reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany Na Skorze

Kup balneum hermal plus i myj w tym dzidzię aż do wyczerpania buteleczki (2-3 razy w tyg), powinno ustąpić. Na wszelkie zmiany skórne pediatra poleciła mi balneum i muszę przyznać że jest wyśmienite, polecam każdemu
 
reklama
witam
jestem mamą dziesięciomiesięcznego Oskarka do piątego miesiąca życia walczyłam z azs i czasami naprawde było ciężko bo miał nawet bardzo silne zapalenie skóry i rany sączące.Wydałam bardzo dużo pieniędzy na leki (sterydowe) wszelkie maśi i kremy, które to miały niby pomóc. Po kolejnej wizycie u coraz to innego alergologa i dermatologa trafiłam na naprawde dobrą specjalistke która nie wymyślała najdroższych metod tylko wręcz przeciwnie.
Do kąpeli kazała dolewać zwykłej parafiny ciekłej zakupionej w aptece (3,6zł) tak, że jak włoży się rękę do wanienki to czuć że woda jest tłuściejsza. (wszystkie kremy dla atopowców robione są na bazie parafiny ciekłej, a po kąpieli smarować kremem lub maścią Alantan(6zł)
I tak oto skopńczyły się mpoje problemy z atopowością mojego niemowlaka oraz z wydawaniem około 2000 zł na leki i kremy.
polecam innym mamom tą metodę bo napewno coś zdziała.
 
dermatolog/alergolog - gabinet znajduje się w Wołominie ul. warszawska 15e. Dorota Bartoszek tel. 0-603-647-847. to są dane tej pani:)
pozdrawiam
 
chciałam jeszcze dodać, że jeżeli dziecko ma ciągle jakąś wysypke lub krosteczki to najprawdopodobniej jest to reakcja alergiczna a nie azs, które charakteryzuje się tylko nadmiernym wysuszeniem skóry.
u mojego dziecka od 2 tyg życia były problemy z azs i dodatkowo miał drobne krosteczki najpierw na buzi a później na szyjce, rączkach, klatce piersiowej itd., okazało się że jest to alergia i co dziwne nie na mleko jak większość lekarzy myślała tylko na herbatkę która miała w składzie rumianek - a do tego doszłam sama dopiero po czterech miesiącach walki i kolejnymi eliminacjami prawdopodobnych alergenów. Tak więc wielu mamom, ktore mają podobny problem do mojego radzę najpierw na min. dwa tygodnie odstawić wszelkie herbatki z dodatkiem jakichkolwiek ziół.pozdrawiam
 
dziewzyny mojemu synkowi na lokciu wyskoczyly dwie plamki szorstkie w dotyku i zaczerwienone,czy to moze byc uczulenie na jakis pokarm?
moze miala ktoras z was doczynienia z tym?
 
https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/czerwona-plamka-11664/

Hej, moja mala ma cos podobnego na podbrodku. Jedna health visitor (cos ala polozna) powiedziala mi, ze to moze byc od tego, ze mleko jej cieknie z buzki i podraznilo (bzdura, wcale to na to nie wyglada, poza tym szybko by to zniknelo), inna natomiast, ze moze to byc wyprysk (Wyprysk - Wikipedia, wolna encyklopedia). Tutaj co chwile sie o tym nawija, w Polsce jakos nie slyszalam, by dzieciaczki mialo to tak czesto. Tak czy siak, czekam jeszcze trzy dni (bo juz jakby blednie) i jak nie zniknie, ide do porzadnego lekarza.

Najlepiej idz tez zasiegnac rady i nie martw sie na zapas! Pozdrawiam!
 
Witam. Mój synek (7 m-cy) też ma takie czerwone i szorstkie plamki. Byliśmy u pediatry i jest to alergia pokarmowa. Przepisała masć robioną ale nie znikneły. Wróciłam do stosowania Oilatum i kremu emolium i po plamkach ani śladu. Niestety ma na jajeczkach czerowne krostki,plamki i na powiece plamkę, które niestety nie znikają po kremie a nawet się nasilają. Lekarz mówi, że to też alergia ale nie dał żadnych zaleceń. Utrzymuje się to ok 2 tyg. i zaczynam się martwić. Może macie podobne doświadczenia, prosze o radę??
 
reklama
Witajcie mamusie:) Byc może spotkałyście się z takim czymś więc czekam na rady. Dziś rano zauważyłam u mojego synka dziwnką wysypkę po zewnętrznej stronie uda.Są to malutkie czerwone krosteczki,wszystkie w jednym miejscu:baffled:na drugi, udzie są tyko 4 krostki.Nie wiem co to może być?ale podejrzewam że to może być od jedzonka,równocześnie z podaniem marchewki dostał wysypki.gotuję mu marchew,gniotę i podaję zmieszana z inna papką z "Bebevity". Nigdy się tak nie działo,czy ta marchew miała winę?CZy może była zbytnio nawożona...sama nie wiem,wykąpałam małego i posmarowałam to kremem na podrażnienia,ciekawe co będzie jutro, HELP ME!!!!:shocked2:
 
Do góry