reklama

Zmiany przepisów odnosnie porodu

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2012' rozpoczęty przez Marciaa, 9 Czerwiec 2011.

1. Marciaa

Marciaa Mamma 04.2010 i 02.2012

Kochane parę nowości ktor powinny być już od kwietnia przestrzegane.

1. Gdy ciążą przebiega pawidlowo może ją prowadzić ginekolog bądż połozna
    2. Maja byc zaproponowane badania hiv dla mam
    3. W drugim trymestrze ciazy najlepiej załatwic polozna jesli chcesz by szybk oprzyszla po porodzie
    4. ZA PORÓD RODZINNY NIC SIE NIE PLACI :tak:
    5. Jesli wszystko jest OK to Ty ustalasz pozycje do porodu.
    6. Nacinanie krocza, lewatywa golenei miejsc intymnych- tylko i wyłącznie za Twoją zgoda
    7. Po porodzie SKORA DO SKORY. Jesli z dzieckiem jest wszystko OK masz prawo go miec przy sobie 2 godziny. Polozna pomoze wtedy nakarmic piersia dziecko.
    8. Pomoc w karmieniu nalezy Ci sie podczas całego pobytu w szpitalu.
    9. Noworodek może dostac mleko modyfikowane tylko, jesli sobietego zazyczysz < lub zleci to lekarz>
    10. Jesli urodzilas wczesniaka albo dziecko z problemem zdrowotnym szpital musi ci zlecic pomoc psychologa
    11. Szpital przekaze informacje poloznej, ktora wczesniej wskazałas o narodzinach dziecka. Nie musisz juz w przychodni zglaszac faktu urodzenia.
    12. Polozna pierwszy raz odwiedzi Cie 48h od otrzymania zgłoszenia. Do konca pologu przyjdzie CO NAJMNIEJ 4 razy.

2. Ania_789

Ania_789 Mama uroczych córeczek;-)

Te dwa ostatnie troche bez sensu:-) Albo ich nie kumam...
    Jak laure urodziłam to dali mi położną(znaczy kazali dzwonić) tam, gdzie ja jestem zapisana do lekarza rodzinnego a Laura jjest całkiem gdzie indziej zapisana...
    no i ktoś może nie chcieć położnej a wiem, że przy kolejnym dziecku nie wszystkie kobiety wołały:-)

3. reklama
  4. Marciaa

widzisz ja za to pojechalam do przychodni wybralam sobie polozna i kazała do siebie zadzownic jak urodzę i wtedy się umawiałysmy na spotkanie.
    Teraz chyba musi przyjść położna.

5. Vileyka

Vileyka Fanka BB :)

do mnie położna przyszła raz i właściwie tylko weszła rozejżała się, podpisała w książeczce i więcej jej nie widziałam.

6. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

to nie ja mialam bardzo fajna polozna byla chyba z 3 razy:)

7. Marciaa

moja była strasznie nadgroliwa. Baba w starszym wieku, ciagle mi z waga przyjezdzala...i byla 6 razy!!

8. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

Marcia:twoja to wrecz przesadzala:D

9. Eccaya

Eccaya Początkująca w BB

Cześć dziewczyny, moja pierwsza ciąża, dzieci w rodzinie brak. Powiedzcie proszę czy tą położną trzeba jakoś zamawiać wcześniej i co gdy się nie zamówi- nie przyjdzie?
    Jak jest w chcwili porodu czy pani położna ma obowiązek czuwać przy jednej rodzącej czy też biega od sali do sali i aby mieć położną trzeba ją wynająć?
    Dziękuję z góry:)
    Eccaya

10. reklama
  11. x21

x21 Czekam na tą jedną chwile

Jezlei ona ci sie nie podoba możesz ją zmienić, tylko musisz napisać wniosek w przychodni o zmianie położnej

12. x21

x21 Czekam na tą jedną chwile

Poleć forum