reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka na bebilon

Właśnie tez o to wypróżnienie się boje, chociaż teraz na tym Nan było 1x co drugi dzień (ostatnio się trafiło 1x codziennie) wiec tez tak nie wiem czy dobrze. Ciagle strach, żeby tylko nie wpakować dziecka w jakieś zaparcia, bóle brzucha itd. Tak ciężko stwierdzić co jest winą mleka, a co niedojrzałością układu trawiennego czy coś tam 😔
 
reklama
Moja córka miała bebilon pepti ma czas około dwóch miesięcy z powodu zaparć; myśle ze było to po prostu spowodowane właśnie niedojrzałością układu pokarmowego. Następnie „na chwile” przeszła na bebilon prosyneo a potem na 6 msc na bebilon całkiem już „zwykły”. Zmiana mleka była podyktowana tak jak wspomniałam zaparciami było podejrzenie ze to krowie mleko ale po jakimś czasie gdy zauważyłam poprawę to lekarka właśnie pozwoliła powoli wracać do normalnego. Od czasu przejścia na normalne już nic niepokojącego zaobserwowałam.
 
Aha u nas przy każdej zmianie mleka stosowałam mieszanie jednego z drugim, tak samo robię przy przechodzeniu na np trójkę z dwójki. Być może nadgorliwie ale tak już mam ;)
 
@Lilkamilka97 używacie jakiegos probiotyku? Ile twoje dziecko ma msc?
Wiesz, najlepiej zrobić badania. Badanie ogólne kału plus na krew utajoną plus ciala redukujące.
A kto zaproponował pepti? Alergolog?
Proponuję wizytę u gastroenterologa
Moje dziecko ma dopiero miesiąc. Używamy Biogaia. Pepti zaproponował zwykły pediatra. Dziś byłam u innego lekarza i po rozmowie z nim mam wykonac najpierw badania, a potem kombinować z mlekiem, bo jak na jego oko, to wcale może nie być alergia. Uważa, ze te objawy owszem są objawami alergii, ale on uważa, ze w tym przypadku znaczące jest to, ze jej stan skory i kupki w ogóle nie wskazuje na jakikolwiek problem, wiec katar kazał łączyć po prostu z przeziębieniem, a bóle brzucha czy wypróżnienia z niedojrzałością. Nie wiem czy to dobrze 🙈
 
Ja w nocy z dzieckiem trafiłam do szpitala bo płakał non stop. Nie mogłam go uspokoić, na IP zrobil kupkę i jak ręką odjął cisza, ale lekarz się uparł żeby wziąsc małego ma oddział...
Wyniki ok w szpitalu też płakał więc uznali że albo kółka albo alergia... Ja poprawy nie widziałam w zachowaniu dziecka po tym pepti mimo to w wypisie napisali że cytuje " matka zaobserwowala widoczną poprawę w zachowaniu dziecka po podaniu mleka pepti" 😱😱😱 no ale poprawy nie było płakał co wieczór, i w dzień kupy robił z wysiłkiem co 3 dni, ale po 3 msc przeszłam na Bebilon advance i po jakichś 2 tyg kupki już były codziennie bez wysiłku, do dziś mały jest na tym mleku i nic się nie dzieje kupka 1-2 razy dnia ewentualnie co 2 dni.
Można powiedzieć że ja sama zmieniłam mleko ale pediatra pochwalił moją decyzję bo mówił że sama wiem czy dziecko lepiej radziło sobie na advance czy na pepti. Ale sam lekarz uznał że to zwykła niedojrzałość układu trawiennego była i kolki i po 3 msc życia samo się poprawiło i dobrze że nie " trulam " zdrowego dziecka tamtym mlekiem.
Wiadomo że alergik zareaguje inaczej niestety.
Kuzynki synek jest alergikiem i to bardzo. Dawali mu ten pepti ale nie pomagało mu nic. Szukali pomocy za granicą ale jakie w końcu to mleko dostał to nie wiem w każdym bądź razie jeździli do Niemiec do lekarza z nim
Właśnie ja co gadam z kimś, kto miał to mleko, to każdy mówi, ze tylko na chwile i żadnej poprawy. Ostatecznie nie zmieniam go. Posłucham się chyba tego drugiego pediatry
 
Moja córka miała bebilon pepti ma czas około dwóch miesięcy z powodu zaparć; myśle ze było to po prostu spowodowane właśnie niedojrzałością układu pokarmowego. Następnie „na chwile” przeszła na bebilon prosyneo a potem na 6 msc na bebilon całkiem już „zwykły”. Zmiana mleka była podyktowana tak jak wspomniałam zaparciami było podejrzenie ze to krowie mleko ale po jakimś czasie gdy zauważyłam poprawę to lekarka właśnie pozwoliła powoli wracać do normalnego. Od czasu przejścia na normalne już nic niepokojącego zaobserwowałam.
Oooo dokładnie o to chodziło, czyli spokojnie można wrócić z tego mleka na mleko zwykle, nie dla alergikow 😄
Swoją droga tez mi pediatra powiedział o tym stopniowym przechodzeniu z mleka na mleko, ze to podobno dobry sposób, bo organizm dziecka może się spokojnie przestawić z jednej mieszanki na inną.
Pepti pomogło na te zaparcia? Nie było żadnych „skutków ubocznych”?
 
Właśnie ja co gadam z kimś, kto miał to mleko, to każdy mówi, ze tylko na chwile i żadnej poprawy. Ostatecznie nie zmieniam go. Posłucham się chyba tego drugiego pediatry

Popieram! Lekarz mądrze mówi.
Mój pediatra mówił że najwygodniej powiedzieć że dziecko ma alergię i dać mu " zamiennik mleka" typu pepti. I również uważam że mądrze mówił. Też dawaliśmy biogaie i różnica była, trzeba było poczekać ok 1.5 msc ale się poprawiło z kupkami po biogai Espumisanie i zwykłym mleku. Pepti sprzedałam.
 
Oooo dokładnie o to chodziło, czyli spokojnie można wrócić z tego mleka na mleko zwykle, nie dla alergikow 😄
Swoją droga tez mi pediatra powiedział o tym stopniowym przechodzeniu z mleka na mleko, ze to podobno dobry sposób, bo organizm dziecka może się spokojnie przestawić z jednej mieszanki na inną.
Pepti pomogło na te zaparcia? Nie było żadnych „skutków ubocznych”?
u nas pomogło muszę przyznać :) skutków ubocznych brak piła chętnie ;)
 
Hej.

Dostałyśmy recepte na bebilon pepti, bo mojej córce nie służy obecne mleko (nan opti pro plus, wypróżnienie co 2 dni, bóle brzuszka, a teraz katar/sapka i lekko popuchnięte i załzawione oczy). Chciałabym prosić Was o opinie o Bebilonie Pepti- sprawdziło się u Was po zmianie, a jeśli nie, to co innego później zaproponował lekarz? Przyznam, ze bije się z myślami czy nie zaczerpnąć jeszcze opinii innego lekarza, bo boje się trochę tej zmiany na akurat to mleko.

Drugie pytanie (proszę nie wyśmiewać, bo nie znam się na tym) to czy np karmiąc w takim razie dziecko mlekiem typu bebilon pepti właśnie, to czy po 6 miesiącu zmieniając mleko z 1 na 2 można wrócić do zwykłego mleka modyfikowanego? Jak to wyglada?
My przy problemach z wypróżnianiem mieliśmy Bebilon comfort i przy pierwszym jak i przy drugim dziecku jak skończyły 6 MSC to przeszliśmy na zwykły Bebilon i było ok.
 
reklama
Do góry