reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana zachowania niemowlaka

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 435
Cześć, moja córka ma 10 tygodni i do tej pory była spokojnym i pogodnym dzieckiem, mało płakała. Od 2 dni zachowuje się inaczej, mniej bawi się sama, więcej płacze, nie chce leżeć, najlepiej to nosić, a uspokaja ją smoczek, gdzie wcześniej nim gardziła. Trochę więcej śpi w ciagu dnia, choc pomiędzy spaniem wymaga większej niż do tej pory atencji. Wieczorem robi ostrą aferę. Je około 7-8 x dziennie. Czasem muszę jej przypomniec o jedzeniu, ale zazwyczaj jak ją przystawię do piersi to ssie ostro. Więc jest głodna. Proszę o radę, czemu moje dziecko się popsuło i czy to minie?
sad.gif
 
reklama
A może to skok rozwojowy? Poczytaj o tym :) w sieci jest wiele artykułów i do każdego tabelka na jaki tydzień życia dziecka przypada skok rozwojowy. Tylko trzeba pamiętać, że jeśli urodzilas wczesniaczka to skok bedzie później, odpowiednio tyle ile wcześniej bobas sie urodził, np 2 tyg przed terminem skok 2 tygodnie po tym jaki skok jest podany w tabeli. Maluchy urodzone po terminie skoki beda miały wcześniej, np dzidzia ktora urodziła sie 2 tyg po terminie skok rozwojowy będzie przechodzila ok 2 tyg wcześniej :)
 
Ja myslę, że to calkiem normalne i nie ma w tym żadnych nieprawidlowiści. Dziecko w tym wieku pokazuje już swój charakter. To co wcześniej było ok teraz już nie jest i odwrotnie. Nie masz co liczyć na to, że Twoje dziecko się "naprawi" bo wcale sie nie "popsuło".
 
Ja myslę, że to calkiem normalne i nie ma w tym żadnych nieprawidlowiści. Dziecko w tym wieku pokazuje już swój charakter. To co wcześniej było ok teraz już nie jest i odwrotnie. Nie masz co liczyć na to, że Twoje dziecko się "naprawi" bo wcale sie nie "popsuło".
Zgadzam się :) Choć może to być 1000 powodów: a to coś boli, a to się już coś nie podoba, a to chce spać, a nie może itp. itd. Takie są dzieci i myślę, że możemy "pocieszyć" z miesiąca na miesiąc nie będzie łatwiej. Jesteśmy mamami :) przetrwamy wszystko. Życzę wytrwałości!
 
Powodów może być 100 jak ktoś napisal rozdrażnienie, jakaś utajona infekcja, mozem zle zareagowała na szczepienie, skok rozwojowy... No pierdyliard powodow, a moze rogaty charakterek ;)
 
Do góry