jest okej, ale nie mam zamiaru koloryzować. Mam nadzieję, że u autorki wszystko będzie ok.
 
Zrob jeszcze raz badanie Beta Hcg, idź do innego ginekologa. Co ma być to będzie. Niestety nie mamy na to wszystko wpływu.
dopóki serce dziecka bije to może wszystko być dobrze.
 
reklama
Nie rób betę I spokojnie poczekaj!
Miałam dokładnie tak samo. Beta przyrastala mi w 2 razy po 3-4 dniach, a nie po 48 godzinach. W 6m tygodniu lekarz nie zobaczył tętna i powiedział poczekać jeszcze tydzen. Ale już zaczął mi opowiadać o możliwości zabiegu.
Po 6 dniach serduszko ładnie biło. Twój zarodek rośnie i to najważniejsze. Moim zdaniem wszystko bedzie ok. A BETA bywa bardzo mylna.
Te pomiary przy takich wielkościach to też nie zbyt dokładne. Mówimy o milimetrach :) a lekarz to mierzy klikając myszka w nie zbyt kontrastówy obraz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie rób betę I spokojnie poczekaj!
Miałam dokładnie tak samo. Beta przyrastala mi w 2 razy po 3-4 dniach, a nie po 48 godzinach. W 6m tygodniu lekarz nie zobaczył tętna i powiedział poczekać jeszcze tydzen. Ale już zaczął mi opowiadać o możliwości zabiegu.
Po 6 dniach serduszko ładnie biło. Twój zarodek rośnie i to najważniejsze. Moim zdaniem wszystko bedzie ok. A BETA bywa bardzo mylna.
Te pomiary przy takich wielkościach to też nie zbyt dokładne. Mówimy o milimetrach :) a lekarz to mierzy klikając myszka w nie zbyt kontrastówy obraz.

Pomiary przy tak wczesnej ciąży są najdokładniejsze, właśnie dlatego, że w tym czasie wszystkie zarodki rosną w identycznym tempie i się nie wiercą, więc można je bardzo dobrze zmierzyć.

No ja miałam również tak jak autorka i u mnie to się dobrze nie skończyło z tymi przyrostami, więc to już raczej jest zależne od kobiety. Mimo wszystko powinna powtórzyć badanie, bo może się okazać, że w ogóle nie rośnie albo nawet spada.
 
Do góry