reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany w komórkach jajowych-wynik cytologii

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Cześć dziewczyny.
Słuchajcie mam pytanie.
Jestem w 8 tygodniu ciąży i dzisiaj na badaniu(krew,mocz itd)pielęgniarka powiedziała mi,ż wyszly zmiany w komórkach jajowych.W piątek(za 3 dni)mam wizytę u lekarza i będzie on decydował jak leczyć itd.
Teraz mi powiedzcie:jak w czasie ciąży leczy się zmiany w komórkach jajowych?Jakie leki(mniej więcej:czopki,tabletki)się przyjmuję.Może miała,któraś z mamusiek taką samą sytuację?
Powiem szczerze,że się wystraszyłam,bo pielęgniarka powiedziała,że od teraz raz w roku będę musiała robić kontrolnie cytologię i nie będę mogła zaniedbać leczenia,bo może się skończyć rakiem.Dodam,że jestem młodą osobą,bo mam 25 lat
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cytologia nie mogła wykazać zmian w komórkach jajowych, bo do tego nie służy. Musiałaś coś źle zrozumieć, a niestety mózg ciążowy (to taka moja nazwa na nietypowe zachowania ciążowe, które normalnie nie mają miejsca) lubi płatać figle :)
Komórki jajowe masz w jajnikach, a cytologia jest badaniem badającym szyjkę macicy i ewentualne zmiany na jej powierzchni.

PS. Cytologię powinnaś robić rok w rok od kiedy rozpoczęłaś współżycie. Podobnie jak USG piersi.
 
Uprzedzam dziewczyny,ze pomieszalam.Zmiany nastapily w komorkach jajowych,a cytologia jest od czego innego ;-)
 
Na jakiej podstawie, tzn. na podstawie jakiego badania pielęgniarka Ci powiedział, że masz zmiany w komórkach jajowych?:errr:
 
Witaj Ewelka,

komórka jajowa jest uwalniania z dojrzałego pęcherzyka graffa podczas owulacji. Z racji tego, że jesteś w ciąży, to owulację już miałaś i to stosunkowo dawno. Na okres ciąży organizm blokuje owulację (a przynajmniej powinien), także nie sądzę, że wyniki mogły dotyczyć komórek jajowych.

Jeśli miałaś wykonaną cytologię to zmiany mogły dotyczyć komórek budujących szyjkę macicy (komórki nabłonka itd.), bo z niej był pobrany materiał do badań. Wszystko będzie w opisie badania, więc na spokojnie skonsultujesz z lekarzem. W ciąży infekcje są częste, więc głowa do góry.

Powodzenia w piątek.
 
reklama
Nie miałam takiej sytuacji.
Uważam, że jednak po prostu lekarz będzie odpowiednią osobą aby doradzić co dalej.
 
Do góry