reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmieniająca się długość szyjka macicy

Patka98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2022
Postów
39
Witam!
W środę byłam u swojego ginekologa z bólem brzucha. Zmierzył mi on "recznie" szyjkę macicy oraz poprzez sondę. Na zdjęciu szyjkę macicy podzielił na dwie części. Pierwsze to 2.25cm a drugie 2.75cm. Powiedział że szyjka się skrocila i ciąża jest zagrozona. Jestem w 16 tyg ciąży. Dzisiaj poszłam na SOR z bólem podbrzusza ale lekarz stwierdził że na usg wszystko dobrze, zbadał mi "ręcznie" szyjkę i poprzez sonde i nagle wyszło 4.5cm. Przecież to niemożliwe. Jestem zmieszana. Czy ktoś miał podobnie ? Mam się martwić?
 
reklama
Taki pomiar zależy od tego jak mocno jest włożona głowica, jaki sprzęt, w jakiej pozycji ja za każdym razem mam inny pomiar ale np na połówkowych miałam długa i zamknięta szyjkę a po tygodniu mam otwarty cały kanał. Obecnie jestem w 24 tyg i leże w szpitalu prawdopodobnie zostanę tu aż do porodu. Także bądź czujna bo z tą szyjką szybko potrafi się zmienić
 
Hmm.. Ja zawsze miałam mierzona szyjkę właśnie w dwóch kawalakch- bo zakręcała- ale te wyniki się sumowały . Wydaje mi się,że to jakiś blad- gdyby te pierwsze wyniki zsumować, oba badania wykazałyby podoba długość.. Ponad 4cm to baardzo dobry wynik.
 
W 16 tygodniu skracajaca się szyjka macicy jest niebezpieczna, takze na Twoim miejscu dopoki nie bedziesz miala kolejnej wizyty oszczedzalabym się. Szyjka macicy moze wydłużyć się, ale watpie zeby aż 2,3 do 4,5mm. Więc poczekaj do następnej wizyty i wtedy zobaczysz jak "wydłużyła się".
 
Podzielił na dwie części bo szyjka nie jest jedną prostą i aby ją dobrze zmierzyć - należy ją podzielić 🙂 miałam.dokładnie to samo a szyjkę sprawdzał mi na wizytach co 2 tygodnie. Z obliczeń twojego lekarza wychodzi że szyjka ma 5 cm , jeśli mówi że się skróciła to ile miała wcześniej? 5 czy 4,5 cm szynka w 16 tc to bardzo dobry wynik.
Jeśli masz silne bóle podbrzusza to może to być infekcja pęcherza bądź pochwy. Robiłaś teraz badania moczy? Nie masz problemów z upławami?
 
Do góry