reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka modyfikowanego

Dołączył(a)
15 Listopad 2019
Postów
11
Pomóżcie.. Moj synek ma 3,5 miesiaca. Od niedawna zaczęłam wprowadzac mleko modyfikowane bez laktozy, poniewaz stwierdzono u synka nietolerancje disacharydow (do tej pory karmilam piersia) wybralam mleko Enfamil 0 lac. W ciagu doby mam 3 karmienia mlekiem modyfikowanym i 3 lub 4 karmienia piersia (podaje dodatkowo kropelki delicol).
Niestety po tym mleku moj synek duzo ulewa i wymiotuje, na poczatku myslalam ze przyczyna jest za duza porcja zalecana przez producenta, ale zmniejszenie porcji i tak nic nie dalo, caly czas ulewanie i wymioty zaraz po zjedzeniu mleka.
Co mam zrobic? Zmienic mleko? Jak tak to na jakie i jak to zrobic? Czy Bebilon pepti 1 dha bedzie odpowiednim mlekiem?
Co polecacie? Czy moze któraś z was miala podobna sytuacje?
 
reklama
W zasadzie większość marek ma w swoim asortymencie mleka ha np Bebilon czy Bebiko. Po prostu na opakowaniu musi być napis HA. Zagęszczacz to Nutriton. Ale jeżeli są zmiany skórne to może rzeczywiście bmk. Wtedy chyba najlepsze jest mleko Nutramigen. Ale w smaku ohydne.
 
reklama
Mleko ha wcale nie jest najlepsze dla alergików bmk. Poza tym może być alergia bez zmian skórnych. Przy alergii na bmk od razu lepiej Pepti itp.
 
Kupilam i od wczoraj podaje bebilon pepti 1 dha. Troszke maly ulewa ale nie tak jak po enfamilu, no i jak narazie nie wymiotuje. Tylko dzisiaj pojawila sie rzadka kupa (3 razy dzisiaj). Ale mysle ze to moze temu ze organizm musi przyzwyczaic sie do nowego mleczka, jak myslicie?
 
Do góry