reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana imienia, dziecko 3 lata.

A zapytaj dziadka dlaczego jego rodzice nazwali go A a teraz wszyscy wołają B ?
Nie wszystko w życiu jest czarne bądź białe...

Nazwali go A a nie B bo się w urzędzie nie zgodzili (nie jest to typowe imię, myślę że możesz nawet nie wiedzieć, że takie istnieje), a dlaczego w Warszawie latach 40stych nie było wesoło i mieli poważniejsze sprawy na głowie niż szukanie kogoś kto zarejestruje tak jak chcą (wtedy to w ogóle nie były urzędy tylko chyba kościoły) poczytaj sobie w książce od historii skoro nie ogarniasz ;)

W 2020 raczej miałaś zdecydowanie weselsze życie niż wtedy, ale co ja tam wiem 🤦‍♀️
 
reklama
Właśnie o takie coś mi chodziło.. Ja nie rozumiem dlaczego ludzie tak nie chcą czy boją się zmian imienia.. przecież nie jest według mnie coś aż tak wielkiego. Chcę właśnie zaoszczędzić dziecku, później tłumaczenia wszystkiego..czy to w szkole czy gdziekolwiek, teraz jeszcze nie rozumie faktu, że w akcie ma inne imię, a uważam, że dość głupie będzie teraz uczenie dziecka ' nowego ' imienia..
A ja nie rozumiem skąd Twój dylemat ;-)
Skoro wszystko wiesz, to idziesz do urzędu i zmieniasz. 90% rodziny/znajomych nawet nie zauważy takiej zmiany.
 
Nazwali go A a nie B bo się w urzędzie nie zgodzili (nie jest to typowe imię, myślę że możesz nawet nie wiedzieć, że takie istnieje), a dlaczego w Warszawie latach 40stych nie było wesoło i mieli poważniejsze sprawy na głowie niż szukanie kogoś kto zarejestruje tak jak chcą (wtedy to w ogóle nie były urzędy tylko chyba kościoły) poczytaj sobie w książce od historii skoro nie ogarniasz ;)

W 2020 raczej miałaś zdecydowanie weselsze życie niż wtedy, ale co ja tam wiem 🤦‍♀️
Nie znasz mnie i mojej historii..więc nie oceniaj książki po okładce.
2020 mimo wszystko był najpiękniejszym rokiem w moim życiu.
Lecz
2019 był najgorszym w życiu. Pochowałam dziecko, ale co ja tam o życiu wiem.
Ciąża w 2020 roku nie była usłana różami i moim największym problemem nie było imię. Dopiero w 2022 roku po ukończeniu terapii stanęłam na nogi.
No niestety..zawsze musi znaleźć się ktoś kto się przyczepi.
Ja nie chce dziecka oddać do adopcji tylko zmienić jeden papierek.
 
@ZieloneOczy No to po prostu to zrób 🤷‍♀️ Wydaje mi się, że decyzję już podjęłaś. Tylko nie wiem, co tak naprawdę Cię przed tym powstrzymuje. Nikomu tym przecież krzywdy nie zrobisz.
 
@ZieloneOczy No to po prostu to zrób 🤷‍♀️ Wydaje mi się, że decyzję już podjęłaś. Tylko nie wiem, co tak naprawdę Cię przed tym powstrzymuje. Nikomu tym przecież krzywdy nie zrobisz.
Czuje jakiś wewętrzny lęk.. Myślałam, że uda się tu poznać osobę która to przeszła i będzie raźniej. Mieszane uczucia mam serio.

Może tu jesteś i to czytasz..jeśli nie chcesz pisać tu to napisz wiadomość prywatną 🙏
 
Nie znasz mnie i mojej historii..więc nie oceniaj książki po okładce.
2020 mimo wszystko był najpiękniejszym rokiem w moim życiu.
Lecz
2019 był najgorszym w życiu. Pochowałam dziecko, ale co ja tam o życiu wiem.
Ciąża w 2020 roku nie była usłana różami i moim największym problemem nie było imię. Dopiero w 2022 roku po ukończeniu terapii stanęłam na nogi.
No niestety..zawsze musi znaleźć się ktoś kto się przyczepi.
Ja nie chce dziecka oddać do adopcji tylko zmienić jeden papierek.

Ale ja się nie czepiam. Ciebie dziwi to, że ktoś nie zmieni imienia mimo, że używa innego, Mnie dziwi, że ktoś nazywa dziecko imieniem które mu się nie podoba. Każdego może chyba dziwić co innego. No chyba, ze mnie nie może, bo Ty pochowałaś dziecko więc ja już nie mam prawa do swoich odczuć 🤡
 
Czuje jakiś wewętrzny lęk.. Myślałam, że uda się tu poznać osobę która to przeszła i będzie raźniej. Mieszane uczucia mam serio.

Może tu jesteś i to czytasz..jeśli nie chcesz pisać tu to napisz wiadomość prywatną 🙏

Już Ci powiedziałam do z dużej rangi podnosisz to wydarzenie.
Już byś 5 razy obróciła z urzędu z tym druczkiem. Wypisanie go zajmuje z zegarkiem w ręku maks 10 minut🙋‍♀️
Składasz, dobosisz potrzebne dokumenty i to już. O 15 byś już jadla obiad z załatwioną sprawą
 
Ale ja się nie czepiam. Ciebie dziwi to, że ktoś nie zmieni imienia mimo, że używa innego, Mnie dziwi, że ktoś nazywa dziecko imieniem które mu się nie podoba. Każdego może chyba dziwić co innego. No chyba, ze mnie nie może, bo Ty pochowałaś dziecko więc ja już nie mam prawa do swoich odczuć 🤡
Więc skoro Cie tak bardzo interesuje dlaczego nazwałam dziecko imieniem A a zwracam się do niego imieniem B, to nie ma na to konkretnej odpowiedzi. To jest długa historia odnośnie straty poprzedniego dziecka, trudnej ciąży i porodu, mojej depresji z której jakiś czas temu wyszłam.. teraz naprawiam błędy z tamtego okresu, po prostu. Jesteśmy ludźmi, nikt nie jest idealny.
Ile ludzi tyle historii. Każdy ma powód dlaczego coś tam zrobił czy tego nie zrobił.
 
reklama
Już Ci powiedziałam do z dużej rangi podnosisz to wydarzenie.
Już byś 5 razy obróciła z urzędu z tym druczkiem. Wypisanie go zajmuje z zegarkiem w ręku maks 10 minut🙋‍♀️
Składasz, dobosisz potrzebne dokumenty i to już. O 15 byś już jadla obiad z załatwioną sprawą
Kurcze.. dziękuję Ci za tą wiadomość 😊
Chcąc nie chcąc..podniosła mnie na duchu, że to nie takie cholera wie co..
Mam takie myśli, bo ja taka już jestem, że jak chce coś zrobić czy coś.. to szukam informacji w internecie, na fb ..szukałam postów odnośnie zmian imienia i jest na prawdę mało tego.. zastanawia mnie czy ludzie tego nie robią czy nie chcą mówić publicznie? Dlatego się zestresowałam czy wszystko ze mną oki 🫣
 
Do góry