reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik krzywej cukrowej ? Czy sa tu mamy z cukrzycą ciążową

Mamuśka011

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
28
Dzisiaj otrzymałam wyniki lekarz powiedział tylko tyle że za wysoki wynik i muszę iść do diabetologa. To moja pierwsza ciąża i ja nie mam kompletnie pojęcia co robić? Nie wiem z czym to się wiąże czy to niebezpieczne dla dziecka jestem załamana. Czy któraś z Was miała lub ma cukrzycę? Czy za wysoki wynik( nie wiem nawet jaki bo lekarz nie powiedział dokładnie ile wyszlo)zawsze oznacza cukrzyce? Jak to u was wygląda? Czy jest to niebezpieczne?
 
reklama
Rozwiązanie
Na lipcowych mamach 2019 mamy wątek cukrzycowy - zajrzyj :) Nie ma się czego obawiać. U mnie 3 ciąża i pierwszy raz cukrzyca. Co do wyników masz prawo do wglądu.
Witaj. U mnie też wyszła cukrzyca jak byłam w ciąży. Ogólnie może doprowadzić to do wysokiej masy urodzeniowej dziecka ale i np łożysko może szybciej się starzec. Mnie mój lekarz uspokajal że nie jest to jakoś bardzo niebezpieczne pod warunkiem że pilnuje się diety i kontroluje cukier. Na wizycie u diabetologa pewnie dostaniesz glukometr. Ja dostałam w szpitalu bo akurat tam wyszło że mam cukrzycę. Jeśli chodzi o dietę to u mnie dość nietypowo to wyglądało. Gdybyś miała pytania możesz napisać priv. Ogólnie urodziłam zdrowego synka, z normalną waga 3670g więc żaden olbrzym. Na badaniach kontrolnych koło 8 tyg po porodzie wyszło że już żadnej cukrzycy nie mam. Więc nie taki diabeł straszny. Głowa do góry
 
Dzisiaj otrzymałam wyniki lekarz powiedział tylko tyle że za wysoki wynik i muszę iść do diabetologa. To moja pierwsza ciąża i ja nie mam kompletnie pojęcia co robić? Nie wiem z czym to się wiąże czy to niebezpieczne dla dziecka jestem załamana. Czy któraś z Was miała lub ma cukrzycę? Czy za wysoki wynik( nie wiem nawet jaki bo lekarz nie powiedział dokładnie ile wyszlo)zawsze oznacza cukrzyce? Jak to u was wygląda? Czy jest to niebezpieczne?
Hej też miałam cukrzycę ciążowa wyszła mi w 24 tyg ciąży , nic strasznego ale przyznam że przez tydzień nie mogłam ogarnac jedzenia i płakałam zmiana diety ,obawiałam się też strasznie ,ale tak robiłam dietę by cukier był w normie i tylko przed okres od 24tyg do 38 tyg ciąży 5 razy poszedł mi do góry ,a bałam się niesamowicie będzie dobrze,dodam że mój syn urodził się zdrowy fakt że z wagą tylko 3 kg ale był zdrowy
 
Dzisiaj otrzymałam wyniki lekarz powiedział tylko tyle że za wysoki wynik i muszę iść do diabetologa. To moja pierwsza ciąża i ja nie mam kompletnie pojęcia co robić? Nie wiem z czym to się wiąże czy to niebezpieczne dla dziecka jestem załamana. Czy któraś z Was miała lub ma cukrzycę? Czy za wysoki wynik( nie wiem nawet jaki bo lekarz nie powiedział dokładnie ile wyszlo)zawsze oznacza cukrzyce? Jak to u was wygląda? Czy jest to niebezpieczne?
Nawet najmniejsze przekroczenie w każdym z 3 punktów krzywej oznacza cukrzycę. Dziwne, że nie podał wyniku, musi on być wpisany do karty ciąży. Najlepiej nie czytaj o najbardziej pesymistycznych powikłaniach, grozi to długotrwałą histerią :p Do diety, glukometru, a nawet insuliny szybko można przywyknąć. No i pamiętaj, że stres również podnosi cukier, także spokojnie, będzie dobrze. Ja właśnie przez nerwicę i bezsenność mam tragiczną glukozę na czczo, ale na wielkoluda młody nie wygląda, łożysko też póki co trzyma się.
 
Na lipcowych mamach 2019 mamy wątek cukrzycowy - zajrzyj :) Nie ma się czego obawiać. U mnie 3 ciąża i pierwszy raz cukrzyca. Co do wyników masz prawo do wglądu.
 
Rozwiązanie
Do góry