reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana łóżeczek na łóżka :-)

Pysia, mój Jaś ma łóżeczko 200x90, ale pojedyncze, nie piętrowe.
A Bartuś śpi w zwykłym dziecinnym i pewnie pośpi gdzieś do 2-3 roku, a potem będę martwiła się co dalej...
ogólnie piętrowe nie za bardzo mi się podobają, poza tym nie bardzo pasuje piętrowe do naszego mieszkania - nie miałabym gdzie postawić
podejrzewam że za te 2 lata my będziemy musieli złożyć nasze duże łóżko i przenieść się do pokoju gościnnego, a Bartusiowi kupi się drugie, takie jak ma Jaś.

Nickie - ale bubel Wam się trafił..:no::wściekła/y:
 
reklama
A co byście powiedziały na to łóżko? Najbardziej mi zależy na tym, by starczyło na dłużej... Ostatnio kupiłam łóżko, na którym niestety siadali dorośli i deski poszły:zawstydzona/y::szok:. Nie chciałabym tego powtórzyć, żeby ciągle nie kupować, a z tym siadaniem wiadomo jak jest... usiądę czasem, żeby bajkę przeczytać, czy okryć, utulić, więc musi być takie łóżko stabilne i mocne...:tak:
http://zaczarowanasypialnia.home.pl...osna_pod_materace_90x200_bez_materacy-25.html


Jak nie znajdę nic lepszego, to chyba zdecydujemy się na to...
:tak:
 
Ostatnia edycja:
pysia - wygląda porządnie.
ważne żeby mocno i solidnie skręcić tą ramę.
dno jak Ci się jakaś deska złamie zawsze można dokupić drugie takie do dorosłych łóżek w IKEA.
najważniejsze, żeby rama się dobrze trzymała.
 
Pysiu - jedyne co mogę doradzić - nie kupuj łóżka bez dotykania! Łóżko Nickie te wyglądało stabilnie i porządnie na zdjęciu, a widzisz co ją spotkało?

Nie ma w pobliżu Ciebie zakładu meblarskiego? Ja właśnie do takowego się udałam. Zrobili na wymiar, zrobili z dodatkową barierką, z materacami - zapłaciliśmy niecałe 1150zł, a wiem, ze łóżko wytrzyma lata bez wymieniania złamanych desek....
 
W zestawie jest drabinka

z drabinka.jpg
 
wygląda w miarę fajnie, chociaż wydaje mi się za dużo tej "dykty" po bokach.
A jest wystarczająco miejsca na tym dolnym łóżeczku? na zdjęciu widać małe dziecko pod spodem i ma jakby to górne łóżeczko zaraz nad głową, jakby wstać wogóle nie mogło (no, ale może Was to nie będzie dotyczyć)

jak widziałaś na żywo to najważniejsze, żeby było solidne. wiadomo, dzieci przeważnie po łóżkach skaczą
 
Dominika81... my go nie kupiliśmy, choć mojemu mężowi się to łóżeczko bardzo podobało, mnie jednak nie przekonuje jak już wspomniałaś mało przestrzeni na dolnym łóżeczku oraz to, że nie wyobrażam sobie jakoś 2-3 latka śpiącego na górnym łóżku, bo mogłoby wypaść lub z kolei za kratami, bo jeśłi będzie chciał się wydostać, to zwyczajnie zacznie się wspinać. Jest bardzo solidne. Co do tej dykty, to to jest solidna płyta meblowa grubości jeśli dobrze pamiętam jakoś 2,5cm. Jeszcze tylko napiszę, że materac nie leży bezpośrednio na podłodze. Jest tam mniejwięcej 3-4 cm luzu pomiędzy podłogą a materacem i przewiewa fajnie. Nie wiem... zobaczymy... pokój maluchów jest b. nieustawny, więc być może w przyszłości się na to zdecydujemy, ale ze względu na wysoką cenę nie jestem skora do kupowania łóżka tylko na 2 lata. W tej chwili Filip ma łóżko junior guliwer z IKEA i śpi na nim od kiedy skończył 13 miesięcy, a do tego dokupiliśmy barierkę Vikare w kolorze łóżeczka (brzoza) i jesteśmy zadowoleni. Zapobiegawczo obok łóżeczka leży materacyk, ale tfu tfu... nie zdażyło się jeszcze żeby mały wypadł, za to schodzi z niego dość pewnie. Nie przełożylibyśmy go tak wcześnie do łóżka junior, ale potrzebne było nam łóżeczko dla jego młodszej siostry Tosi, a kupowanie drugiego niemowlęcego troche mijało się z celem. Myślę, że Tosia zostanie w tym łóżeczku tak długo jak to tylko będzie możliwe, przy czym pewnie wyciągniemy jej kilka szczebelków. Powiem jeszcze, że wiele osób w UK praktykuje kupowanie łóżek niemowlęcych, które rosną razem z dzieckiem tzw. "cot bed".
 
reklama
Cześć dawno mnie nie było.... otóż nadal nie mam łóżek dla dzieci... nie mogę się zdecydować, za duży wybór :-)
Chodziłam po sklepach... ale nikt nie ma wystawionego łóżka piętrowego dla dzieci... pokazywali mi tylko w katalogu... porażka. Zaczęłam więc myśleć, jak przemeblować pokój, abyśmy mogli kupić 2 łóżka i tyle... jak na razie brak pomysłu
CO do łóżek, tez jest ich pełno i należy dokładnie czytać do ilu kilu jest przeznaczone. Bardzo mi się spodobało jedna... ale właśnie doczytałam że do 50 kg... no niby dla dziecka, jest OK, ale jak ja będę chciała się z nim położy... to co... pęknie... porażka... szukam dalej, jak znajdę to dam znać
 
Do góry