reklama

Zmiana przedszkola

Temat na forum 'Przedszkola' rozpoczęty przez Ewelka20, 15 Czerwiec 2016.

 1. Ewelka20

  Ewelka20 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć wszystkim ;-) Słuchajcie,chcę zmienić córce przedszkole(zaraz opiszę powód),ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.Córka ma 5 lat i ma już obowiązek prawda?Uczęszcza do przedszkola,ale chcę zmienić,bo córka wpada w histerię gdy ma iść do niego(wyrywanie ciuchów,płacz,krzyk-jakbym ją obdzierała ze skóry i tak jest od początku),córka ma problemy z mową,jej wychowawczynią jest logopeda,a mała w ciągu prawie dwóch lat w przedszkolu nauczyła się 3 słów-w pewnym momencie przestałam ją zmuszać do przedszkola(w tym roku) i córka zaczęła ładnie mówić(są b.duże postępy).Dowiadywaliśmy się w poradni i oświaty na temat dodatkowych zajęć ze wzgledu na mowę,to owszem córce się NIE należą 2 h tygodniowo zajęć indywidualnych bo nie ma orzeczenia,ale burmistrz daje pieniądze by dzieci z problemami mowy,a bez orzeczenia miały chociaż 30 min tygodniowo indywidualnych zajęć,ale dyrektorka powiedziała,że nie może załatwić,bo córka nie ma orzeczenia(a poradnia i oświata mówią co innego).Gdy byliśmy w poradni na badaniach9ustalić,czemu córka ma problemy z mową-okazało się,że ma krótką pamięć fonetyczną i bardzo długi język przez co trudniej jej wymiawiać słowa)to p.dyrektor powiedziała,żeby pogadać z nimi czy wystawią dziecku orzeczenie o_O .....Zdrowemu dziecku orzeczenie?No bez jaj!!!
  I teraz moje pytanie:czy mogę wypisać córkę z przedszkola i poczekać na miejsce rezerwowe nie ponosząc żadnych konsekwencji?Wiem,że ma już obowiązek nauczania,ale nie bardzo wiem jak to wszystko wygląda...
   
 2. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  63
  1. Nie ma obowiązku - obecnie obowiązek mają 6-latki.
  2. Mój syn ma orzeczenie KS i przyznane 1x30min w tygodniu z logopedą indywidualnie - także nie wiem skąd masz te 2 godziny.
  3. Udać się do lekarza rodzinnego, aby dał skierowanie do logopedy (to jest zupełnie niezależne od orzeczenia)

  edit. Już wiem skąd wzięłaś 2 godziny - tyle Państwo gwarantuje godzin rewalidacyjnych - co nie oznacza, że są to dwie godziny z logopedą (w tym jest także pedagog, psycholog, SI...).
   
 3. reklama
 4. Ewelka20

  Ewelka20 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Te dwie godziny miał mój syn,który ma orzeczenie o niepełnosprawności przez lekkie upośledzenie umysłowe,i w tych dwóch godzinach miał logopede i pedagoga
   
 5. Jordgubbe

  Jordgubbe Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja zmieniałam córce przedszkole w zeszłym roku.

  Miała 5 lat i wówczas obowiązek przedszkolny.
  Wypisałam ją ze starego i wzięłam udział w rekrutacji do nowego.
  Nie była brana pod uwagę liczba punktów, tylko to, że ma 5 lat.

  W tym roku 5 latki nie mają obowiązku przedszkolnego, ale mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego, więc większe szanse na przyjęcie niż 3 latki.
   
 6. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  63
  Tylko problem jest taki, że rekrutacja do przedszkoli się zakończyła... I szanse na dostanie się do państwowego przedszkola są niewielkie. Ja bym przedszkola nie zmieniała.

  Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy zmiana przedszkola cokolwiek zmieni?

  Moim zdaniem powinnaś z córką udać się do psychologa - bo podejrzewam, że córka nie radzi sobie z presją otoczenia (ze względu na problemy z mową). No i tak jak pisałam wcześniej - do rodzinnego po skierowanie do poradni logopedycznej - i tam powinniście dostać zajęcia (aczkolwiek musiałabyś się zorientować, gdzie się udać, bo kolejki są zazwyczaj bardzo długie).
   

Poleć forum