reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka na własną rękę?!

cycu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2011
Postów
22
Witam czy któraś z was zmieniała może mieszanke mleczną sama na własną rękę bez pediatry??Synek ma niespełna 2 miesiące i karmimy go Bebilonem1 ale od 3 tygodni jest coraz gorzej,mały robi nieciekawe kupki,ciężko mu się załatwić,płacze po jedzeniu i najgorsze w trakcie też tak że trudno go nakarmić:-(,ma wysypke na buzi uszkach i ramionach i lekko zarumienione polika,lekarzem nie jestem ale dużo objawów wskazuje na skaze białkową zwłaszcza że mąz ją miał w dzieciństwie również.Byliśmy u lekarza i prosłam czy by nie spróbować zmienic mleko na te w stylu bebilon ha lub inne ale lekarka stwierdziła że to co się z nim dzieje to normalne i mleka nie zmieniła...pomocy ja płacze razem z małym tak się biedak męczy,myślę o tym żeby kupić to inne mleko z bebilona i spróbować ale boję się czy mu nie wyrządze tym jakiejś krzywdy i czy takie mleko wprowadza się jak coś odrazu?czyli odstawia jedno podaje drugie tak od razu?
 
reklama
Ja karmie piersią,ale jak dla mnie to typowe objawy alergii i dziwie sie twojej pediatrze:szok:.Moja córeczka tez ma skazę i pierwsze,co nam lekarz kazał zrobic,to odstawić mi wszelkie produkty mleczne.Ja na twoim miejscu zmieniłabym nie tylko mleko,ale i lekarkę:))).Krzywdy dziecku nie wyrządziśz,podając mu Bebilon pepti,bo na ha to juz za późno,to daje sie zapobiegawczo,a jak alergia juz jest,to trzeba albo pepti albo Nutramigen.Jest jeden sęk- Pepti,owszem,kupisz np. w aptece internetowej,ale tak normalnie,to jest na receptę,no i tu znów sprawa lekarki...ale kup mu i zmień jak najszybciej,bo poco ma sie dziecko męczyć!Rozumiem cię doskonale,bo sama przechodziłam przez to,a odkad jestem na diecie,to o niebo lepiej.Najlepiej to niech ci da skierowanie do alergologa,który da receptę na pepti i informacje dla lekarza prowadzącego,że dziecko pije to mleko,bo z tego,co piszą dziewczyny z dzieciaczkami na pepti,to jest problem z receptami.No i na recepte masz mleczko refundowane,więc to zawsze cos.Ta TWOJA LEKARKA DZIWNA JAKAŚ....Nie bój się,pepti nie zaszkodzi dziecku,tylko ponoc jest ohydne w smaku:).
 
Moim zdaniem to jest skaza białkowa, Nikola miała identyczne objawy, jednak nasza lekarka od razu przepisała pepti gdy tylko Nikola dostała kolek... Dziwna ta Twoja lekarka:( A nie masz możliwości iść do innego lekarza? Maluch powinien pić Bebilon pepti albo Nutramigen, jednak te mleka są tylko na receptę, są też w połowie refundowane więc za puszkę mleka zapłacisz 11 zł z groszami. Ja odradzam kupowanie przez internet, tak naprawdę nie wiesz co kupisz, chyba że masz naprawdę pewne źródło!
Ja na Twoim miejscu poszlabym do lekarki która Cię tak potraktowała i zażądała wypisania recepty, kłóciłabym się gdyby trzeba było bo niestety lekarze nfz gdzieś nas mają, albo idź do swojego lekarza prywatnie, być może wtedy inaczej podejdzie do sprawy... Bardzo często to pomaga, jak widzą kasę to wszystko dostaniesz... Ale to ja bym tak zrobiła:) powodzenia:)
 
Dziewczyny piszą mądrze to na pewno skaza.

Radzę zmienić pediatrę jak najszybciej, teraz nie ma rejonizacji.
No i oczywiście przejść na bebilon pepti, nutramigem lub isomil.

Misslena głupoty piszesz żebyś iść do tego samego lekarza tylko prywatnie, uśmiałam się, skoro zbagatelizowała tak błachą i prostą sprawę jak skaza, to radziłabym się od niej trzymać z daleka.

Nie po to płacę Zus co miesiac żeby lekarz rodzinny na NFZ mnie lekceważył, jak mi nie podpasuję to idę do innej przychodzi i tyle.
 
Hej mam pytanko moze mi ktoras doradzi co zrobic moja 4 miesieczna Julia karmiona jest w nocy piersia a w dzien mlekiemNAN1 ALE kupki sa nie ciekwae i bardzo brzydkie zbite i zielone na do datek w polowie jedzenia zaczyna plakac i niechcce zjesc a zjada tylko nie cala 60-tke prosze o jakies rady.. 100_0107.jpg
 

Załączniki

  • 100_0104.jpg
    100_0104.jpg
    37,4 KB · Wyświetleń: 309
kaamaa niestety ale u nas tak jest, mamy dwóch pediatrów ale żaden do niczego się nie nadaje, bagatelizuje wszelkie objawy, ale jak umówisz się prywatnie to całkiem inaczej wygląda wizyta... Dziecko jest dokładnie zbadane, dostaniesz odpowiedź na każde pytanie... Na nfz zdażało się że jak czegoś nie wiedzialaś to dostawałaś opiernicz jakbyś miała wszystko wiedzieć... Nie wszędzie jest wybór lekarzy, ja wole zapłacić niż jechać specjalnie nie wiadomo gdzie... Niestety ale u nas takie są realia, nie wiem jak jest w innych miastach.
 
Misslena to zwracam honor, po prostu wkurza mnie takie traktowanie pacjenta... na NFZ w wszystko głęboko a jak kasę zobaczy to kompetentny nagle się robi... zero powołania..

Berjula nan zawiera dużo żelaza, może od tego ma zaparcia... radzę zmienić mleko. A na policzkach nie ma wyprysków?
 
Dziewczyny...nie piszcie, że to na pewno skaza białkowa, bo wcale nie musi być skazą. Na pewno to może ocenić ALERGOLOG, nawet nie pediatra. Większość lekarzy wrzuca wszystkie uczulenia do worka "skaza białkowa" , bo tak najłatwiej.
 
Dziewczyny...nie piszcie, że to na pewno skaza białkowa, bo wcale nie musi być skazą. Na pewno to może ocenić ALERGOLOG, nawet nie pediatra. Większość lekarzy wrzuca wszystkie uczulenia do worka "skaza białkowa" , bo tak najłatwiej.

Zgadzam się u nas lekarz też odrazu że mały ma skazę białkową a tak naprawde okazało się później że to egzema i trzeba bardzo dużo natłuszczać,kremować malucha!!
 
reklama
Ale pisała że kupki złe, płacze podczas jedzenia, to chyba nie są objawy egzemy?

I jeszcze jej M miał w dzieciństwie skazę, to jest duże prawdopodobieństwo że Mały też ją ma.

A co CI alergolog powie? jeśli ma typowe objawy skazy+ te kupki, mogę się założyć że pierwsze co zrobi to każe zmienić mleko..
 
Do góry