reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana fotelika - 9+

Czikibang

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2019
Postów
71
Witajcie,
Chciałabym zmienić fotelik, bo z dotychczasowego córcia wyrosła. Moze macie jakieś sprawdzone bezpieczne modele nie za fortunę (max 700zl) od 9 kg? Zastanawiałam się nad joie stages (0-25kg) albo lionelo bastiaan (9-36kg). Co myślicie?
Pozdrawiam :)
 
reklama
Witajcie,
Chciałabym zmienić fotelik, bo z dotychczasowego córcia wyrosła. Moze macie jakieś sprawdzone bezpieczne modele nie za fortunę (max 700zl) od 9 kg? Zastanawiałam się nad joie stages (0-25kg) albo lionelo bastiaan (9-36kg). Co myślicie?
Pozdrawiam :)
My korzystamy już rok z joie stages i jesteśmy zadowoleni :) córka ma ponad dwa lata i dalej jeździ w nim tyłem do kierunku jazdy. Polecam
 
My korzystamy już rok z joie stages i jesteśmy zadowoleni :) córka ma ponad dwa lata i dalej jeździ w nim tyłem do kierunku jazdy. Polecam
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) słyszałam że w przypadku tego fotelika dość problematyczne jest wsadzanie dziecka ze względu na pas mocujący. Jak u Was się to sprawdza?
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) słyszałam że w przypadku tego fotelika dość problematyczne jest wsadzanie dziecka ze względu na pas mocujący. Jak u Was się to sprawdza?
Ja się przyzwyczaiłam i nie jest to dla mnie problemem ;) ale rzeczywiście łatwiej napewno jest gdy fotelik jest obrotowy tylko wtedy już cena inna;D
 
Witajcie,
Chciałabym zmienić fotelik, bo z dotychczasowego córcia wyrosła. Moze macie jakieś sprawdzone bezpieczne modele nie za fortunę (max 700zl) od 9 kg? Zastanawiałam się nad joie stages (0-25kg) albo lionelo bastiaan (9-36kg). Co myślicie?
Pozdrawiam :)
Musisz sprawdzić czy w Twoim samochodzie jest w ogóle opcja zamontowania tego pasa. Bo niestety nie we wszystkich można. Ja też chciałam Joie, ale właśnie przez brak możliwości zapięcia zdecydowałam się na inny. Mi głównie chodziło w foteliku o to aby dziecko jak najdłużej mogło jeździć tyłem.
 
My mamy joie spin 360- zależało nam na łatwym wsadzaniu młodego. Solidne wykonanie, kilka opcji położenia. Ma fajne wkładki modulowe- jak np dziecko jest drobniejsze, to można zostawić część, a część odpiąć. Można wozić i tyłem i przodem do kierunku jazdy.
Montaż na isofix, więc mały minus, bo chyba nie każde auto ma.
Polecam.
 
ja mam i użytkuje joie every stages :) ja nie narzekam , mam go zamontowanego na środkowym fotelu w samochodzie i zazwyczaj wkładam syna z tej strony gdzie nie ma pasa :) z tańszych rwf jest jeszcze akita na pasy , ma test plus i inny montaż :) przy joie musisz mieć trochę pasa do montażu :)
 
Poczytaj sobie ogólnie w temacie fotelików.
W skrócie przede wszystkim fotelik musi być dobrany do waszego samochodu i do dziecka. Po drugie musisz prawidłowo go montować i sadzac w nim dziecko i prawidłowo zapinać, ale zakładam że raz zamontowany fotelik będzie tam na długo (ewentualnie demontaż na sprzątanie samochodu) , a że wy też będziecie się przykładać do zapinania pasów. Inaczej można kupić atrapę fotelika z marketu jako mandatochron, bo nic to nie da razie wypadku.
Nie ma uniwersalnie dobrej marki ani modelu, po prostu trzeba dopasować do swojego modelu samochodu i dziecka.
Czyli trzeba znaleźć sklep stacjonarny, gdzie jest dobry dostęp z parkingu do sklepu i pracownicy są pomocni i konpetentni. Muszą chętnie i dobrze przymierzyć kilka do kilkunastu modeli do waszego auta. są sklepy w tym wyspecjalizowane. Ba, są sklepy, do których wyjedziesz swoim autem.
Jeśli chodzi o sprawdzenie testów bezpieczeństwa fotelików, to ADAC nie ma się co sugerować, bo obejmuje 5 czynników, tylko jeden to testy zderzeniowe, reszta to np łatwość konserwacji. Chyba że poszukasz danych źródłowych o poszczególnych czynnikach. Najlepszy jest test szwedzki Test Plus, ale foteliki przodem nie przejdą nigdy tego testu pozytywnie, także on wyklucza foteliki z możliwością montażu przodem i tyłem, choć przy montażu tyłem do kierunku jazdy mogą dobrze chronić.
Oczywiście lepsze są montowane tyłem i dziecko powinno tak jeździć jak najdłużej,do końca przedszkola. Zaopatrz się od razu w matę na oparcie fotela, żeby je chronić przed nóżkami dziecka. Jeśli macie nowszy samochód z ISOFIX, to lepiej tak montować fotelik.
Mnie też niedługo czeka taki zakup także powodzenia i życzę zadowolenia z zakupu.
 
reklama
Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi. W obecnej sytuacji wolałabym uniknąć jeżdżenia po sklepach a tym bardziej z dzieckiem. Córcia niestety denerwuje się jadąc w obecnym foteliku bo chciałaby siedzieć a nie leżeć, więc raczej zdecyduje się na zakup przez internet. Wezmę Wasze opinie pod uwagę. Dzięki :)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry