reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany Na Skorze

mydlełko oilatum jest tylko do skóry suchej dla dzieci??:dry:chcialam go wypróbowac ale jest strasznie dorgie jak na mydło:angry::baffled:patrzykam w inernecie kostka prawie 21 zł??czy mozna go kupic taniej albo na recepte ??odpiszcie dziewczyny:-)
Qla dziewczyno co ty piszesz ,a witaminy za 200 złotych kupujesz a na mydło 21 nie masz:dry:??
 
reklama
Dziewczyny, pomóżcie! Mój miesięczny synek ma podobne objawy o których piszecie, tzn. najpierw dostał małych krosteczek na całej twarzy i główce prawdopodobnie po oliwce Johenson baby więc oliwkę odstawiałam i przemywam twarz samą wodą przegotowaną jak polecił pediatra. Mój problem polega na tym, że w sumie krostki zniknęły a teraz skóra jest bardzo hropowata,powstały płaty suchej skóry, które cały czas się łuszczą na główce na brwiach na uszach a także na samej buzi. Czy to napewno uczulenie na oliwkę? Jak z tym sobie radzić?
 
witam polecam jednak oilatum płyn do kapieli tak jak uzywasz i dodatkowo kup z tej samej serii krem nawilzajacy. Jest swietny. Uzywałam leczniczo a teraz tylko juz doraznie. Dla całęgo ciałka to moze nie wychodzi cenowo korzystnie bo to mała tubka ale jak wyleczysz to nie bedziesz musiala długo kupowac.Spróbuj mozesz stosowac 3x dziennie az skończysz tubke. Juz po jednym dniu powinnas widziec róznice.Sama mialałam problemy z cera po porodzie swedziała mnie po kazdym myciu i tez mi pomogło. A na krosty ELOCOM stosujesz na noc i rano ani sladu po krostach. Juz gdzies o tym pisałam ale jestes zakochana slepo w tych dwóch rzeczach bo sa skuteczne. Mam nadzieje ze Tobie tez pomoga i bedziesz zadowolona. Sa teraz próbki Oilatuma w aptekach ( dostałam ostatnio ) moze wez na próbe . Jak zauwazysz róznice to kup.

Elocomu nie polecam dluzej niz 3 dni, szczegolnie u takiego maluszka. Sama musze uzywac go od czasu do czasu na luszczyce i po dluzszej kuracji objawy sie nasilaja, a cialo na lek uodparnia. Tam jest spora dawka stedrydu. U nas niestety krem nawilzajacy z Oilatum sie nie sprawdzil choc plyn do kapieli jest ok. Mala dostala wysypki i lekarz rodzinny uznal, ze to efekt kremiku. Za to polecil kosmetyki lipobase i z tej serii i uczuleni nie wrocilo, ale juz gdzies na forum o tym pisalam :rofl2:.
 
Oilatum jest przereklamowany, kupowałam wszystko z tej serii a teraz uzywam tylko szamponu. Na rynku są inne godne polecenia produkty: Emolium Emolium oraz Sofeo (z parafiną ciekła) Sofeo wg mnie są lepsze od Oliatum.
Ja na Twoim miejscu poszłabym z dzieckiem do dermatologa.
Pozdrawiam!
 
Oczywiście każde dziecko jest inne i różnie maluchy reagują na różne specyfiki, ale mój młodszy synek miał suche plamy na skórze właśnie wtedy, gdy kąpałam go w Oilatum. Gdy przestawiłam się na Emolium, suche placki zniknęły jak ręką odjął.
 
U nas Oilatum się nie sprawdziło, za to płyn do kąpieli Nivea z oliwką działa cudnie-skóra jest świetnie nawilżona, a też na początku była bardzo sucha. W pewnym momencie Ance zrobiła się strasznie sucha skóra na piersi, brzuszku i ramionkach, aż się łuszczyła i wtedy pomógł błyskawicznie Balneum baby krem. Naprawdę świetnie się sprawdził.
 
Ja od urodzenia mojej córeczki używam Balneum Hermes - dodatek do kąpieli, po kąpieli Emolium emulsję - została jej tylko sucha skórka na pleckach. Super są i polecam. Oliwka sie nie sprawdza nawet na ciemieniuche - ma uczulenie.
 
moj maly ma AZS od 3 tyg.zycia, uzywalam wielu srodkow poleconych przez lekarza i nic nie pomagalo wkoncu wzielam sprawy w swoje rece troche sie doksztaucilam i znalazlam emulsje do ciala Atoperal zel do mycia Atopra i szampon rowniez z tej serii krostki znikaja po 2-3 dniach od uzycia.Dodam ze uzywam go juz od pol roku i jeszcze ani razu mnie nie zawiodl no i jest tanszy niz inne emolienty;Pozdrawiam:-)
 
kapiemy nasza Basie (8 m-cy) w emulsji do kapieli Oilatum i mam w zwiazku z tym 2 pytania:

1. czy jeslu sie uzywa tą emulsje to zadnego mydelka czy innego plynu juz nie potrzeba? Pytam bo jakos tak brakuje tej piany mydelkowej :)

2. czy to prawda ze uzywajac ta emulsje nie potrzeba juz oliwkowac niemowlaka?
 
reklama
Ja kapie malego w Oilatum ale uzywam rowniez mydelka(tez oilatum) bo jakos nie umiem go umyc ta sama woda z ta emulsja. Ale ponoc to ma dobre wlasciwosci myjace i nie trzeba juz nic dodatkowo uzuwac. Malego juz po kapieli nie smaruje. Na poczatku jak mial AZS smarowalam go dodatkowo jeszcze kremem z tej seri. Ale teraz juz nic nie uzywam, skora jest wystarczajaco nawilzona po tej emulsji:-)
 
Do góry