reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Dołączył(a)
17 Kwiecień 2021
Postów
5
W poniedziałek wieczorem dostałam okres i zaczęłam przyjmować tabletki Vibin Mini. To moje pierwsze tabsy w życiu, więc jestem trochę zielona. Przyjmuję je cały czas o 20, ale chciałabym brać o 10. Mogę po prostu z dnia na dzień zmienić godzinę bez obaw, że skuteczność zostanie obniżona?
 
reklama
To zmiana o 10 godzin, więc trochę sporo - obecne opakowanie bierz już o 20, a od nowego zmień na 10, dla pewności i bezpieczeństwa.
oke to będę brała od nowego opakowania. bo generalnie zorientowałam się, że czasem wieczorem spotkałabym się na jakieś winko z przyjaciółkami i ze nie mogłabym pic od razu, tylko czekać aż się wchłonie co najmniej 4 godziny...
 
oke to będę brała od nowego opakowania. bo generalnie zorientowałam się, że czasem wieczorem spotkałabym się na jakieś winko z przyjaciółkami i ze nie mogłabym pic od razu, tylko czekać aż się wchłonie co najmniej 4 godziny...

A tak masz w ulotce napisane? Że musisz czekać 4 godziny ze spożyciem alkoholu?
Przyznam szczerze, że tabletki biorę od 19 lat i nigdy w życiu nie czekałam na wchłonięcie, a u mnie wieczorne przyjmowanie tabletek jest dużo "pewniejsze", bo rano nigdy nie wiem, czy będę akurat w domu...
 
A tak masz w ulotce napisane? Że musisz czekać 4 godziny ze spożyciem alkoholu?
Przyznam szczerze, że tabletki biorę od 19 lat i nigdy w życiu nie czekałam na wchłonięcie, a u mnie wieczorne przyjmowanie tabletek jest dużo "pewniejsze", bo rano nigdy nie wiem, czy będę akurat w domu...
nie mam nic o tym w ulotce właśnie, ale wyczytałam gdzieś wypowiedz farmaceuty, ze spożycie alkoholu przed upłynięciem 4h to tak jakbym popila tabletkę alkoholem...
 
nie mam nic o tym w ulotce właśnie, ale wyczytałam gdzieś wypowiedz farmaceuty, ze spożycie alkoholu przed upłynięciem 4h to tak jakbym popila tabletkę alkoholem...

Przyznam, że nigdy się aż tak nie wciągałam w analizowanie tabletek i zawsze wystarczało mi to, co napisane w ulotce.
No i zdarzało mi się popijać tabletki piwem czy winem nie raz 🤔


Może w tej kwestii wypowie się ktoś bardziej oblatany...
 
Jeżeli chcesz zmienić godzinę to rzeczywiście najlepiej od nowego opakowania.
Ja parę lat stosowalam tabletki zawsze wieczorem i nie zwracałam na to uwagi, czy jestem na weselu, czy jakiejś imprezie :) nic też w ulotce nie było o zakazie spożywania alkoholu.
 
Nie wydaje mi sie zeby spozycie alko przy anty mialoby osbic dzialanie badz je zaklocic. O 4h na wchloniecie jest napewno przy wystepowaniu biegunki badz wymiotow. Wtedy faktycznie dzialanie moze zostac zaburzone i trzeba postepowac zgodnie z ulotką.
 
oke to będę brała od nowego opakowania. bo generalnie zorientowałam się, że czasem wieczorem spotkałabym się na jakieś winko z przyjaciółkami i ze nie mogłabym pic od razu, tylko czekać aż się wchłonie co najmniej 4 godziny...
Brałam te same tabletki też o godzinie 20. Zdarzało się, że piłam w tym czasie alkohol i nic się nie działo. To bardziej chodzi o to, że można przesadzić z alkoholem i później wymiotować przez co tabletka może się nie wchłonąć
 
reklama
Do góry