reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły przyrost HCG i cuda przy rozwoju zarodka

Dołączył(a)
25 Listopad 2019
Postów
2
Drogie Panie,
Błagam o jakieś wskazówki. Jestem w 6t6d ciąży. Dowiedziałam się bardzo wcześnie bo już 3 tygodniu. Od lat mam problemy z hormonami (PCOS) wiec jestem pod stała opieka ginekologa. Od samego początku lekarza niepokoił rozwój zarodka. W czwartek tydzień temu czyli pod koniec 5 tyg zarodek mierzył 2mm a po tygodniu 2,7mm. Skonsultowałam to z dwoma lekarzami i oboje wysłali mnie do szpitala na zabieg twierdząc, ze nic z tego nie będzie. Zrobiłam beta hcg które wynosiło 4300 a po 48h 5400. Przepłakałam dwa dni. Ale skoro lekarze kazali to poszłam do szpitala w sobotę... a tam szok! Powiedziano mi, ze skoro hcg rośnie to nie można wykonać zabiegu ponieważ istnieje ryzyko pomyłki. W badaniu wyszło, ze zarodek urósł do 5mm. Czyli wcześniej przez tydzień nie urósł nawet o 1mm aby później w dwa dni urosnąć o 2mm. Wysłali mnie do domu kazali powtórzyć hcg i się modlić o cud. Nie wiem już co mam sadzić. Dalej mam ogromna nadzieje, ze się uda - to moja pierwsza ciąża o która bardzo staraliśmy się z mężem. Może któraś z Pań miała podobny przypadek albo słyszała o takim i jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć bo ja jestem na skraju załamania nerwowego :(
Będę bardzo wdzięczna za każda podpowiedz.
 
reklama
Rozwiązanie
Ps. Zrob badania na tarczyce tsh ft4 i ft3.
Moje ciaze zabijala ona :(
Czasami tarczyca zaczyna wariowac dopiero w ciazy a wtedy warto wiedziec na przyszlosc jak reagowac.
Sprawdx normy dla ciezarnych ale tsh na poczatku ciazy chyba powinno byc 1.5-2
reklama
Dziękuje Wam bardzo za wszystkie komentarze.
niestety beta spadła a lekarz potwierdził obumarcie ciąży :(
Nie wiem tylko co dalej... powiedziano mi, ze mogę czekać na samoistne poronienie lub zgłosić się na zabieg...
Jesli bedziesz czekac na samoistne to w razie bolu nie bierz nospy ani nic co powstrzymuje skurcze czy dziala rozkurczowo. Mozna tylko przeciwbolowe. Chodzi o to zeby macica sie oczyscila calkowicie.
Ostrzegam, ze to boli... Bardzo... Mozna nawet zemdlec:( bywaja mdlosci i wszystko jednoczesnie. Potem jest dluuugi okres krwawienia.
Ciaza byla jeszcze mala wiec moze nie bedzie tak strasznie bolalo /fizycznie/.

Jakakolwiek podejmiesz decyzje zadbaj o siebie i nie obwiniaj sie. Znajdz miejsce lub osobe, ktorej bedziesz mogla sie wygada.

Wspolczuje <przytulas>
 
Ps. Zrob badania na tarczyce tsh ft4 i ft3.
Moje ciaze zabijala ona :(
Czasami tarczyca zaczyna wariowac dopiero w ciazy a wtedy warto wiedziec na przyszlosc jak reagowac.
Sprawdx normy dla ciezarnych ale tsh na poczatku ciazy chyba powinno byc 1.5-2
 
Rozwiązanie
Hej. Ja wczoraj byłam z infekcją dróg rodnych u gina. Zrobił USG po tygodniu i powiedział,że zarodek rośnie zbyt wolno. Nie powiedział ile mam ma w danym momencie tydzień temu miał 5,6 mam. Bo według niego powinni być kółeczko a nie łudeczka. Kazał zrobić betę. We wtorek mam wizytę u innego gina. Ten ma złe opinie podobno wymyśla choroby bardzo dużo kobiet się na to u niego skarży że zawsze coś znajdzie. A ja już nie wiem co myśleć pomoże ktoś?
 
Hej. Ja wczoraj byłam z infekcją dróg rodnych u gina. Zrobił USG po tygodniu i powiedział,że zarodek rośnie zbyt wolno. Nie powiedział ile mam ma w danym momencie tydzień temu miał 5,6 mam. Bo według niego powinni być kółeczko a nie łudeczka. Kazał zrobić betę. We wtorek mam wizytę u innego gina. Ten ma złe opinie podobno wymyśla choroby bardzo dużo kobiet się na to u niego skarży że zawsze coś znajdzie. A ja już nie wiem co myśleć pomoże ktoś?
W jaki sposób mamy pomóc? Nie masz bety, nie masz pomiaru, zadnego punktu odniesienia. Zrob jutro bete, w środę przyrost, w międzyczasie masz gina i zobaczysz.
 
Do góry