reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana imienia, dziecko 3 lata.

Imię mozna zmienić w każdym wieku. Koleżanka zmieniała ok. 30 roku życia. Drażniło ja jej pierwsze imię więc urzędowo zmieniła je na drugie. Nie żałuje:) już się nie musi męczyć z wiecznymi błędami w dokumentach (miała imię w stylu: Radosława, Jarosława etc.)
I właśnie to rozumiem .. widzę tu mnóstwo ludzi którzy posługują się innym imieniem niż mają w papierach ( moje dwie ciocie również) Totalnie nie rozumiem dlaczego ich nie zmienią.. My chyba jednak pójdziemy i zmienimy.. po co to się męczyć i wszystkim dookoła tłumaczyć.
 
reklama
W sumie to sami namieszaliście dziecku 🤷
Nigdy nie zwracaliście się do nieg Adrian?
Wg mnie dziecko szybko wyłapie, że o niego chodzi jeśli zaczelibyscie się tak do niego zwracać.
 
I właśnie to rozumiem .. widzę tu mnóstwo ludzi którzy posługują się innym imieniem niż mają w papierach ( moje dwie ciocie również) Totalnie nie rozumiem dlaczego ich nie zmienią.. My chyba jednak pójdziemy i zmienimy.. po co to się męczyć i wszystkim dookoła tłumaczyć.
No to zmieńcie 🤷Jeśli porządek jest tak ważny. Zapytaj w urzędzie jak to zrobić i działaj. Dziewczyny już chyba wszystkie opcje/ argumenty przedstawiły.
 
Idziesz go urzędu gminy/miasta. Wypisujesz druk jedna strona a4, mogą chcieć (ale nie muszą) jakiegoś świadka, że posługujecie się innym imieniem. I już.
 
Sama mam takie dwie osoby w rodzinie, ale ja lubię mieć wszystko ' poukładane ' . Wolałabym, żeby w papierach było tak jak się do dziecka zwracamy, ale jakoś się stresuje.. dziwne uczucie.
No dobra, ale to jest procedura administracyjna i urząd może się nie zgodzić na zmianę imienia tylko dlatego ze lubisz mieć „poukładane w papierach”
 
No dobra, ale to jest procedura administracyjna i urząd może się nie zgodzić na zmianę imienia tylko dlatego ze lubisz mieć „poukładane w papierach”
Można zmienić, jeżeli na codzien używane jest inne imię. Jest to jeden z dopuszczalnych powodów zmiany.
 
Można zmienić, jeżeli na codzien używane jest inne imię. Jest to jeden z dopuszczalnych powodów zmiany.
Ok, ale oni nie mówią do niego ADAM tylko Adaś który jakby się uprzeć mógłby być zdrobnieniem od Adriana. To jest procedura uznaniowa Ergo mogą, ale nie muszą niczego zmieniać :)
 
reklama
Córka ma ksywki i to jest w porządku :) Moje dzieci też je mają, ale ty chodzi o imię.
Dziwi mnie, że wujek nie zmieni sobie po prostu na Rysiek.

Bo jako dorosła osoba to nie jest do końca takie proste, trzeba złożyć papiery z uzasadnieniem, urzędnik tak naprawdę w zależności od swojego widzimisię może się nie zgodzić, potem za swoje pieniądze wymienić, wszystkie dokumenty itp. Jest to dużo zachodu. Nie wiem jak w przypadku wujków - ale w mojej rodzinie były/są dwa takie przypadki i imiona są inne bo były takie, a nie inne czasy i nie zgodzono się na dane imiona
Jedna z tych osób już nie żyje, dożyła 90siątki, ja dopiero na pogrzebie dowiedziałam się, że ma inne imię i dało się tyle żyć z takim "problemem" :)
 
Do góry