reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana pracy?

Dołączył(a)
9 Luty 2019
Postów
1
Moje drogie, potrzebuje porady.
Mam prace na 3/4 etatu w której umowa kończy mi się 31 sierpnia (a termin porodu końcówka września). Nie zarabiam w niej zbyd wiele, dlatego zastanawiam się czy nie zmieniać pracy... jeśli zwolnilabym się z obecnej pracy i podpisała nowa umowę, przypuśćmy na rok, czy wtedy ZUS wypłacałby mi % zarobków z nowej umowy? W obecnej pracy nie mam szansy na zwiększenie etatu, a na przedłużenie nie mam co liczyć ☹️
 
reklama
Zasiłek chorobowy i macierzyński będzie płacony jak u pracodawcy u którego jesteś aktualnie zatrudniona (tj. jeśli zmienisz pracę, to po stawce jaką będziesz otrzymywać u nowego pracodawcy).
Natomiast ten nowy pracodawca na 90% będzie miał kontrolę z ZUS.
 
Nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli chodzi o kosiankowe.
Hmmm, to może jak wiesz lepiej to napiszesz, zamiast pisać w takim tonie?

"Kosiniakowe", czyli świadczenie rodzicielskie
Świadczenie rodzicielskie to jedno ze świadczeń rodzinnych. Przysługuje ono osobom, które ze względu na swój status zawodowy nie są uprawnione do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego. Pomoc mogą zatem otrzymać studenci, rolnicy, osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, osoby bezrobotne."

Link do: Kosiniakowe 2019 – dla kogo świadczenie rodzicielskie?
 
Hmmm, to może jak wiesz lepiej to napiszesz, zamiast pisać w takim tonie?

"Kosiniakowe", czyli świadczenie rodzicielskie
Świadczenie rodzicielskie to jedno ze świadczeń rodzinnych. Przysługuje ono osobom, które ze względu na swój status zawodowy nie są uprawnione do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego. Pomoc mogą zatem otrzymać studenci, rolnicy, osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, osoby bezrobotne."

Link do: Kosiniakowe 2019 – dla kogo świadczenie rodzicielskie?
Pisze w normalnym tonie. Drugi raz piszesz o kosianowym komuś kto ma umowę o pracę.
 
No tak się składa, że byłam w zusie w tych kilku sprawach i pisze o rzeczach, które mi tam powiedziano. I nie to nie jest normalny ton.

A jak miałam Ci napisać? Droga koleżanko to co piszesz to bzdura ?
Na innym poście napisałaś że umowa o pracę jest przedłużana do dnia porodu co jest racja i że przysługuje kosiankowe gdzie to jest istna bzdura a ludzie potem się błędna informacja sugerują... W taki razie panie w zusie są niedouczone albo czegoś nie zrozumiałaś bo wątpię żeby tak prostą rzecz pomyliły. Pozdrawiam
 
reklama
reklama
Generalnie to takich rzeczy powinno się dowiadywać w zusie a nie na forum. Tak, można być miłym dla innych, jeśli tego nie wiesz.
Myślę że powinnaś nauczyć się życia na forum.
W żaden sposób Cię nie uraziłam a zwykle zdanie w niczym Cię nie mogło urazić bo to jedynie stwierdzenie. Także wybacz ale nie chce mi się już prowadzić tej zbędnej dyskusji.
 
Do góry