reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik cytologii w ciąży - poradźcie proszę

tragikomedia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2018
Postów
156
Hej dziewczyny. Jestem w 9 tc. Niedawno pisałam w innym wątku o niskim progesteronie, okazało się jednak wszystko dobrze. Nie nacieszyłam się długo. Odebrałam wynik cytologii, no i znów załamka.

" Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych (ASC). ASC-H. Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego dojrzewają prawidłowo i wśród nich w paśmie "O" widoczne są nieliczne komórki z cechami atypii (możliwy HSIL). Grupa 3. Wskazanie - badanie kolposkopowe i ew. weryfikacja histopatologiczna. "

No i co teraz? Z tego co poczytałam w necie to może być rak :( Miała któraś tak złą cytologię w ciąży?
Lekarza mam dopiero w poniedziałek, ale i tak wiem że to bardzo zły wynik. Może któraż z Was mi coś podpowie, czy to zagraża dziecku?
 
reklama
Tak oczywiście zrobię. Zobaczymy jeszcze jaki wynik da kolposkopia bo to jest deydujące badanie. Dużo czytałam w necie, dziewczyny z takimi wynikami jak moje normalnie rodzą i CINów w ciąży się podobno nie leczy tylko obserwuje. W poniedziałek wszystkiego się dowiem od lekarki, a póki co niestety będę się stresować.
 
reklama
Rozumiem I wcale Ci sie nie dziwie, ze bedziesz sie stresowac, tez bym sie stresowala, jednak musisz pamietac, ze to nie jest wyrok I na pewno da sie cos z tym zrobic. Trzymam kciuki, zeby bylo dobrze I glowa do gory. Zrob to dla swojego dzidziusia.
 
Ja w grudniu miałam robiona cytologię i wyszło ok, będąc w 9tc w marcu zrobiłam cytologię i wyszedł hsil cin iii, lekarz ponownie pobrał cytologię w kwietniu i wynik wyszedł prawidłowy, dziś po 3 miesiącach ponownie zOstała pobrana cytologia i czekam na wynik. Strasznie się boje co to wyjdzie...
 
Dziewczyny ja zrobiłam ponowną cytologię 4 msc po porodzie, i wynik sie poprawił. Z HSIL Cin 2/3 przeszedł na LSIL cin 1. Czekam na kolposkopię z nadzieją że uda mi się uniknąć zabiegu.
 
Dziewczynki, mam 25 lat pierwsza ciąża... 8 tydzień taki wynik cytologii. Czy mam się tym martwić? :(
 

Załączniki

  • E3ED03D6-9518-4AE2-8C8E-68B60866F697.jpeg
    E3ED03D6-9518-4AE2-8C8E-68B60866F697.jpeg
    33,5 KB · Wyświetleń: 748
Rozwiązanie
Do góry