reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zmiany w wyglądzie po ciąży

Kwiatek01

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej przychodzę z nietypowym pytaniem... Jak zmienił się wasz wygląd po ciąży i zdrowie? Nigdy nie słyszałam o tym co teraz napisze ale mój chłopak mówi że po ciąży psują się zęby i zmienia się cały organizm, jednak ja nie znam żadnej osoby która po porodzie miałby problem z zębami jedynie z masą ciała niektórzy i też nie wiem od czego to zależy. Dziewczyny czy moglibyście moje wątpliwości rozwiać?
Jestem ciekawa jak było u was, co się zmieniło i czy da się wrócić do formy z przed ciąży. Co ginekolog zaleca, jakie wizyty u lekarzy itd.? :)

Ostatnia edycja:
reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Z zębami problem jest taki, ze w którymś momencie dziecko zaczyna tworzyć kości i spija z nas wapń niczym spragniony wielbłąd wodę. Jeśli nie dopilnuje się odpowiedniego poziomu wapna w diecie to problemy mogą być. Mnie akurat nie spotkały.
Nie mam tez problemów z kręgosłupem.
Mam dodatkowe kilogramy. Piersi zmieniły kształt na taki bardziej podążający za grawitacja.
Nie mam problemów z nietrzymaniem moczu.
Stopy powiększyły mi się o jeden rozmiar...
Uniknelam rozstępów ale nie skórki pomarańczowej. Celulit czy jakos tak...
Jestem ogólnie bardziej zmęczona. Ale mam dwójkę maluchów i nie mam już 20 lat.

zoja81

Rozwiązania
0
Dziewczyny pisza o rozstepach i bolu kregoslupa. Ja np nie doswiadczylam tego ale od polowy ciazy bolaly mnie zebra jakby je ktos polamal.
Co do stop to tez mi urosly o jeden nr buta, ale nie kazda tak ma.

Klocicie sie o tarczyce i wage - ja tez mam problemy z tarczyca a walczylam o kazdy kilogram w ciazy a po urodzeniu szybko 'nadwyzke' stracilam. Kazda z nas ma swoja wagowa urode-bolaczke.

Nie da sie przewidziec jak przejdziemy ciaze - ale rzadko bywa przechodzona bez jakis dolegliwosci.

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Dziewczyny pisza o rozstepach i bolu kregoslupa. Ja np nie doswiadczylam tego ale od polowy ciazy bolaly mnie zebra jakby je ktos polamal.
Co do stop to tez mi urosly o jeden nr buta, ale nie kazda tak ma.

Klocicie sie o tarczyce i wage - ja tez mam problemy z tarczyca a walczylam o kazdy kilogram w ciazy a po urodzeniu szybko 'nadwyzke' stracilam. Kazda z nas ma swoja wagowa urode-bolaczke.

Nie da sie przewidziec jak przejdziemy ciaze - ale rzadko bywa przechodzona bez jakis dolegliwosci.
O tak, ja po ciąży musiałam wymienić wszystkie buty, bo też urosły mi stopy o rozmiar i zrobiły się szersze

DarkAsterR

Rozwiązania
2
A czy ja mogę coś zapytać...te panie które maja synów i córki.
Ktora ciąża się z wami „mniej zgadzała”? Ta z synkiem czy ta z córka?

Mamafasolki

Rozwiązania
6
Przepraszam, że w poprzednim poście się unioslam, ale mam powyżej uszu gadki o tym jak to łatwo się chudnie przy kp. No nie

Wg mnie po ciąży warto pójść do dentysty, zrobić zdjęcie całego uzębienia, do ginekologa i fizjoterapeuty uroginekologicznego.

I droga Autorko, nie martw się na zapas. Ja pracowałam do 35 tygodnia, świetnie się czułam, a połóg był okropny. Koleżanka miała cukrzycę, wymioty, ledwo żyła, a w połogu śmigała. :)

Mujer

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
Co się u mnie zmieniło? Mam lepszą figurę niż przed pierwszym dzieckiem 😉 trochę za dużo schudłam i teraz biorę się za masę 🤣
Zęby idealne, nigdy nie były w tak dobrym stanie. Jedynie kręgosłup wysiada od noszenia już trzeciego dziecka 🙈
I karmię piersią już prawie półtora roku.

reklama

Mujer

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
To mam syna i dwie córki. Wszystkie ciąże "książkowe". I trymestr wyjęty z życia, wymioty i mdłości. Może jedynie z synem więcej wymiotowałam, a z córkami większe były mdłości. I córki urodziły się równo w terminie i w poniedziałek 😜 co podobno bardzo rzadko się zdarza, a u mnie dwa razy 🤣 a syn przed czasem. Wagowo cała trójka podobnie. 3730g, 3540g, 3590g.

Jagoda 87

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej przychodzę z nietypowym pytaniem... Jak zmienił się wasz wygląd po ciąży i zdrowie? Nigdy nie słyszałam o tym co teraz napisze ale mój chłopak mówi że po ciąży psują się zęby i zmienia się cały organizm, jednak ja nie znam żadnej osoby która po porodzie miałby problem z zębami jedynie z masą ciała niektórzy i też nie wiem od czego to zależy. Dziewczyny czy moglibyście moje wątpliwości rozwiać?
Jestem ciekawa jak było u was, co się zmieniło i czy da się wrócić do formy z przed ciąży. Co ginekolog zaleca, jakie wizyty u lekarzy itd.? :)
Moja droga po pierwsze każdy organizm jest inny .. jeśli będziesz dbała o siebie w ciąży w sensie nie wmawiam sobie ze musze zjeść pół kilo cukierków bo potrzebuje ... bo nie potrzebujesz ... to szybko wrocisz do formy ja do wagi wróciłam 9 miesięcy po porodzie ale to nic kompletnie nie robiłam i przy końcu trochę sobie pozwalałam poza tym jedynie trochę wlosow na zakolach mi wypadło ale zauważyłam to dopiero jak zaczęły mi odrastac😂 teraz jestem w drugiej ciąży i jeśli miałabym coś doradzić ... nie obserwuj tak strasznie swojego ciała ... tu brzuch rośnie tu jakieś wzdęcie i jest większy tu coś tam coś ... ja tak robiłam i bardzo mi to przeszkadzało zamiast cieszyć się ciaza widziałam tylko ogromne cyce i brzuch ... wszystko minie najważniejsze jest tez wsparcie faceta ... który mam nadzieje nie będzie panikował jak zobaczy ze tu i ówdzie się zaokrąglasz .... ... jedz normalnie a „najgorzej „ może być jedynie w 9 miesiącu gdzie nabierzesz trozke wody ... która tracisz od razu po porodzie wiec nie panikuj 😊

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Czy po porodzie zachodzą zmiany w wyglądzie szyjki macicy? Staramy się 2
Agnieszka18 Zmiany w wyglądzie pazdżiernikowych mam Dzieci urodzone w październiku 2006 8
R Pomocy zmiany skórne , krosty, trądzik ? Potrzebuję porady 1
Aaazym Clostilbegyt powikłania Potrzebuję porady 3
E Zmiany skórne BB położna radzi mamom 0
E Zmiany skórne (uwaga załączone zdjęcia kupy, zmian skórnych) Zdrowie 20
M Zmiany po połogu Ciąża, poród, połóg 8
L Czy to zmiany alergiczne? Potrzebuję porady 21
Dmalw Zmiany po poronieniu (?) Potrzebuję porady 6
Milenaa0810 Zmiany na ciele Ciąża, poród, połóg 4
P Zmiany skórne na ciele 6 miesięcznego dziecka Potrzebuję porady 3
Tusia5058 Zmiany skórne Potrzebuję porady 4
A Zmiany w cyklu Staramy się 3
U Brzuch balonik i zmiany po poronieniu Potrzebuję porady 3
Wagobunda Zmiany w piersiach. Potrzebuję porady 0
bertha Zmiany w endometrium, macicy Staramy się 2
T nie tak to miało wyglądać... Relacje rodzinne 11
E Zmiany w komórkach jajowych-wynik cytologii Potrzebuję porady 7
E Zmiany skorne u dziecka 2 lata i 5 mies Roczniaki i dwulatki 0
L Powrót z url.wychowawczeg-zmiany Porady prawnika 1
M zmiany w snie niemowlaka Spanie 10
M Petycja/zażalenie na zmiany w becikowym Porady prawnika 5
forever_young Zmiany Czerwcowe archiwum 30
Marciaa Zmiany przepisów odnosnie porodu Dzieci urodzone w styczniu 2012 10
aga_karmel Praca na zmiany a malutkie dziecko Porady prawnika 2
B co z wynagrodzeniem w przypadku zmiany stanowiska pracy Porady prawnika 6
pandorka Ogłoszenia i zmiany na naszym pod-forum Mamy z UK 18
pandorka Ogłoszenia i zmiany na naszym pod-forum Dzieci urodzone w lutym 2010 14
Joaśka Zmiany Dzieci urodzone w kwietniu 2006 4
K wózki-zmiany wózkowe co mam i co planujemy kupić Dzieci urodzone w maju 2009 720
C zmiany zaraz po poczęciu... Ciąża, poród, połóg 9
M zmiany w piersiach Ciąża, poród, połóg 12
Zabka77 Włokniaki po karmieniu piersią? Zmiany Zdrowie 10
A Zmiany Na Skorze Pielęgnacja 109
Pau_lina89 Kłucie w pochwie w ciąży Ciąża, poród, połóg 3
F problemy z żołądkiem na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 8
P Nie widać ciąży na usg Potrzebuję porady 8
Motylekkk Kiedy POINFORMOWAĆ PRACODAWCE O CIĄŻY. Potrzebuję porady 28
S Skok w 1 trymestrze ciąży Ciąża, poród, połóg 5
Babyy08082020 Czy jestem w ciąży? Potrzebuję porady 8
M Za duża macica w stosunku do wieku ciąży Potrzebuję porady 6
M Autyzm a przebieg ciąży Potrzebuję porady 36
P Czy beta hCG moze wyjść negatywna w 5 tyg ciąży? Staramy się 7
Z Podwyższone TSH w ciąży Potrzebuję porady 12
J Pomocy!!!! 33 tydzień ciąży, przytyłam tylko 200g...!!! Ciąża, poród, połóg 15
Kinga15 Bezrobotna w ciąży Potrzebuję porady 53
Z Dobry lekarz do prowadzenia ciąży Przyszłe mamy 3
M Możliwość ciąży Potrzebuję porady 5
A Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 10
T Wysoki progesteron na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 16