reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana adresu PUE ZUS

Aleksandra893

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Styczeń 2023
Postów
590
Hej!

Mam pytanie czy któraś z Was przebywając na zwolnieniu lekarskim zmieniała adres pobytu na pue ZUS? Jestem na zwolnieniu w 8 miesiącu ciąży i właśnie się przeprowadziłam w związku z tym chciałabym zmienić dane adresowe, aczkolwiek gubię się na Zusie- jeśli ktoś może się podzielić wiedzą to bardzo chętnie ją przyjmę ☺️
 
reklama
Ja zmieniałam, składałam wniosek o zmianę adresu na swoim koncie (nie pamietam jaki to był numer w wniosku musisz wygooglować). Ale co dokładnie kliknąć to ci nie powiem - metoda prób i błędów jakos się dokopałam. Poradzę tylko żeby robić przy kompie a nie na telefonie - jest łatwiej 😀 ogolnie u mnie była sytuacja, że pracodawca nie zmienił mi adresu. Ja go zmieniłam w sierpniu a dalej w systemie mam stary także … zmień żeby mieć dupochron ale i tak pewnie będzie ten wniosek wisiał zanim zaktualizują :p
 
Mój mąż też dostał informacje po przeprowadzce, że najlepiej jeśli adres zmieni pracodawca. Niestety czasem trzeba się prosić i przypominać ☹️
 
Ja zmieniałam, składałam wniosek o zmianę adresu na swoim koncie (nie pamietam jaki to był numer w wniosku musisz wygooglować). Ale co dokładnie kliknąć to ci nie powiem - metoda prób i błędów jakos się dokopałam. Poradzę tylko żeby robić przy kompie a nie na telefonie - jest łatwiej 😀 ogolnie u mnie była sytuacja, że pracodawca nie zmienił mi adresu. Ja go zmieniłam w sierpniu a dalej w systemie mam stary także … zmień żeby mieć dupochron ale i tak pewnie będzie ten wniosek wisiał zanim zaktualizują :p
Haha dzięki! Wolę złożyć sama i żeby wisiał, chociaż będę miała podkładkę kiedy składałam, i że w ogóle to zrobiłam 😂
 
Mój mąż też dostał informacje po przeprowadzce, że najlepiej jeśli adres zmieni pracodawca. Niestety czasem trzeba się prosić i przypominać ☹️
Bo z tego co czytałam to jest obowiązek pracodawcy. Ja po przeprowadzce w marcu złożyłam od razu papiery w kadrach a w sierpniu zobaczyłam, że adres niezmieniony … ale w razie czego wniosek złożyłam żeby mieć podkładkę.
 
Mój mąż też dostał informacje po przeprowadzce, że najlepiej jeśli adres zmieni pracodawca. Niestety czasem trzeba się prosić i przypominać ☹️
Kurde problem jest taki- może być dla niektórych kuriozalny, ale przeprowadziłam się na przysłowiowe „zadupie” gdzie psy dupami szczekają i żeby zmienić u siebie dane adresowe muszę, je wydrukować a nawet nie mam gdzie tego zrobić 🤣 aktualnie jestem bez samochodu, najbliższy autobus jest tyle km, że umrę zanim dojdę a mąż w pracy od świtu do nocy 🫠
 
Bo z tego co czytałam to jest obowiązek pracodawcy. Ja po przeprowadzce w marcu złożyłam od razu papiery w kadrach a w sierpniu zobaczyłam, że adres niezmieniony … ale w razie czego wniosek złożyłam żeby mieć podkładkę.

Ale przecież na zwolnieniu nie musisz być w miejscu zameldowania/stałego zamieszkania więc nie trzeba tego zmieniać u pracodawcy. Ja nie zmieniam po podatki płacę w Warszawie, a nie tam gdzie mam działkę i zwykle przebywam na ewentualnym zwolnieniu
 
Ale przecież na zwolnieniu nie musisz być w miejscu zameldowania/stałego zamieszkania więc nie trzeba tego zmieniać u pracodawcy. Ja nie zmieniam po podatki płacę w Warszawie, a nie tam gdzie mam działkę i zwykle przebywam na ewentualnym zwolnieniu
Tzn zmieniałam adres u pracodawcy po przeprowadzce, na zwolnienie poszłam kilka miesięcy później. Chodzi mi po prostu o fakt, że ich obowiązkiem było to zgłosić w zusie a tego nie zrobili i dlatego zmieniałam sama.
Co do miejsca przebywania na zwolnieniu, jeśli masz zwolnienie leżące to trzeba być pod podanym adresem, niestety kontrole lubią sie zdarzać. A ZUS docelowo ma w systemie taki adres jaki poda pracodawca jako płatnik składek. Chyba, że przy wystawianiu zwolnienia lekarz go zmieni ale wtedy trzeba wiedzieć, że się nie zgadza ze stanem faktycznym :) Nie musi to być adres zameldowania bo też mam inny. A kwestia podatków a kwestia zusu to już w ogóle dwie inne sprawy.
 
Ostatnia edycja:
Kurde problem jest taki- może być dla niektórych kuriozalny, ale przeprowadziłam się na przysłowiowe „zadupie” gdzie psy dupami szczekają i żeby zmienić u siebie dane adresowe muszę, je wydrukować a nawet nie mam gdzie tego zrobić 🤣 aktualnie jestem bez samochodu, najbliższy autobus jest tyle km, że umrę zanim dojdę a mąż w pracy od świtu do nocy 🫠
Ale do zmiany przez neta nie musisz drukować, po prostu wpisujesz nowy adres i wysyłasz im wniosek przez tą platformę. W pracy to tak, trzeba złożyć w formie papierowej, wiadomo 🙈 trzeba wypełnić papierek żeby pani mogła wprowadzić do komputera a potem znowu wydrukować - cyfryzacja XXI wieku 😅
 
reklama
Tzn zmieniałam adres u pracodawcy po przeprowadzce, na zwolnienie poszłam kilka miesięcy później. Chodzi mi po prostu o fakt, że ich obowiązkiem było to zgłosić w zusie a tego nie zrobili i dlatego zmieniałam sama.
Co do miejsca przebywania na zwolnieniu, jeśli masz zwolnienie leżące to trzeba być pod podanym adresem, niestety kontrole lubią sie zdarzać :) Nie musi to być adres zameldowania bo też mam inny. A kwestia podatków a kwestia zusu to już w ogóle dwie inne sprawy.

No przecież ja to wiem xD Chodzi mi właśnie o to, że u pracodawcy mam adres zamieszkania, bo tam mieszkam, płacę podatki. Ale na L4 w 99% leczę się na wsi bo jest mi tak lepiej i wygodniej i ten adres jest inny i nie będą go zmieniać u pracodawcy bo nie widzę powodu ;) - a w ZUS właśnie musi być w razie kontroli (jak jestem chora i mam 2 to też nigdzie nie chodzę, bo nie od tego jest l4)
 
Do góry