reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik pappa.Czy któraś z Was tak miała?

reklama
Dziewczyny nawet nie macie pojęcia ile wasze wpisy dają mi nadzei. Wiem,że część z was przeraża zespół Downa. Ja akurat miałam możliwość pracy jako terapeuta zajęciowy z osobami dorosłymi z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej w tym z zespołem downa i myślę,że to wspaniali ludzie i podziwiam zaangażowanie ich rodziców w dążenie do ich samodzielności.
Moje przerażenie, płacz i niepokój są spowodowane kiepskimi wynikami hcg i pappa sugerującymi wysokie ryzyko zespołu Patau.
Dziś robiłam NIFTY i czekam na wynik
 
Witam wszystkich. 12.09. Mialam te nieszczęsne badania prenatalne z racji tego że ukończyłam 35 lat. Usg wyszło prawidłowo natomiast badania biochemiczne dały ryzyko 1:25 dla trusomii 21.. wolna beta ponad 5 Mom, natomiast białko Pappa 0.59 Mom. 10.10.mialam amniopunkcję, a teraz oczekiwanie na wynik ...
 
Prawidłowe USG daje dużą nadzieję na zdrowe dzieciątko. Podaję dla pocieszenia moje wyniki, bo sa podobne do moich:
U mnie Beta 5,3913 MoM, PAPP-A 0,3897 MoM, ryzyko Trisomii 21 1:17. USG bez zastrzeżeń. Po amniopunkcji kariotyp prawidłowy. Na stanie 14 miesięczny, zdrowy synek. Żaden lekarz nie wiedział skąd takie wyniki krwi u mnie. Wierzę, że to tylko dużo strachu, tak jak u mnie. I tego z całego serca Ci życzę.
 
Prawidłowe USG daje dużą nadzieję na zdrowe dzieciątko. Podaję dla pocieszenia moje wyniki, bo sa podobne do moich:
U mnie Beta 5,3913 MoM, PAPP-A 0,3897 MoM, ryzyko Trisomii 21 1:17. USG bez zastrzeżeń. Po amniopunkcji kariotyp prawidłowy. Na stanie 14 miesięczny, zdrowy synek. Żaden lekarz nie wiedział skąd takie wyniki krwi u mnie. Wierzę, że to tylko dużo strachu, tak jak u mnie. I tego z całego serca Ci życzę.
Dziękuję za pocieszenie. Oby tak było :) tak bardzo chcę już cieszyć się z ciąży
 
Hej,
chciałabym podzielić się swoją historią -ostatni tydzien spędzilam na pokrewnych wątkach czytając je od deski do deski i szukając otuchy i zrozumienia mojego przypadku.
W zeszły wtorek mialam robione USG 1 trymestru, na USG swietne parametry,
Tydzien ciazy 12+6, przezierność 1,9, kosc nosowa widoczna, przeplywy, serce OK;
ryzyko wynikające z wieku (34 l) - 1:310; natomiast brzydkie ;) wyniki Pappa wplynęły na statystyki:
mialam Betę na poziomie 5,8 (!), ale bialko papp-a - 1,320.
Ryzyko skorygowane dla t21: 1:391, czyli pośrednie.
Dla mnie te wyniki byly bardzo martwiące, natychmiast wykonalismy NIFTY Pro, dzisiaj (po 6 dniach kalendarzowych) przyszły wyniki, wszystkie ryzyka znikome.

Na chwilę obecną nie ma wytlumaczenia skąd tak wysoki poziom Bety, oczywiscie będziemy obserwować, ale lekarz nie byl w stanie wskazac zadnego powodu.
Moze historia komus pomoze, chociazby dla statystyk :)
Pozdrawiam,
 
Hej,
chciałabym podzielić się swoją historią -ostatni tydzien spędzilam na pokrewnych wątkach czytając je od deski do deski i szukając otuchy i zrozumienia mojego przypadku.
W zeszły wtorek mialam robione USG 1 trymestru, na USG swietne parametry,
Tydzien ciazy 12+6, przezierność 1,9, kosc nosowa widoczna, przeplywy, serce OK;
ryzyko wynikające z wieku (34 l) - 1:310; natomiast brzydkie ;) wyniki Pappa wplynęły na statystyki:
mialam Betę na poziomie 5,8 (!), ale bialko papp-a - 1,320.
Ryzyko skorygowane dla t21: 1:391, czyli pośrednie.
Dla mnie te wyniki byly bardzo martwiące, natychmiast wykonalismy NIFTY Pro, dzisiaj (po 6 dniach kalendarzowych) przyszły wyniki, wszystkie ryzyka znikome.

Na chwilę obecną nie ma wytlumaczenia skąd tak wysoki poziom Bety, oczywiscie będziemy obserwować, ale lekarz nie byl w stanie wskazac zadnego powodu.
Moze historia komus pomoze, chociazby dla statystyk :)
Pozdrawiam,
te wyniki pappy nie raz wychodzą fałszywie.
 
reklama
Cześć Wszystkim!
Mam na imię Ania. Mam 35lat i to moja pierwsza ciąża.
Postanowiłam że gdy zakończy się już ten koszmar związany z testem pappa w którym wyszło mi ryzyko zd 1:66.. to napisze krótko do dziewczyn które to oto szukają informacji i pocieszenia. Sama spędziłam tu mnóstwo czasu i pomagało mi to czytajac te szczęśliwe zakonczenia. Otóż dziewczyny wczoraj odebrałam wynik testu Sanco zdrowa córcia 😍 nie martwcie się (wiem ze to wszystko jest trudne, sama przeżyłam ciężkie chwile przez tydzień kiedy czekałam na wynik).. ale nie wszystko co tak źle wróży wychodzi niedobrze! Życzę Wam duzo zdrówka..mało nerwów.. I samych szczęśliwych dni w ciąży (no i po oczywiście też)... sama chce wierzyć że już teraz będzie wszystko będzie dobrze😍
 
Do góry