reklama

Zmiany w komórkach jajowych-wynik cytologii

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Ewelka20, 26 Lipiec 2016.

1. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Cześć dziewczyny.
    Słuchajcie mam pytanie.
    Jestem w 8 tygodniu ciąży i dzisiaj na badaniu(krew,mocz itd)pielęgniarka powiedziała mi,ż wyszly zmiany w komórkach jajowych.W piątek(za 3 dni)mam wizytę u lekarza i będzie on decydował jak leczyć itd.
    Teraz mi powiedzcie:jak w czasie ciąży leczy się zmiany w komórkach jajowych?Jakie leki(mniej więcej:czopki,tabletki)się przyjmuję.Może miała,któraś z mamusiek taką samą sytuację?
    Powiem szczerze,że się wystraszyłam,bo pielęgniarka powiedziała,że od teraz raz w roku będę musiała robić kontrolnie cytologię i nie będę mogła zaniedbać leczenia,bo może się skończyć rakiem.Dodam,że jestem młodą osobą,bo mam 25 lat

Ostatnia edycja: 26 Lipiec 2016
  2. witch84

witch84 Fanka BB :)

Cytologia nie mogła wykazać zmian w komórkach jajowych, bo do tego nie służy. Musiałaś coś źle zrozumieć, a niestety mózg ciążowy (to taka moja nazwa na nietypowe zachowania ciążowe, które normalnie nie mają miejsca) lubi płatać figle :)
    Komórki jajowe masz w jajnikach, a cytologia jest badaniem badającym szyjkę macicy i ewentualne zmiany na jej powierzchni.

PS. Cytologię powinnaś robić rok w rok od kiedy rozpoczęłaś współżycie. Podobnie jak USG piersi.

3. reklama
  4. Ewelka20

Kurcze,rzeczywiście pomieszalam.Dziekuje za zwrocenie uwagi :-)

5. Ewelka20

Uprzedzam dziewczyny,ze pomieszalam.Zmiany nastapily w komorkach jajowych,a cytologia jest od czego innego ;-)

6. witch84

witch84 Fanka BB :)

Nie ma za co :) Nie takie błędy mi się w ciążach zdarzały - to normalne. Organizm szaleje :)

7. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Na jakiej podstawie, tzn. na podstawie jakiego badania pielęgniarka Ci powiedział, że masz zmiany w komórkach jajowych?:errr:

8. Jugosława

Jugosława Fanka BB :)

Witaj Ewelka,

komórka jajowa jest uwalniania z dojrzałego pęcherzyka graffa podczas owulacji. Z racji tego, że jesteś w ciąży, to owulację już miałaś i to stosunkowo dawno. Na okres ciąży organizm blokuje owulację (a przynajmniej powinien), także nie sądzę, że wyniki mogły dotyczyć komórek jajowych.

Jeśli miałaś wykonaną cytologię to zmiany mogły dotyczyć komórek budujących szyjkę macicy (komórki nabłonka itd.), bo z niej był pobrany materiał do badań. Wszystko będzie w opisie badania, więc na spokojnie skonsultujesz z lekarzem. W ciąży infekcje są częste, więc głowa do góry.

Powodzenia w piątek.

9. bhb8

bhb8 Początkująca w BB

Nie miałam takiej sytuacji.
    Uważam, że jednak po prostu lekarz będzie odpowiednią osobą aby doradzić co dalej.

10. reklama

Poleć forum