reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka z nan na bebilon pepti

Elle118

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Maj 2019
Postów
44
Dziewczyny, może Wy coś podpowiecie z własnego doświadczenia. Synek ma 7 tygodni. Od początku byliśmy na nan optipro plus. Niestety synek dostał podskórnej wysypki oraz strasznie ulewał a wręcz wymiotował nawet 2 h po posiłku jednak na wadze przybierał dobrze. Po konsultacji z pediatrą zmieniliśmy mleko na Bebilon Pepti oraz dostaliśmy skierowanie do alergologa. Prawdopodobnie alergia na bmk. Na bebilonie jesteśmy dopiero kilka dni więc alergolog kazała się zgłosić za dwa tygodnie kiedy nowe mleko zacznie działać i jeśli coś będzie działo się niepokojącego spróbujemy z Nutramigenem. Niestety od wczoraj synek dostał ponownie wysypkę, nawet pojawiły się czerwone krostki a syn ulewa jeszcze więcej niż po nanie! Zje, ładnie odbije, odczekujemy godzinę żeby pokarm ładnie zaczął sie trawić i nic. Po tej godzinie co chwila ulewa mu się pokarm strużką po policzku. Czasami potrafi się zakrztusić. Zjada 90ml co 3h a ulewa min z 20-30. Dodatkowo doszły Nam straszne kolki z rana, podaję Delicol ale poprawy nie widać. Mam wrażenie, że to mleko mu nie pasuje chociaż zjada je chętnie. Czy to może być uczulenie na to mleko czy szukać powodu gdzieś indziej? Może wasze dzieciaczki były w podobnej sytuacji? Mam wrażenie, że popełniłam błąd przechodząc od razu na mleko dla alergików, może wystarczyło zmienić na mleko innego producenta?
 
reklama
Rozwiązanie
istnieją mieszkanki dla uczuleniowców, mój mały pił bebilon prosyneo HA, bo mial podejrzeie, ze ma alergię na mleko. Na pewno warto skontulować z lekarzem, ale wiadomo jak to jest ze się szuka pomocy wszedzie. Dużą ofertę lek bebilon w DOZ można znaleźć i od razu dostępne od ręki w fajnych cenach.
hmm Ja bym na twoim miejscu skonsultowała z alergologiem czy to na pewno uczulenie na bmk. Słyszałam ze pediatrzy czesto średnio sie na tym znają i zle podpowiadają. Jeśli sie okaże, ze jednak ma te uczulenie to pewnie będziecie musieli przejść na nutramigen, jest to barfziej restrykcyjne mleko.
 
Pytanie czy to alergia czy zwykła niedojrzałość ukladu pokarmowego.
To do tego dużo zmian w krótkim czasie...
Ulewanie to fizjologia.

Co do koziego przy alergii na bmk to niestety nie takie proste, bo często to alergia na białka wystepujace u wielu ssaków więc i kozie, kobyle, wielbladzie czy jakie tam jeszcze podaja może uczulić. No ale sprawdzić można.
 
Czy dużo? Dopiero pierwsza zmiana ale faktycznie nie chciałabym mu zmienac znowu mleka i mieszac w brzuszku. Dzisiaj dodatkowo pojawil sie calodzienny bol brzuszka, caly dzien na recach plus masaze i cieply termoforek. Uspokoil sie dopiero na wieczor.

Co do ulewania, kiedy w takim razie ukldac dziecko na brzuszku lub na plasko? Co synek chwile polezy od razu wyplywa mu pokarm. Najlepiej zasypia mu sie w pozycji pionowj zaraz po odbiciu ale wazy juz 5 kilo i rece powoli zaczynaja odpadac. Moze po prostu to przeczekac i sluchac zalecen lekarzy?
 
istnieją mieszkanki dla uczuleniowców, mój mały pił bebilon prosyneo HA, bo mial podejrzeie, ze ma alergię na mleko. Na pewno warto skontulować z lekarzem, ale wiadomo jak to jest ze się szuka pomocy wszedzie. Dużą ofertę lek bebilon w DOZ można znaleźć i od razu dostępne od ręki w fajnych cenach.
 
Rozwiązanie
Do góry