reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zmniejszone ruchy czy jest powod do niepokoju?

kaesdee

Początkująca w BB
Jestem w 25/26 tyg. Ciąży. Ruchy dziecka czuje codziennie, ostatnio było bardzo ruchliwe, jednak od 2 dni stało się dużo spokojniejsze, niby są te ruchy, jednak jest ich o wiele mniej niż kilka dni temu, czy to powód do niepokoju? Czy jest jakiś sposób by pobudzić dzieciątko? Czy powinnam zwrócić się do lekarza?

reklama

Jetkaa

Fanka BB :)
Jestem w 25/26 tyg. Ciąży. Ruchy dziecka czuje codziennie, ostatnio było bardzo ruchliwe, jednak od 2 dni stało się dużo spokojniejsze, niby są te ruchy, jednak jest ich o wiele mniej niż kilka dni temu, czy to powód do niepokoju? Czy jest jakiś sposób by pobudzić dzieciątko? Czy powinnam zwrócić się do lekarza?
Jeżeli jesz, czy pijesz coś słodkiego a dzieciatko nie kopię mocniej lepiej skontaktować się z lekarzem.. Jeżeli nie to ip.. Lepiej to sprawdzić a nie czekać..
Może to być nic.. Zwykle lenistwo dzieciatka a może być i coś gorszego..
Żadna z nas nie da Ci pewności.. Bo jedna tak miała i było ok a druga tak miała i źle się skończyło..

asia.joanna

W 24tc przestałam czuć ruchy i pojechałam na IP. Akurat u mnie wtedy mała ułożyła się wzdłuż i kręciła się wokół własnej osi dlatego jej nie czułam. Dziecko jeszcze ma trochę miejsca albo jest po prostu spokojniejsze. Moja mała ogólnie z natury jest spokojnym dzieckiem i do tego mam łożysko na przedniej ścianie, więc też to wygląda trochę inaczej.
Lepiej pojechać na IP 5x za dużo niż 1x za mało. Niestety u kobiety, która weszła razem ze mną na IP i była w 28tc okazało się, że serduszko nie bije. Ja jestem już po jednej stracie i nie wyobrażam sobie nie sprawdzić co się dzieje. Kupiłam wtedy detektor tętna i byłam duzo spokojniejsza.
Nie mogą odmówić Ci pomocy, a jeśli już to zrobią to poproś o odmowę na piśmie.
Licz się też z tym, że jeśli się wybierzesz to możesz sobie tam chwilę poczekać bo twój stan nie jest w tym momencie zagrażającym życiu wam obojgu.

Mariola1990

Miałam podobna sytuację zawsze jak rano wstawałam zjadłam śniadanie dziecko się kręciło jak szalone ale był taki dzień że wogole się nie ruszało. Martwiłam się strasznie czekałam nawet na delikatny ruch i były pojedyncze delikatne ruchy ale nie takie jak zawsze. Zaczęłam specjalnie jeść słodkie i powoli zaczęło się dziecko kręcić az w końcu zaczęło dawać nieźle czadu i się uspokoiłam. Jeśli zawsze Cię coś niepokoi najlepiej zgłosic się do lekarza sama wiesz lepiej jak rusza się jednego dnia jak kolejnego. Pozdrawiam 😁

Do góry