reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana pieluch na inne

monia82418

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2011
Postów
16
Miasto
Barlinek
Witam,
moja córeczka ma 12 dni. Od początku stosuję pieluchy Pampers New Born - jednak nie jestem z nich zadowolona. Pytałam się położnej środowiskowej czy mogę je zmienić na inne (np. Huggies) ale odpowiedziała że najlepiej nie zmieniać przez 3 miesiące.
Co Wy o tym sądzicie ???
 
reklama
Witam,
moja córeczka ma 12 dni. Od początku stosuję pieluchy Pampers New Born - jednak nie jestem z nich zadowolona. Pytałam się położnej środowiskowej czy mogę je zmienić na inne (np. Huggies) ale odpowiedziała że najlepiej nie zmieniać przez 3 miesiące.
Co Wy o tym sądzicie ???

dlaczego niby nie zmieniać, śmiechu warte:)))) naprawdę rozbawiło mnie to:)) Jak Ci się nie podobają, nie pasują to wypróbuj inne:))
 
ja też nie słyszałam o podobnych pomysłach. Zmieniaj i nic się nie bój. Tylko huggies mają najmniejszą chłonność. lepiej spróbuj happy (robiłam testy:) wylewałam na każdą szklanke wody - jak w reklamie:)) najlepiej wypadł pampers troszkę - ale ociupinę happy a huggies był mokry jak ścierka - tamta suchuteńkie:)
 
A ja używałam Rossmanowskich Babydream i bardzo mi pasowały,bo maja taka specjalną siateczkę na rzadkie kupki noworodków.Ponoć dobre są tez biedronkowe Dada,ja co prawda jeszcze ich nie miałam,ale dziewczyny bardzo chwalą.A z tym czekaniem 3 mce to jakas bzdura totalna!
 
Spokojnie możesz zmienić pieluszki, widocznie trafiłaś na przewrażliwioną położną.

Ja synkowi zmieniłam pieluszki po powrocie ze szpitala, w szpitalu używaliśmy pieluszek babydream 1 z Rossmanna. W szpitalu byliśmy 4,5 dnia więc prawie zużyliśmy całą paczuszkę, zostało kilka sztuk, które starczyły nam na 2 dni w domu. Po skończeniu paczuszki pieluch, czyli po około tygodniu zmieniłam pieluszki na Dada.

Jedyne co musisz zrobić po zmianie pieluszki, to obserwować czy córeczce nie wyskoczyły jakieś krostki na pupci, jeśli nic się nie pojawi, to znaczy, że pieluszki się nadają dla twojej córeczki, jeśli coś wyskoczy na pupci może oznaczać, że akurat dane pieluszki uczulają twoją córeczkę i trzeba spróbować innych lub wrócić do pieluszek, które używałaś na początku. Oczywiście jak coś wyskoczy na pupci, a ty zdecydujesz się na wypróbowanie jeszcze innych pieluszek najpierw wróć do tych pierwszych na czas aż z pupci znikną krostki i później śmiało próbuj kolejnych pieluszek.
 
Dziewczyny A propo pieluszek Dada z biedronki czy spotkałyście się z 1? bo ja widziałm tylko 2. Czy są w ogóle Dada 1? Zastanawia mnie to :)
 
reklama
Nie ma Dada 1, są tylko od 2 do 5, mój synek tak jak pisałam najpierw nosił przez około tydzień pieluszki babydream 1, a po tygodniu zmieniliśmy na Dada 2 i były ok (z tym że mój synek urodził się z wagą 3650g).
 
Do góry