reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiana stanowiska pracy po macierzyńskim

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2010
Postów
10
Witam

Obecnie przebywam na macierzyńskim. Po jego zakończeniu chcę wrócić do pracy ale na 1/2 etatu i na inne stanowisko za mniejsze wynagrodzenie. Godzę się na to świadomie tzn sama tak bym chciała. Czy jeśli zarówno ja jak i pracodawca dogadamy się w tej kwestii o oboje zgodzimy na takie warunki umowa może zostać zmieniona bez konsekwencji dal pracodawcy (nie chce robić mu jakiś problemów)
 
reklama
Witam

Obecnie przebywam na macierzyńskim. Po jego zakończeniu chcę wrócić do pracy ale na 1/2 etatu i na inne stanowisko za mniejsze wynagrodzenie. Godzę się na to świadomie tzn sama tak bym chciała. Czy jeśli zarówno ja jak i pracodawca dogadamy się w tej kwestii o oboje zgodzimy na takie warunki umowa może zostać zmieniona bez konsekwencji dal pracodawcy (nie chce robić mu jakiś problemów)

Nie ma problemu. wystarczy aneksować umowę.
tzn najkorzystniej byłoby aneksować ją w zakresie stanowiska i płacy zostawiajac wymiar etatu - cąły etat. Potem skłąda Pani wniosek o 1/2 etatu w trybie 186(7) KP (zamiast wychowawczego).

jesli aneks będzie dotyczył również wymiaru etatu (zmniejzenie do 1/2 etatu) to moze nie mieć Pani powrotu do pełnego etatu.
 
Do góry