reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany skórne na ciele 6 miesięcznego dziecka

Pati7

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2018
Postów
26
Cześć dziewczyny, moja córka od pewnego czasu miała na udzie taką szorstką plamkę, która myślałam że się pojawiła od zbyt suchej skóry ale dziś po nocy widzę że tych plamek jest mnóstwo, na brzuchu, na rączkach i nóżkach. Co to może być, spotkalyscie się z tym? Dodam, że miesiąc temu rozszerzylam małej dietę, je jeden słoiczek gerbera dziennie i ucieram jej jabłko bo po tych ze sloiczka miała uczulenie na twarzy. Wstawiam zdjęcie tej zmiany.
 

Załączniki

  • IMG_20190319_082151.jpg
    IMG_20190319_082151.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 180
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny, moja córka od pewnego czasu miała na udzie taką szorstką plamkę, która myślałam że się pojawiła od zbyt suchej skóry ale dziś po nocy widzę że tych plamek jest mnóstwo, na brzuchu, na rączkach i nóżkach. Co to może być, spotkalyscie się z tym? Dodam, że miesiąc temu rozszerzylam małej dietę, je jeden słoiczek gerbera dziennie i ucieram jej jabłko bo po tych ze sloiczka miała uczulenie na twarzy. Wstawiam zdjęcie tej zmiany.
Moja córka miała identyczne. Była na mleku neocate i wtedy zaczęły się pojawiać, jednak mleczko całkowicie jej odpowiadało. Pediatra alergolog zrobił z nami dokładny wywiad i nie miała w diecie nic co mogło to powodować. Zaleciła maść dermaveel (zdjęcie umieszczę w załączniku) i byłam w szoku...
Wygląda jak AZS ale też trudno diagnozowac przez Internet.
Może być związane z dietą ale też kontaktowe bądź nawet wziewne (u nas pogorszenie było w sezonie grzewczym). Może też być związane z grzybem czy bakteria więc jeśli natłuszczonej nie pomoże to warto odwiedzić dermatologa.
 
U nas pojawiły sie takie plamy na udach i raczkach, pediatra stwierdziła ze to AZS, przepisała masc i zeszło. Pogarszało sie po cieplej kąpieli, wtedy te plamki robiły sie zaczerwienione więc trzeba było unikać przesiadywania w wannie. Pediatra lub dermatolog napewno cos zaradzić:)
 
Cześć dziewczyny, moja córka od pewnego czasu miała na udzie taką szorstką plamkę, która myślałam że się pojawiła od zbyt suchej skóry ale dziś po nocy widzę że tych plamek jest mnóstwo, na brzuchu, na rączkach i nóżkach. Co to może być, spotkalyscie się z tym? Dodam, że miesiąc temu rozszerzylam małej dietę, je jeden słoiczek gerbera dziennie i ucieram jej jabłko bo po tych ze sloiczka miała uczulenie na twarzy. Wstawiam zdjęcie tej zmiany.
Moja córka miała identyczne. Była na mleku neocate i wtedy zaczęły się pojawiać, jednak mleczko całkowicie jej odpowiadało. Pediatra alergolog zrobił z nami dokładny wywiad i nie miała w diecie nic co mogło to powodować. Zaleciła maść dermaveel (zdjęcie umieszczę w załączniku) i byłam w szoku, dała radę. Należy smarować nią te plamki, córka miała już taka duża na szyi, na nodze, ręce.. i dało radę. Wiecej już nic takiego się nie pojawiło. Proszę spróbować
 

Załączniki

  • IMG_20190319_115810.jpg
    IMG_20190319_115810.jpg
    913,2 KB · Wyświetleń: 114
Rozwiązanie
Do góry