reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka a zaparcia

M

MatkaGeriatka

Gość
Mam 13- miesięczne dziecko. Od urodzenia do 5 mca było na karmieniu mieszanym. Od 5 mca wyłącznie na mm (niestety). Od urodzenia mm podawane to Nan Optipro Plus. Po zmianie mleka z 2 na 3 zauważyłam, że pojawiły się u dziecka zaparcia- wypróżnianie raz na tydzień w ilości orzecha laskowego. Czy u Was również zmiana mleka z 2 na 3 powodowała takie problemy? Pozostała dieta bez zmian i nowości. Zaczynam się zastanawiać czy nie wrócić do mleka dwójki, czy to dobry pomysł? Pierwszy raz mam taki problem.
 
reklama
Możecie wrócic na dwojke bez problemu. Natomiast to już zdecydowanie wiek, w którym powinna pić wodę. I na tej wodzie tez bym się skupiła.
 
Może za mało pije w ogóle, bo jednak mleko to nie woda. Ja mam młodsze dziecko i u nas twardsze kupy bardzo często pojawiają się jak mała mniej chętnie pije wodę akurat.
 
Próbowałam i to jedyna rzecz którą pije. Woda, mleko krowie, soki, herbaty wszystko ble, tylko mm i już, więc daję, żeby chociaż coś piła.
Jeżeli ma problemy z kupą to problemem może nie być samo mleko a właśnie ilość płynów. Wodę już od dawna powinna pić a Ty musisz być konsekwentna w podawaniu jej. Próbuj różnych kubków, bidonów. Może dieta jest też uboga w błonnik.
Generalnie w 3 jest większa ilość żelaza i to też może być problematyczne.
 
Dziękuję za odpowiedzi. Wodę próbuje na wszystkie możliwe sposoby i z wszystkiego- butla, bidon, słomka, kubek, łyżka i pluje- kilkanaście razy dziennie.
Od żelaza na bank nie, bo po urodzeniu miała końskie dawki żelaza i problemów brak. Poza tym żelazo z mm jest słabo wchłanialne, ze względu na obecność białka, które siłą rzeczy jest obecne w mleku. I tak wiele tych wartości odżywczych z mleka jest częściowo bezwartościowa. Muszę wrócić chyba do dwójki.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi. Wodę próbuje na wszystkie możliwe sposoby i z wszystkiego- butla, bidon, słomka, kubek, łyżka i pluje- kilkanaście razy dziennie.
Od żelaza na bank nie, bo po urodzeniu miała końskie dawki żelaza i problemów brak. Poza tym żelazo z mm jest słabo wchłanialne, ze względu na obecność białka, które siłą rzeczy jest obecne w mleku. I tak wiele tych wartości odżywczych z mleka jest częściowo bezwartościowa. Muszę wrócić chyba do dwójki.
To wróć do 2 i uparcie podawaj wodę.
 
Do góry