reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiana warunkow umowy w szkole

Dołączył(a)
9 Wrzesień 2010
Postów
2
Witam,

Zostałam zatrudniona 1.09.10r. na stanowisku logopedy kontraktowego w pełnym wymiarze godzin na czas określony do 31.08 w szkole podstawowej. W szkole tej przepracowałam już dwa lata. Jest to moja trzecia umowa na czas określony. Jestem w piątym miesiącu ciąży. Dziś poinformowano mnie,że w związku z redukcją etatów w szkole mogę liczyć co najwyżej na 0.5 etatu (nie jest to jednak pewne). Mam kilka pytań w związku z moją sytuacją:
- czy szkoła ma prawo zmienić mi umowę, gdy jestem w ciąży?
- czy jeśli udam się na zwolnienie lekarskie szkoła może zmienić mi umowę?
- czy czy ewentualna zmiana umowy wiąże się ze zmianą wynagrodzenia?
- czy po ewentualnej redukcji do 0,5 etatu może nastąpić kolejna redukcja etatu i czy ostatecznie mogą mi wypowiedzieć umowę?
- co mi grozi,jeśli odmówię podpisania nowej umowy?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Proszę o pomoc, gdyż sprawa jest bardzo pilna.

Pozdrawiam
Kasia
 
reklama
- czy szkoła ma prawo zmienić mi umowę, gdy jestem w ciąży?
Pracodawca nie ma prawa wypowiedziec Pani warunków umowy.Jesli jednak podpisze Pani aneks dobrowolnie to zupełnie inna sprawa. Tego prawo nie zabrania.

- czy jeśli udam się na zwolnienie lekarskie szkoła może zmienić mi umowę?
Nie.

- czy czy ewentualna zmiana umowy wiąże się ze zmianą wynagrodzenia?
Jak pisąłam jednostronnie pracodawca zmienić Pani warnków nie moze, a jesli zmiana będzie zmianą za porozumieniem stron to owszem jest to mozliwe.

- czy po ewentualnej redukcji do 0,5 etatu może nastąpić kolejna redukcja etatu i czy ostatecznie mogą mi wypowiedzieć umowę?
Jak wyżej.

- co mi grozi,jeśli odmówię podpisania nowej umowy?
Nic.
 
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz.

Dzis dzwonilam do Panstwowej Inspekcji Pracy i otrzymalam zupelnie inna odpowiedz - zostalam poinformowana ze szkola moze zmienic umowe bez mojej zgody w zwiazku ze zmiana dotychczasowych warunkow ekonomicznych (nie wiem czy dotyczy to "redukcji etatow zwiazana z mniejsza liczba uczniow" jak mnie poinformowala p. dyrektor). Czy zostalam wprowadzona w blad?

pozdrawiam
Kasia
 
Zupełnie umknęła mi wzmianka o trudnościach ekonomicznych pracodawcy. Juz zatem prostuję swoją wypowiedź.

Pracodawca zatrudniający minimum 20 pracowników może zredukować Pani wymiar etatu do 1/2. Nie oznacza to jednak, że Pani wynagrodzenie zostanie obniżone. Na mocy art. 5 ust. 6 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zaproponowane Pani niższe wynagrodzenie będzie musiało być uzupełnione o dodatek wyrównawczy wypłacany do chwili ustania ochrony przed zwolnieniem.
Niestety zasiłek macierzyński będzie wyliczony i wypłacony na podstawie nowego wymiaru catrudnienia czyli z połowy etatu.
 
Do góry