reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany w diecie niemowlaka

Jak karmisz jeszcze piersią zastanów się też czy sama czegoś nie zjadłaś... U nas zaczęły się problemy jak JA zaczęłam jeść pomidory... Jak odłożyłam z diety wszystko wróciło do normy.

A też wydawało mi się, że moja dieta już nie powinna mieć takiego znaczenia, skoro zaczyna sama jeść...
 
reklama
U mnie żadne z trójki nie mialy zatwardzen Przy rozszerzaniu czy później .. Ale codziennie wjeżdżała owsianka zwykła bez Dodatków ze świeżym owocem bardziej rozdrobniona od górskich a tak instant polecam Holle jesli juz , mus owocowy zawsze też (sama robilam mrożąc porcje) , jogurt dobry czy kefir na dokładkę (zadne slodzone serki. Typu danio) i zawsze jakies warzywa a mianowicie zupy u nas królowały nawet kapuśniak czy osobno i urozmaicenie . Kasza.. Ziemniaki. Ryz. Itd
Zadne chrupki chrupaczki czy biszkopciki w tym wieku s codziennym jadłospisie ...
Woda oferowana ale każde rozkrecalo Soe z Jej piciem po roku to mimo tego jak widać problemu nie było.


Przyjrzyj sie co Mogłabyś zmienic w diecie, co dodać a co wykluczyć ale nie do ustapienia problemu a już na stałe
 
Co oprócz kaszki można zaserwować na śniadanie i kolację?Na kanapki za wcześnie. Zrobiłam błąd że starszym dzieckiem i teraz jako czterolatek zupełnie nie je kanapek, a ja stałe mam rano dylemat, co mu przygotować. Może macie jakieś linki z prostymi śniadaniami dla dzieci w różnym wieku?
 
Co oprócz kaszki można zaserwować na śniadanie i kolację?Na kanapki za wcześnie. Zrobiłam błąd że starszym dzieckiem i teraz jako czterolatek zupełnie nie je kanapek, a ja stałe mam rano dylemat, co mu przygotować. Może macie jakieś linki z prostymi śniadaniami dla dzieci w różnym wieku?
Synek, niecałe 2 lata, też nie je kanapek. Próbujemy mu dawać codziennie, może kiedyś załapie.
Na śniadanie daję mu: jajecznicę, chleb w jajku, omlet, owsiankę z owocami i masłem orzechowym (najczęściej), płatki kukurydziane z mlekiem, suchą bułkę, naleśniki, placki typu racuchy... Parówki chciałam dawać, ale nie lubi. Kiedyś jadł też tosty, ale się chyba przejadły.
 
Co oprócz kaszki można zaserwować na śniadanie i kolację?Na kanapki za wcześnie. Zrobiłam błąd że starszym dzieckiem i teraz jako czterolatek zupełnie nie je kanapek, a ja stałe mam rano dylemat, co mu przygotować. Może macie jakieś linki z prostymi śniadaniami dla dzieci w różnym wieku?
Na kolację dostaje zazwyczaj obiad z poprzedniego dnia, kopytka, muffinki z kaszy, gofry albo placki. Kaszek nie je 🤦‍♀️
Polecam stronę alaantkowe blw, często korzystałam z tamtych przepisów. Teraz robię po swojemu.
 
Moja córka od miesięcy codziennie na kolację je zwykłą kaszę manną na wodzie, dosypujemy mm i dodajemy owoce ze słoika. Popija to wodą. Jeśli kupa zdarzy się za twarda, to wchodzą sloikowe śliwki suszone i po problemie. Nigdy nie podałam jej gotowej kaszki, bo to dla mnie bez sensu.
 
Co oprócz kaszki można zaserwować na śniadanie i kolację?Na kanapki za wcześnie. Zrobiłam błąd że starszym dzieckiem i teraz jako czterolatek zupełnie nie je kanapek, a ja stałe mam rano dylemat, co mu przygotować. Może macie jakieś linki z prostymi śniadaniami dla dzieci w różnym wieku?
płatki jaglane z jogurtem.
 
reklama
oo z własnych obserwacji wiem że jakość produktów ma znaczenie :) a próbowaliśmy może liofilizowanej śliwki? są dostępne na rynku takie w małych 2gramowych saszetkach Owocowe Różdzki Smaku. Noi woda to jak najbardziej ;)
 
Do góry