reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka

MomOfTwins

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2020
Postów
18
Moje blizniaki maja 4 miesiace , 2 tygodnie temu zmienilismy mleko na APTAMIL COMFORT, ze wzgledu na kolki u synka i zaparcia u córeczki. Odkąd zmieniliśmy mleko oboje robią zielone kupki o bardzo brzydkim kwaśnym zapachu ,puszczają też bardzo dużo bączkow o równie brzydkim zapachu (gorzej jak dorosły czlowiek) . Pozatym wszystkie inne dolegliwosci ustapily ,lepiej sie czują i brzuszki nie bolą-choc u coreczki dalej sie zdarzy, ze nie ma kupki codziennie i od dwóch dni znowu ma problem z zaśnięciem, a jak już zaśnie, to spi niespokojnie -wierci się i kręci główka na boki,a od tygodnia ma mniejszy apetyt . Lekarz stwierdził ,ze jest to normalne ,że jeśli ładnie jedzą i w kupkach nie ma krwi czy śluzu...(byliśmy u lekarza po tygodniu od zmiany mleka) Ale jednak martwi mnie to i zastanawia jak długo to może trwać.
Jeszcze jedno co mnie niepokoi, to dzieciaczki zaczęły się pocic (główka kark,stopki i raczki) w pokoju utrzymujemy odpowiednią temperaturę.
 
reklama
Mój córka też po mleku typu comfort robiła zielonowate kupy o kwaśnym zapachu, czasem w nich pojawiał się śluz, jednak po ok 2 miesiącach w miarę się uregulowały. Jeszcze z początku podawaliśmy laktoferynę
 
Mój synek też miał okres zielonych kupek, czasami niemal codziennie. Całkowicie mu to przeszło, gdy zacześliśmy wprowadzac dodatkowe pokarmy, wypróżnienia się uregulowały, a mleko zostało to samo.
 
U nas sytuacja wygląda tak ,że u córeczki wróciliśmy do poprzedniego mleka ,ponieważ tego mleka comfort coraz mniej jadła, aż doszło do tego ,że pewnego dnia nad ranem zwróciła niemalże wszystko odrazu po wypiciu. Podaje jej teraz herbatkę z kopru rano i z kupkami jest lepiej ,wróciły też do normalnego koloru. Synek dalej jest na mleku comfort -kupki dalej są zielone ,ale je ładnie i nic mu się nie dzieje.
 
U nas sytuacja wygląda tak ,że u córeczki wróciliśmy do poprzedniego mleka ,ponieważ tego mleka comfort coraz mniej jadła, aż doszło do tego ,że pewnego dnia nad ranem zwróciła niemalże wszystko odrazu po wypiciu. Podaje jej teraz herbatkę z kopru rano i z kupkami jest lepiej ,wróciły też do normalnego koloru. Synek dalej jest na mleku comfort -kupki dalej są zielone ,ale je ładnie i nic mu się nie dzieje.
Dodam jeszcze,ze Oprócz tego ,że zwróciła wtedy prawie wszystko -stało się to o 4 ej rano to później w ogóle nie chciała się tknac mleka ,a synek zjadł normalnie . Zadzwoniłam do lekarza , powiedział, żeby wrócić na tamte mleko córce i dopiero o 11ej zjadła całe mleczko i od tamtej pory je ładnie.
 
Do góry