reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana mleka

Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
3
Cześć, mam problem, może ktoś mi doradzi. Mam 2,5 miesięczną córeczkę, do tej pory podawałam jej Bebilon Comfort 1 ale od około 2 tygodni Karolcia źle na nie reaguje, doradzono mi zmianę mleka. Kupiłam NAN 1, wiem że stopniowo powinno dokonywać się zmiany ale za bardzo nie wiem jak to zrobić. Jedni radzą mieszać np. 2 miarki Bebilonu i jedna Nan-u a inni znowu radzą żeby przy jednym karmieniu podawać Nan a np dwa następne Bebilon aż się wyrówna i zacznę podawać sam Nan
 
reklama
Pediatrzy doradzaja stopniowe zmienianie.
Np jesli przygotowujesz mleczko 120ml [4miarki] najpier dawaj 3 starego - 1 nowego.
Nastepnego dnia 2 starego - 2 nowego az tak przejdziecie zupelnie na nowe.

My przechodzilismy tak wlasnie z bebiko na bebilon pepti :tak:
 
a mi pediatra powiedział,ze nie powinno się w żadnym wypadku mieszać różnego rodzaju mleka tylko lepiej jednego dnia dawać stare a drugiego nowe. Moja znajoma tak robi- kupiła na dodomku.pl mleko hippa i daje jej na przemian z Bebilonem. Na razie nie ma rewelacji:)
 
Mnie też właśnie położna radziła, żeby nie mieszać, a na jedno karmienie podać mleko nowe i obserwować reakcję dziecka. Potem stopniowo zwiększać ilość karmień nowym mlekiem aż do całkowitego wyeliminowania starego. Zmieniałam z Nan HA1 na Bebiko 1 i poszło sprawnie bez skutków ubocznych :tak:
 
Do góry