reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana wymiaru czasu pracy w czasie ciąży

Dołączył(a)
8 Marzec 2011
Postów
3
Witam
Dzisiaj mój pracodawca przedstawił mi aneks do umowy dotyczący zmiany czasu pracy i jego wymiaru. Na umowie, którą podpisałam pół roku temu jest:
wymiar czasu pracy 1 etat - 160godz., w tym do 12 godzin niedziele i soboty w trybie zgodnym z Art. 147 Kodeksu Pracy
Zaś w aneksie pojawia się zapis myślę, że dla mnie niekorzystny:
wymiar czasu pracy 1 etat wynosi 40 godzin tygodniowo, zgodnie z art. 129 $1 oraz art. 130 $1 w tym do 12 godzin w niedziele i soboty w trybie zgodnym z Art. 147 Kodeksu Pracy

Pracodawca motywuje zmianę tym, że z początkiem roku weszły jakieś zmiany w kodeksie pracy i te zmiany muszą i nas obowiązywać. I tu pojawiają się pytania:
Czy jeśli mój tydzień pracy jest zmienny i w 1 tygodniu pracuje (wt-niedz) ok. 52-56h, zaś w następnym tyg (wt-pt) ok 32h, to czy zapis w aneksie jest prawidłowy?
Czy mam obowiązek podpisać taki aneks?
Czy jeżeli jestem w ciąży zapis o pracy do 12h w soboty i niedziele mnie obowiązuje :unsure:
W marcu godzin pracy jest 184 (na starej umowie mam 160h/miesiąc), czy zapis z aneksu działa wstecz i powinien objąć marzec i poprzednie miesiące od początku roku?
Pracodawca broni się, że rozliczenie okresu pracy może być 4 miesięczne, więc rozliczamy się na nowych zasadach od początku roku.

Bardzo proszę o pomoc, jest to moja pierwsza umowa o prace
 
reklama
Do góry