reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana formy zatrudnienia w ciazy

Dołączył(a)
1 Styczeń 2018
Postów
1
Cześć dziewczyny ! Nie wiem co mam robić... od marca 2017 pracuje w firmie x na umowie zlecenie, od lutego tego roku mam dostac umowę o pracę w związku ze zmianą projektu na którym aktualnie pracuje ( zmiana umowy była mi obiecana od listopada) Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży (6tydz):-D. Na umowie o pracę będę mieć wyższe wynagrodzenie niż dotychczas. Czy jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie zaraz po podpisaniu umowy o pracę mogę mieć jakieś problemy np ze strony ZUS? (Przypuszczam że różnica między dotychczasowym wynagrodzeniem A tym na etacie może wynosić koło 600 zł netto ale może być i większa ponieważ nie znam jeszcze dokładnych parametrów nowej umowy) pracodawca nie wie o ciazy i nie mam zamiaru go informowac poki co.

No i nie wiem co robić... przecież nie odmowie teraz zmiany umowy bo tak długo na to czekałam...
 
reklama
Pytanie jest takie czy z umowy zlecenie masz odprowadzane składki chorobowe? Bo jak nie to podpisując mowę o pracę i idąc od razu na zwolnienie nie otrzymasz od razu zasiłku. Poza tym wydaje mi się strasznie nieuczciwe, że nie zamierzasz informować pracodawcy o ciąży. Dlaczego zamierzasz iść na zwolnienie, masz ku temu powody, czy tak chcesz? Bo jeżeli praca jest za ciężka lub ciężko znosisz ciążę to na zwolnienie powinnaś iść już teraz.
 
Ten wątek uświadamia mi jak chore stosunki pracy panuja w Polsce. Mimo wszystko uważam, że powinnaś zaczekać do zmiany umowy. Jeśli nie ma wskazań, to z przejściem na zwolnienie powinnaś trochę poczekac.
 
hej dziewczyny, ja bym poczekala na zmiane umowy. W dzisiejszych czasach trzeba niestety byc orzebieglym i stawiac swoje interesy nad interesy firmy. Z punktu widzenia pracodawcy powiem, ze ludzie tak po prostu robia bo takie mamy czasy. Jak przyjdzie co do czego to firmy nie maja zadnych skrupolow przed pracownikiem i kieruja sie TYLKO swoim dobrem i interesami. Dlatego, bez zadnych wyrzutow, poczekaj az dostaniesz umowe, odczekaj w miare mozliwosci ile sie da (niby moglabys pojsc na zwolnienie od razu ale niestety trzeba tez myslec o tym, ze do dokladnie tej samej pracy bedziesz musiala za jakis czas wrocic) i jak naprawde nie bedxiesz mogla juz pracowac, pojdz na zwolnienie. Nie robilabym tego jednak od razu.

Pozdrawiam Noworocznie!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
nie możesz po prostu po zmianie umowy pracować tyle ile Ci ciąża pozwoli do końca 6-7 miesiąca, można przecież pracować? zrozumiałe jest, że się boisz i obowiązku informować nie masz ale przejście od razu na L4 osobiście uważam, że to bardzo nieuczciwe. Zwolnienie kobiety bo jest w ciąży lub nie podpisanie umowy o pracę też nie jest OK. Ja o swojej ciąży powiedziałam w 5 miesiącu a pracowałam do końca 34 tc. i będąc prawie w 37 tc. uważam, że bym chyba jajo w domu zniosła. Dodam, że mam już syna i niby jest co robić.
 
reklama
Do góry