reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiana czasu pracy z 1 na pół etatu a planowana ciąża- jaka kwota na L4 i url.macierz

agacia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2011
Postów
319
Miasto
kraków
Witam,
Mam kilka pytań związanych z tytułem mojego postu. Miesiąc temu byłam w ciąży niestety szybko poroniłam ale pragniemy sie starać nadal. Niestety pracodawca zmienił mi umowę z calego na pół etatu od kwietnia co nie jest mi na rekę bo planujemy dziecko ;/ co za tym idzie mniejsze wynagrodzenie o połowę. Mam pytanie czy jak zajde ciąże w maju to dostanę na L4( mam ryzyko poronień) tą kwotę z pół etatu przez cały okres trwania L4 do porodu i dalej w czasie urlopu macierzyńskiego czy bedzie to jakaś średnia z ostatnich 12stu m-cy od daty przejścia na L4?? Czy to ze poroniłam ciążę( byłam na L4 tydzień)ma jakieś znaczenie? Czy jak pracuję dodatowo na u-z to czy to bedzie doliczane dodatkowo ???
Z góry dziękuję za odpowiedź.Będę bardzo wdzięczna :))
 
reklama
Mam kilka pytań związanych z tytułem mojego postu. Miesiąc temu byłam w ciąży niestety szybko poroniłam ale pragniemy sie starać nadal. Niestety pracodawca zmienił mi umowę z calego na pół etatu od kwietnia co nie jest mi na rekę bo planujemy dziecko ;/ co za tym idzie mniejsze wynagrodzenie o połowę. Mam pytanie czy jak zajde ciąże w maju to dostanę na L4( mam ryzyko poronień) tą kwotę z pół etatu przez cały okres trwania L4 do porodu i dalej w czasie urlopu macierzyńskiego czy bedzie to jakaś średnia z ostatnich 12stu m-cy od daty przejścia na L4??
Wysokosć zasiłku będzie liczona z okresu od zmiany umowy, czyli realnie będzie to zasiłek w wysokosci odpowiadającej pensji z wymiaru 1/2 etatu.

Czy to ze poroniłam ciążę( byłam na L4 tydzień)ma jakieś znaczenie?
W jakim kontekście?

Czy jak pracuję dodatowo na u-z to czy to bedzie doliczane dodatkowo ???
To zalezy jakie składki Pani odprowadza. Czy jest to umowa z Pani pracodawcą czy z innym podmiotem?
 
Moja stara umowa nadal obowiazuje natomiast zmieniły sie w niej dwa punkty- wysokość pensji i wielkość etatu( z calago na pół) jak taki "Aneks"interpretowac?? "umowa" nazwana jest: wypowiedzenie umowy o prace"??? czy powinnam iść z tym do prawnika? Czy to zmienia postać rzeczy??
 
Moja stara umowa nadal obowiazuje natomiast zmieniły sie w niej dwa punkty- wysokość pensji i wielkość etatu( z calago na pół) jak taki "Aneks"interpretowac?? "umowa" nazwana jest: wypowiedzenie umowy o prace"???
Zaraz, zaraz. Albo to aneks (podpisany przez obie strony - Panią i pracodawcę) albo wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy (tj. pracodawca zmiania Pani wymiar etatu).

czy powinnam iść z tym do prawnika?
Jesli to porozumienie (aneks) to nie ma z czym, bo skoro Pani się zgodziła to ponosi Pani skutki takiego oswiadczenia. Jeśli to wypowiedzenie zmieniąjące - ważne jest czy mogło być ono Pani wręczone tj. czy korzysta Pani teraz z jekiejść szczególnej ochrony (ciąża, urlop macierzyński irp.).
 
Właśnie nie wiem jak interpretować umowę. Po prostu dostałam dokument, który jest zatytuowany "wypowiedzenie umowy o pracę" na natomiast w treści jest napisane ,że zostały wypowiedziana częśc dotycząca wielkości etatu( z całego na pół) i pensji( połowa) natomaist reszta nie ulega zmianie( w tym czas trwania umowy). Czy zatem jest to moja trzecia umowa?? Jak tak to na czas nieokreślony?? Bardzo sie w tym pogubiłam. Prosze o pomoc
 
Właśnie nie wiem jak interpretować umowę. Po prostu dostałam dokument, który jest zatytuowany "wypowiedzenie umowy o pracę" na natomiast w treści jest napisane ,że zostały wypowiedziana częśc dotycząca wielkości etatu( z całego na pół) i pensji( połowa) natomaist reszta nie ulega zmianie( w tym czas trwania umowy).
Zatem to zwykłe wypowiedzenie zmieniajace.

Czy zatem jest to moja trzecia umowa??
Nie sądzę, ale nie była Pani uprzejma napisać jaka umowę ma Pani teraz a jakie były poprzednio. Wypowiedzenie zmieniające zmienia umowę dotychczasową ale nie jest to nowa umowa.

Jak tak to na czas nieokreślony??
Jak wyżej.

Bardzo sie w tym pogubiłam. Prosze o pomoc
Nie potrafię jeśli nie podaje Pani istotnych informacji.
 
Pierwsza umowa była na czas próbny ( 3miesiące), potem dostałam umowę na okres 6 lat i tą umowę mi zmieniono. Umowa ta kończy mi sie w 2014 roku w maju. I od miesiąca mam tą zmianę.
W związku z tym mam do Pani pytanie, jak już wcześniej pisałam,czy zatem mam teraz umowe na czas nieokreslony??
Jestem w ciazy, zatem jak bede miała zwolnienie lekarskie od jutra to dostaję uśredniona pensję z ostatnich 12 miesięcy czy tylko z połowy etatu ?? Rozumiem z wcześniejszcych Pani wpisów ,że nadgodziny i umowa zlecenie nie maja wpływu na wysokość zasiłku chorobowego???
Dziekuję za zainteresowanie i przepraszam za chaotyczne opisy mojego przypadku.
 
reklama
Pierwsza umowa była na czas próbny ( 3miesiące), potem dostałam umowę na okres 6 lat i tą umowę mi zmieniono. Umowa ta kończy mi sie w 2014 roku w maju. I od miesiąca mam tą zmianę.
W związku z tym mam do Pani pytanie, jak już wcześniej pisałam,czy zatem mam teraz umowe na czas nieokreslony??
Nie. To wciąż ta sama umowa (trzecia) tylko ze zmodyfikowanymi warunkami.

Jestem w ciazy, zatem jak bede miała zwolnienie lekarskie od jutra to dostaję uśredniona pensję z ostatnich 12 miesięcy czy tylko z połowy etatu ??
A czy była Pani w ciąży w chwili otrzymania wypowiedzenia zmieniajacego? Wypowiedzenie umowy pracownicy w ciąży jest niedopuszczalne.

Rozumiem z wcześniejszcych Pani wpisów ,że nadgodziny i umowa zlecenie nie maja wpływu na wysokość zasiłku chorobowego???
Nigdy tego nie powiedziałam. Wszystko zależy od ram czasowych zlecenia. Pani podaje bardzo szczątkowe informacje stąd sformułowanie jednoznacznych odpowiedzi jest niemożliwe. CO chwile zaskakuje mnie Pani kluczowymi informacjaki (jak to o ciżay w tym poście).
 
Do góry