reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiana opiekunki- dramat dla mojego dziecka

Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
1
moja córeczka skończyła 1,5 roczku. od kiedy pamiętam zawsze bała sie zostać z kimkolwiek innym niż ja lub mąż no i opiekunka. i właśnie dotychczasowa opiekunka ze względów zdrowotnych nie może dalej opiekować się córeczka. dzisiaj została pierwszy raz z nowa opiekunką i jest prawdziwy DRAMAT, łzy i rozpacz to za mało powiedziane. poprzednim razem też tak było przez dwa tygodnie aż serce bolało. córeczka jest bardzo pogodnym dzieckiem na spacerze na zakupach u rodziny i znajomych gdy jest ze mną sama zaczepia innych śmieje się, uwielbia dzieci i te starsze i te młodsze. dlaczego tak reaguje, dlaczego boi sie gdy nie ma nas w pobliżu, co mam robić nie mogę wziąć urlopu i być w domu aż mała sie przyzwyczai. a może to lepiej, bo będzie chciała do mnie i dłużej będzie trwało poznanie nowej pani. bardzo proszę o pilną radę
 
reklama
Wiesz, wydaje mi się, że te parę dni córcia powinna być z nową panią i kimś dobrze znanym, może z kimś z rodziny, jeśli Ty nie możesz. W żłobku lub przedszkolu też dzieci maja czas adaptacyjny, gdy chodzi się z rodzicem, czy opiekunką. Myślę, że córcia sie stresuje, bo zostaje z nieznaną osobą sama. Może jak ją lepiej pozna i oswoi się, to potem już łatwiej zostanie z opiekunką sama.
 
Chociaż dzieci w przedszkolu i po okresie adaptacyjnym, jak zostają bez rodziców, też czasem płaczą, szczególnie przy rodzicach. Jak rodzice sobie pójdą, to już nie płaczą i bawią się dobrze, a po pewnym czasie nie ma płaczu wogóle.
U was też niedługo wróci wszystko do normy.
 
niestety musi pani to przebolec chyba. ale sama pani powiedziala, ze poprzednim razem tez tak bylo a potem sie przyzwyczaila. wiem, ze to bardzo trudne, ale skoro juz sie zdecydowala pani na opiekunke, to dobrze by bylo wytrwac. rzeczywiscie pewnie jeszcze nie raz sytuacja sie powtorzy: na poczatku przedszkola a moze nawet i szkoly. choc nie mowie, ze na poczatku nie powinna pani zostac razem z dzieckiem, chociazby po to, zeby zobaczyc jak sobie opiekunka radzi. cierpliwosci i powodzenia !
 
Do góry