reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka z Nan Pro 1 na Bebiko

Sylvia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2021
Postów
188
Witam. Córeczka ma 5 miesięcy i od narodzin dawaliśmy te same mleko które dostała w szpitalu czyli Nan Pro 1. To moje pierwsze dziecko więc kompletnie się na tym nie znam ale zauważyłam że często ma zielone kupki bardzo wodniste , bywają bardziej zbite ale rzadko.Wystepowały wzdęcia i prężyła się. Pediatra zaleciła nam kropelki na jelita ale to nic nie daje więc postanowiłam kupić inne mleko i kupiłam Bebiko 1. Nie poczytałam nie doradziłam się i podalam nowe mleko raz ( 2 godziny temu) dziecko ulało ale to się zdarzyło. I teraz przeczytałam że należy mieszać mleko 1 miarkę nowego mleka mieszać z tym starym a następnego dnia dwie itd. skolei gdzie indziej przeczytałam żeby nie mieszać Nan z Bebiko 😩 Nie znam się tym i boję się że zaszkodzę zamiast pomóc 😣 Czy któraś z Was zmieniała 1 mleko? Jakie macie porady i doświadczenia w tym temacie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 💐
 
reklama
Hej! U nas byla taka sytuacja, ze dalismy mleko nan ale corka nim wymiotowala kilka razy, jako ze to bylo moje pierwsze dziecko to bylam oczywiscie spanikowana, porozmawialam z pediatra na nastepny dzien i zaproponowała zmianę na bebilon prosyneo czy jakos tak. Od razu dałam to nowe, nie mieszałam z mlekiem nan i bylo wszystko ok :) od razu podpasowalo, zero problemow. Jak skończyła rok albo nawet miala troszkę mniej to zmienilam na ten klasyczny bebilon advance :)
 
Jakby co, to w rossmannie są często takie jednorazowe opakowania z 1 porcją proszku mleka i warto kupić ich kilka zamiast zamawiać cały kartonik nowego mleka, bo nie każde służy brzuszkowi :)
Zielone i wodniste kupki kojarzą mi się z alergią, ale nie jestem pewna.
I proszę mieć na uwadze, że od jakiegoś czasu chyba nie ma dostęnego mleka Enfamil ( te późniejsze numery) i ostatnio problem z którymś Hippem. Także najlepiej testować mleka, które na pewno będą w sklpie :)
Jakby co, to z Nan jest też hipoalergiczne mleko i je też można spróbować, jeśli rzeczywiście to alergia.
 
* te z "HA" w nazwie np. Nan Optipro HA są właśnie hipoalergiczne. Na pewno tez jest Bebilon z literkami HA, bo sami taki stosowaliśmy jakiś czas temu :)
 
Do góry