reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wzorzec ruchowy dziecka w ciąży

Dołączył(a)
1 Grudzień 2023
Postów
2
Cześć, czy miała może któraś podobną sytuację?
jestem teraz w 27+4 tc, mała ma wpisana hipotrofie, wymiarami i waga jest mniejsza o 3 tygodnie. Wszystko było by dobrze do pewnego momentu gdzie lekarze stwierdzili nieprawidłowy wzorzec ruchowy.
Mówią że córeczka nie rusza się wgl na usg, jakieś może lekkie ruchy skrętne „jakby była w przykurczu”. Gdzie później po badaniu usg czuję jej kopniaczki plus na wizycie u położnej mała kopała w detektor tętna co chwilka.
Straszą mnie jakimiś wadami gen sami nie wiedzą jakimi. Co do wyglądu małej nie maja zastrzeżeń główkę, profil twarzy ma dobry. Czy któraś z was miała podobne problemy? Jak u was się końcowo sytuacja potoczyła ?
 
reklama
Cześć, czy miała może któraś podobną sytuację?
jestem teraz w 27+4 tc, mała ma wpisana hipotrofie, wymiarami i waga jest mniejsza o 3 tygodnie. Wszystko było by dobrze do pewnego momentu gdzie lekarze stwierdzili nieprawidłowy wzorzec ruchowy.
Mówią że córeczka nie rusza się wgl na usg, jakieś może lekkie ruchy skrętne „jakby była w przykurczu”. Gdzie później po badaniu usg czuję jej kopniaczki plus na wizycie u położnej mała kopała w detektor tętna co chwilka.
Straszą mnie jakimiś wadami gen sami nie wiedzą jakimi. Co do wyglądu małej nie maja zastrzeżeń główkę, profil twarzy ma dobry. Czy któraś z was miała podobne problemy? Jak u was się końcowo sytuacja potoczyła ?
Ja ze swojej perspektywy mogę Ci tylko doradzić, że jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to poszukaj bardzo dobrego specjalisty i idź na usg do niego, ewentualnie dowiedz się jakie inne badania możesz zrobić żeby sobie rozjaśnić sytuację.

Mi nigdy ginekolog nie wspomniał, że coś może być nie tak, a było... U nas akurat z sercem. Jakby mi wspomniał, że ma jakąkolwiek wątpliwość to poszłabym to sprawdzić u kogoś innego. Nopo prostu nie zobaczył.

Jeśli wszystko jest ok to będziesz spokojniejsza do końca ciąży i nie będziesz się zastanawiać co Cie czeka po porodzie. Jeżeli nie to przynajmniej dowiesz się co Cię czeka, może będziesz musiała wybrać inne miejsce porodu czy coś. Nie ma co się martwić na zapas, ale można też pociągnąć temat i sprawdzić.
 
Do góry