reklama

Zmniejszenie etatu przez męża podczas urlopu macierzyńskiego

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez elusl, 13 Listopad 2012.

1. elusl

elusl Fanka BB :)

Witam!

Proszę o informację, czy w czasie, kiedy ja przebywam na urlopie macierzyńskim (jestem zatrudniona na umowę o pracę na pełny etat), mój mąż może zmniejszyć swój wymiar czasu pracy do 7 godzin i ponownie wrócić do pełnego etatu w momencie, kiedy ja z macierzyńskiego wrócę do pracy - po powrocie do pracy chcę zmniejszyć swój wymiar czasu pracy do 7/8 etatu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Czy mówi Pani o obniżeniu wymiaru czas pracy w trybie art. 186(7) KP czyli zamiennie do urlopu wychowawczego. Jesli tak - to jest to możliwe.

3. reklama
  4. elusl

elusl Fanka BB :)

Tak, ja chciałabym skorzystać z tego przywileju, tzn. chciałabym zmniejszyć wymiar swojego etatu zamiast iść na urlop wychowawczy.
    Wiem, że w momencie, kiedy wrócę po macierzyńskim do pracy i zmniejszę wymiar etatu, to mój mąż nie będzie już mógł zmniejszyć wymiaru etatu w swojej pracy.
    Dlatego pomyśleliśmy, że mąż zmniejszy wymiar swojego etatu jeszcze w trakcie trwania mojego macierzyńskiego, a zaraz po zakończeniu macierzyńskiego mąż wróci na pełny etat, a ja wówczas dokonam zmniejszenia mojego wymiaru etatu (owyczście wniosek o zmniejszenie swojego etatu złożę u pracodawcy tygodniowym wyprzedzeniem jeszcze przed powrotem do pracy).

Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo w swojej wypowiedzi...:rofl2:

Poleć forum