reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany przepisów odnosnie porodu

Marciaa

Mamma 04.2010 i 02.2012
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
5 994
Miasto
Kamionki/Poznań
Kochane parę nowości ktor powinny być już od kwietnia przestrzegane.

1. Gdy ciążą przebiega pawidlowo może ją prowadzić ginekolog bądż połozna
2. Maja byc zaproponowane badania hiv dla mam
3. W drugim trymestrze ciazy najlepiej załatwic polozna jesli chcesz by szybk oprzyszla po porodzie
4. ZA PORÓD RODZINNY NIC SIE NIE PLACI :tak:
5. Jesli wszystko jest OK to Ty ustalasz pozycje do porodu.
6. Nacinanie krocza, lewatywa golenei miejsc intymnych- tylko i wyłącznie za Twoją zgoda
7. Po porodzie SKORA DO SKORY. Jesli z dzieckiem jest wszystko OK masz prawo go miec przy sobie 2 godziny. Polozna pomoze wtedy nakarmic piersia dziecko.
8. Pomoc w karmieniu nalezy Ci sie podczas całego pobytu w szpitalu.
9. Noworodek może dostac mleko modyfikowane tylko, jesli sobietego zazyczysz < lub zleci to lekarz>
10. Jesli urodzilas wczesniaka albo dziecko z problemem zdrowotnym szpital musi ci zlecic pomoc psychologa
11. Szpital przekaze informacje poloznej, ktora wczesniej wskazałas o narodzinach dziecka. Nie musisz juz w przychodni zglaszac faktu urodzenia.
12. Polozna pierwszy raz odwiedzi Cie 48h od otrzymania zgłoszenia. Do konca pologu przyjdzie CO NAJMNIEJ 4 razy.
 
reklama
Te dwa ostatnie troche bez sensu:-) Albo ich nie kumam...
Jak laure urodziłam to dali mi położną(znaczy kazali dzwonić) tam, gdzie ja jestem zapisana do lekarza rodzinnego a Laura jjest całkiem gdzie indziej zapisana...
no i ktoś może nie chcieć położnej a wiem, że przy kolejnym dziecku nie wszystkie kobiety wołały:-)
 
widzisz ja za to pojechalam do przychodni wybralam sobie polozna i kazała do siebie zadzownic jak urodzę i wtedy się umawiałysmy na spotkanie.
Teraz chyba musi przyjść położna.
 
do mnie położna przyszła raz i właściwie tylko weszła rozejżała się, podpisała w książeczce i więcej jej nie widziałam.
 
Cześć dziewczyny, moja pierwsza ciąża, dzieci w rodzinie brak. Powiedzcie proszę czy tą położną trzeba jakoś zamawiać wcześniej i co gdy się nie zamówi- nie przyjdzie?
Jak jest w chcwili porodu czy pani położna ma obowiązek czuwać przy jednej rodzącej czy też biega od sali do sali i aby mieć położną trzeba ją wynająć?
Dziękuję z góry:)
Eccaya
 
reklama
Do góry