reklama

zmartwiona

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kachaa28, 1 Marzec 2012.

1. kachaa28

kachaa28 Fanka BB :)

witam.mam maly problem.moj maluszek skonczyl teraz 5 miesieczy.chcialam zaczac wprowadzac mu gluten ale lekarka kazala mi poczekac do konca 6 miesiaca.maly zjada 5 posilkow dziennie.3 razy butle,raz kaszke ktora troszke zageszczam i podaje mu z lyzeczki i obiadek ze sloiczka 190g,acha no i troszke deserku zjada czasami bo soczki jakos mu nie smakuja i nie chce ich pic.problem polega na tym ze od jakiegos czasu maly nie chce pic tego zleka a jak pije to nie wypija calej butli jak kiedys.od urodzenia dostaje mleko nan ar bo ulewal.i zastanawiam sie czy poprostu nie znudzilo mu sie te mleko.robie mu zawsze 180 ml ale on wypija 120,150 poprostu roznie.nie chce mu tez na chama nic wciskac bo to nie na tym chyba polega.kaszki tez mu robie 150ml ale zje raz cala ale zadko a raz 100zl,120.czy mam sie juz zaczac martwic????i mam jeszcze jedno pytanie odnosnie karmienia po 6 miesiacu i tego glutenu.jakie kaszki,w jakich proporcjach i do czego mam je wprowadzac??jak to robic i jakie podawac reszte posilkow bo jakos nie umiem tego ugrysc.pozdrawiamy:-)

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Podawanie glutenu można rozpocząć w 6 miesiącu życia, w dawce ekspozycyjnej 3g suchej masy kaszki manny ugotować i podać dziecku w deserku, papce warzywnej czy mleku.
    Kaszkę mleczną powinna Pani zacząć podawać w 7 miesiącu życia, jeśli dziecko ulewa może Pani zagęszczać mleko kleikiem ryżowym lub kukurydzianym.

3. reklama
  4. kachaa28

maly juz pije zageszczone mleko.wspomnialam o tym w poprzedniej wiadomosci.najbardziej to sie martwie tym ze maly nie zjada tyle mleka co powinien o czym tez wspomnialam.

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Może Pani spróbować podać mleko innego producenta różnią się smakiem, być może inne mu lepiej posmakuje, jednak ilości napisane na opakowaniu są szacunkowe nie oznacza że Pani dziecko musi wypić dokładnie tyle ile jest napisane.

6. kachaa28

no wlasnie teraz czekam az skonczy ten 6 miesiac i zmienie mu mleko.nie chce na sam koniec zmieniac mleka na inne od urodzenia a za chwile znowu zmieniac na 2.czy slyszala pani jakies opinie odnosnie mleka aptamil albo beba??aktualnie jestesmy w niemczech i jakos te dwa mleka mi wpadly w oko ale nie wiem na ktore mu zmienic.i jak to jest z tym glutenem,ok mam mu dodac tej kaszki mannej ale jak podaje mu obiadek,deserek czy nawet kaszke to tam juz jest gluten tylko nie pisza ile gram.mozna podac dziecku ugotowanej kaszki mannej do posilku a potem jeszcze mu podawac posilki juz zawierajace gluten??pozdrawiam

7. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Producenci na terenie Uni Europejskiej mają obowiązek oznaczania produktów zwierających gluten, dla niemowląt dodatkowo musi być informacja że produkt jest bezglutenowy, musi Pani wybierać te produkty które są bezglutenowe. A gluten wprowadzać sama stopniowo czyli tak jak pisałam dawkę ekspozycyjną z kaszki manny dodaje Pani do obiadku czy deserku.

8. kachaa28

tak tak,zgadza sie.jest wszedzie napisane czy jest gluten w posilku tylko nie pisza w jakich proporcjach np gramach.to by ulatwilo sprawe bo jezeli na poczatek ma sie podawac 2-3g na 100ml jedzenia to jakby tak bylo na etykiecie informacja ze obiadek np zawiera tyle glutenu to nie trzeba z niego rezygnowac.a tak to tutaj w niemczech jest o wiele wiecej obiadkow po 6 miesiacu ale zawierajace gluten.z kaszkami jest tak samo.jest ich bardzo duzo ale wiekszosc zawiera gluten.dlatego tego nie rozumiem.skoro u dziedzi mamy zaczac wprowadzanie glutenu po 6 miesiacu a obiadki i kaszki juz zawieraja ten gluten to wychodzi na to ze tutaj w niemczech nie zwracaja na to uwagi czy jak.pisala pani ze powinnam podawac dziecku kaszke mleczna dopiero w 7 miesiacu,moge zapytac dlaczego??mi doktorka poradzila zeby juz teraz malemu zastapic jeden posilek taka kaszka.:confused:wiec jemy sobie kaszke mleczno ryzowa z talerzyka zamiast mleczka.

9. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Odnośnie kaszki to takie są polskie zalecenia w Niemczech może być inaczej, proszę się kierować tym co mówi lekarz bo on zna dziecko i wie jak się rozwija. Odnośnie kaszek i produktów glutenowych to te zawierające gluten dostaje dziecko które powinno już mieć przeprowadzone ekspozycję na gluten. W Polsce przeprowadza się ją podając dziecku kaszkę manną.

10. reklama

Poleć forum