reklama

Zmiany przepisów odnosnie porodu

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2012' rozpoczęty przez Marciaa, 9 Czerwiec 2011.

1. Marciaa

Marciaa Mamma 04.2010 i 02.2012

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kochane parę nowości ktor powinny być już od kwietnia przestrzegane.

1. Gdy ciążą przebiega pawidlowo może ją prowadzić ginekolog bądż połozna
    2. Maja byc zaproponowane badania hiv dla mam
    3. W drugim trymestrze ciazy najlepiej załatwic polozna jesli chcesz by szybk oprzyszla po porodzie
    4. ZA PORÓD RODZINNY NIC SIE NIE PLACI :tak:
    5. Jesli wszystko jest OK to Ty ustalasz pozycje do porodu.
    6. Nacinanie krocza, lewatywa golenei miejsc intymnych- tylko i wyłącznie za Twoją zgoda
    7. Po porodzie SKORA DO SKORY. Jesli z dzieckiem jest wszystko OK masz prawo go miec przy sobie 2 godziny. Polozna pomoze wtedy nakarmic piersia dziecko.
    8. Pomoc w karmieniu nalezy Ci sie podczas całego pobytu w szpitalu.
    9. Noworodek może dostac mleko modyfikowane tylko, jesli sobietego zazyczysz < lub zleci to lekarz>
    10. Jesli urodzilas wczesniaka albo dziecko z problemem zdrowotnym szpital musi ci zlecic pomoc psychologa
    11. Szpital przekaze informacje poloznej, ktora wczesniej wskazałas o narodzinach dziecka. Nie musisz juz w przychodni zglaszac faktu urodzenia.
    12. Polozna pierwszy raz odwiedzi Cie 48h od otrzymania zgłoszenia. Do konca pologu przyjdzie CO NAJMNIEJ 4 razy.

2. Ania_789

Ania_789 Mama uroczych córeczek;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Te dwa ostatnie troche bez sensu:-) Albo ich nie kumam...
    Jak laure urodziłam to dali mi położną(znaczy kazali dzwonić) tam, gdzie ja jestem zapisana do lekarza rodzinnego a Laura jjest całkiem gdzie indziej zapisana...
    no i ktoś może nie chcieć położnej a wiem, że przy kolejnym dziecku nie wszystkie kobiety wołały:-)

3. reklama
  4. Marciaa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    widzisz ja za to pojechalam do przychodni wybralam sobie polozna i kazała do siebie zadzownic jak urodzę i wtedy się umawiałysmy na spotkanie.
    Teraz chyba musi przyjść położna.

5. Vileyka

Vileyka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    do mnie położna przyszła raz i właściwie tylko weszła rozejżała się, podpisała w książeczce i więcej jej nie widziałam.

6. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    to nie ja mialam bardzo fajna polozna byla chyba z 3 razy:)

7. Marciaa

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja była strasznie nadgroliwa. Baba w starszym wieku, ciagle mi z waga przyjezdzala...i byla 6 razy!!

8. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Marcia:twoja to wrecz przesadzala:D

9. Eccaya

Eccaya Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczyny, moja pierwsza ciąża, dzieci w rodzinie brak. Powiedzcie proszę czy tą położną trzeba jakoś zamawiać wcześniej i co gdy się nie zamówi- nie przyjdzie?
    Jak jest w chcwili porodu czy pani położna ma obowiązek czuwać przy jednej rodzącej czy też biega od sali do sali i aby mieć położną trzeba ją wynająć?
    Dziękuję z góry:)
    Eccaya

10. reklama
  11. x21

x21 Czekam na tą jedną chwile

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jezlei ona ci sie nie podoba możesz ją zmienić, tylko musisz napisać wniosek w przychodni o zmianie położnej

12. x21

x21 Czekam na tą jedną chwile

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Poleć forum