reklama

zmiana mleka

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Framama, 21 Czerwiec 2010.

1. Framama

Framama A teraz SERCA mam dwa!

moja córeczka od początku jadłam mleko Bebilon HA . lekarz nam to mleko poradził bez wyraźnej przyczyny. od 4 miesiąca je kaszki mleczko- ryżowe na wodę. i stąd moje pytanie czy ja się nie wykluczam podając dziecku to i to?

a jeśli nie widać żadnych objawów alegricznych to kaszce mleczko-ryżowej. to czy ja mogę zmienić Frania mleko, bez ozczenia HA. A jesli tak to jakie mleko godne jest polecenia?

z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Mleko HA można też podawac profilaktycznie jeśli dziecko jest w grupie ryzyka czyli np. rodzice są alergikami. Kaszki mleczno-ryżowe nie sa hydrolizatami czyli zawierają duże cząsteczki białka które są alergenami dla dzieci na nie uczulone, jeśli córka nie ma żadnych dolegliwości po kaszkach może jej Pani spokojnie dawać zwykłe mleko, Decyzja co do rodzaju należy do Pani może wybrać tańszy Bebilon czy Bebiko lub droższy Enfamil droższe są wzbogacane w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) które mają korzystne działanie na zdrowie dziecka,każde mleko ma skład dopasowany do potrzeb dziecka, czasami różnią się smakiem i to już dziecko podejmuje decyzję zgodnie ze swoimi preferencjami.

3. reklama
  4. Framama

Framama A teraz SERCA mam dwa!

bardzo dziekuję za pomoc

pozdrawiam

Poleć forum