reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiana mleka

NAN to mleko które zawiera nieco więcej żelaza dlatego u niektórych dzieci może powodować zaparcia i zielone kupki Zanim zdecydujecie się na jakieś mleko można porównać skład pod tym kierunkiem albo podać bebilon comfort dla dzieci z zaparciami wydaje mi się że enfamil też ma jakieś mleko na takie problemy ale ręki nie dam sobie uciąć:-D Przy ulewaniu są specjalne mleka zagęszczane chyba mają oznaczenie AR albo można kupić w aptece nutriton taki zagęstnik do mleka tylko raczej wprowadzać powoli od jednej miarki do mleka na butelkę Bo taka ilośc co na opakowaniu jest sugerowana to zatka maluch:tak:
 
reklama
Witam mamusie! Dziś synek zrobił już kupkę :) Może jednak zmiana mleka okaże się strzałem w dziesiątkę :) Nie pozostaje nic innego jak odczekać minimum tydzień i zobaczymy jak sie mój mały bedzie zachowywał :) Pozdrawiamy
 
Witam, mój synek jest na NAN 1 miał problemy z brzuszkiem i kupką no i mój lekarz poradziła abym przeszła na Babilon Confort przeciwko kolkom i zaparciom. Dawałam go tylko jeden dzień bo pił go bardzo mało a ponadto miałam wrażenie że jest bardzo gęste i nie da rady go pić (stosowałam miarki podane na opakowaniu). Wróciłam do NAN 1 i dalej mam problem...kupkę robi raz dziennie a jak już robi to strasznie się pręży, robi się czerwony a ostatnio to nawet trochę popłakiwał, widać że jest mu ciężko. Czy sądzicie że powinnam jednak dawać mu Babilon, może jakos inaczej go przygotowywać? Poradzcie!
 
Antoś ja uważam że powinnaś zostać na bebilonie comfort, pije tego mniej bo jest gęstsze to mleczko, nie wiem jak smakuje NAN ale ten comfort do najsmaczniejszych tez nie nalezy. A czemu nie chcesz tego bebilonu dawać? Z tego powodu że mniej go pije? Przyzwyczai sie do nowego smaku -daj mu troche czasu , aż sie obezna ze smakiem-to może wypije wiecej.. U nas pepti tez synkowi nie smakowało, ale chyba się przyzwyczail do niego...
Dodam, że absolutnie musisz sie trzymać tego co pisze na opakowaniu, nie zmieniać ilości miarek wg siebie, stosowac tak jak pisze na opakowaniu. Dziecko bedzie mialo luxniejsze stolce i będzie mu lżej. A zielonymi kupkami sie nie przejmuj, takie są po tym mleczku
 
Ostatnia edycja:
Do góry