reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana imienia, dziecko 3 lata.

reklama
Moim zdaniem, jeśli rodzice chcą zmienić imię dziecka, w szczególności w takim wieku (później nikt nie będzie o tym pamiętał) i w takich okolicznościach (do dziecka nie mówi się starym imieniem) to niech zmieniają! Moim zdaniem, dobry pomysł. Ja bym zmieniła i nie zastanawiała się zbytnio. Powiedziałabym nawet, ze im szybciej tym lepiej :)
 
Ja znam osobę, której odmówiono więc to raczej zdecydowanie zależy od urzędu :D

To mogła iść do innego
Generalnie urząd nie ma prawa odmówić jeśli udowodnisz, że rzeczywiście posługujesz się innym imieniem. Jako "dowód" możesz przedstawić media społecznościowe, jakieś korespondencje, albo jak mój urząd sobie życzył 2 świadków. Znaczy kazał ich po prostu wymienić w druku.
Wymiana dokumentów to znowu nie taki wielki koszt, zdecydowanie więcej jest papierologii później dlatego mi się odechciało
 
reklama
Szukałam po prostu może wsparcia? Dobrego słowa?
Liczyłam, że może odezwie się mama która przeszła coś podobnego i podzieli się doświadczeniami.
Niby wiem co robić, ale to nie jest jak wymiana obuwia, to jest trudna decyzja.

Jest to prostsze niż wymiana obuwia 😉
Po prostu idziesz o zmieniasz. Zwłaszcza u malucha, nie musi zmieniać tego w bankach, pracy, mailach służbowych, tłumaczyć klientom dlaczego nagle przedstawia się inaczej. Po prostu zmieniasz i na następny dzień masz z głowy
 
Do góry