reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany skórne u dziecka

Dołączył(a)
24 Luty 2021
Postów
3
Witam przychodzę do was z zapytaniem od niedługiego czasu zauważyłam u dziecka zaczęły się pojawiać takie plamy może poradzicie co to jest i w jakim kierunku iść.
IMG_20210223_090412.jpg
 
reklama
Może to być azs, może łzs a może po prostu mocno przesuszona skóra, polecam smarować emolientami, masło dermedic rewelacyjnie działa na różnego rodzaju zmiany
Emolienty przy łzs nie są wskazane. One nawilżają, a łzs trzeba zasuszać. To samo z masłem. Najlepiej iść do dermatologa, on obejrzy i powie czym smarować.
 
Emolienty przy łzs nie są wskazane. One nawilżają, a łzs trzeba zasuszać. To samo z masłem. Najlepiej iść do dermatologa, on obejrzy i powie czym smarować.
Tak, napisałam że to może być azs, może łzs, wiadomo że lekarz jest wskazany, najlepiej dermatolog i alergolog, ale może też być przesuszona po prostu skóra bo moje dziecko miało takie suche placki i nam smarowanie masłem pomogło
 
Tak, napisałam że to może być azs, może łzs, wiadomo że lekarz jest wskazany, najlepiej dermatolog i alergolog, ale może też być przesuszona po prostu skóra bo moje dziecko miało takie suche placki i nam smarowanie masłem pomogło
Tak, ale napisałaś, że polecasz emolienty i masło. Ani jedno ani drugie przy łzs nie pomoże, a wręcz może pogorszyć. Bez lekarza ja bym tego nie smarowała niczym, bo nie wiadomo czym to należy potraktować.
 
reklama
Skonsultuj to z lekarzem. U nas było coś podobnego, ale wcześniej miało czerwoną obręcz i pediatra powiedział, że to łzs.
U Was może to jednak być coś innego.
 
Emolienty pomagają przy azs, my używamy od 3 miesiąca życia malutkiej emolient exomega control żel do mycia 2 w 1 i on super pomaga, bo nawilża i łagodzi swędzenie. A przy łzs to trzeba wysuszać, więc coś innego musisz stosować. Wizyta u dermatologa jest konieczna, żeby stwierdzić co dziecku dolega, bo przecież nie będziesz na eksperymentować.
 
Do góry