reklama

Znacie jakiś szampon wzmacniający?

Temat na forum 'Ładna mama' rozpoczęty przez Kochamkocurki, 22 Październik 2015.

1. Kochamkocurki

Kochamkocurki Początkująca w BB

Chętnie wzmocniłabym swoje włosy, stosuję już dietę, porzuciłam suszarkę i teraz rozważam nad odpowiednim szamponem. Czy szampon może w ogóle wzmocnić włosy?

2. PanaKotka

PanaKotka Czekam, Skarbeczku :*

Nie. Szampon nie może wzmocnić włosów, ponieważ czas jego działanie jest zbyt krótki. Ponadto włos jest martwy i możemy wpływać jedynie na jego kondycję. Generalnie uznaje się, że szampon dobieramy do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosa.
    Proponuję Ci zmienić szampon na jakiś łagodny, mocno nawilżający i w miarę jak najbardziej naturalny np http://www.equilibra.pl/rrestrukturyzujacy-szampon-250-ml-equilibra-tricologica, który jest bardzo łagodny dla skóry i włosa, dobrze oczyszcza i pomaga odbudować równowagę hydrolipidową naskórka chroniąc go przed odwadnianiem.
    Proponuję Ci także zmienić odżywkę do włosów, na maskę, która jest o wiele bardziej skoncentrowana. Pamiętaj aby wszystkie odżywki i maski nakładać na osuszone ręcznikiem włosy, by nie rozcieńczać składników aktywnych. Jeśli nie masz wrażliwej skóry i alergii możesz stosować je na skórę głowy. Bardzo fajne efekty przynosi maska Pokrzepol Maska do włosów Pokrzepol - PPFK PROFARM Sp. z o.o., którą należy wcierać także w skórę głowy.
    Spróbuj także domowych masek na bazie naturalnych olejów (avokado, olej z kiełków pszenicy, kokosowy, ze słodkich migdałów itd), żółtka jaja, zmiksowanego banana, owocu awokado, mąki ziemniaczanej, glukozy, śmietany czy żelatyny. Przepisy na takie maseczki znajdziesz w internecie np wielką skarbnicą wiedzy może być ten blog Jak dbać o długie włosy?. Maski takie możesz stosować na mokro, na sucho, pod domową saunę z gorącego ręcznika oraz pod czepek na całą noc i pamiętaj, aby dokładnie wetrzeć je w skórę głowy.

Niestety żywa część włosa, na którą mamy jakikolwiek wpływ, tkwi głęboko w skórze i nie mamy do niej dostępu od zewnątrz. Dbając o skórę głowy pośrednio przyczyniamy się do polepszenia nowo tworzącego się włosa. Największy wpływ na stan włosów ma więc dostarczanie substancji niezbędnych z krwi, która odżywia cebulkę. Bardzo skutecznym preparatem wspomagającym jest Revalid Revalid - Kapsułki, który przez pierwszy miesiąc należy stosować w dużej dawce 3x2, aby nasycić organizm substancjami wspomagającymi wzrost włosa i polepszającymi jego kondycję.

Nie musisz także rezygnować z suszarki i stylizacji włosów. Wystarczy zmienić zwykłą na taką, która zapewnia zimny nadmuch, jonizację i zawiera np tourmalinę, zabezpieczać włosy przez gorącem specjalnymi preparatami i używać szczotek z naturalnego włosia i drewna, które będą delikatniejsze niż szczotki plastikowe i metalowe.

3. reklama
  4. Plyskars

Plyskars Początkująca w BB

Ja też porzuciłam suszarkę. Może nie było to konieczne, ale stwierdziłam, że dłuższe czekanie mnie nie zbawi i jakoś mam ładniejsze te włosy.

5. Mlyguza

Mlyguza Początkująca w BB

Pewnie, że może wzmocnić. Od tego są w końcu te szampony. Ja kiedyś chciałam zaoszczędzić i kupowałam byle jakie, a potem mi włosy wypadały garściami.

6. mariamena

mariamena Zaangażowana w BB

Suszarka oraz prostownica to najwięksi niszczyciele....

Co do szamponu to to,że jest tani nie znaczy,że jest gorszy. Warto jest polować na kosmetyki z olejkiem arganowym bo bardzo dobrze nawilżają i świetnie działają na włosy, Polecam wybrac się do Biedronki na dniach bo jest tam bardzo dobra promocja na kosmetyki z olejkiem arganowym Argan Professional. Jest to promocja tematyczna i są na koszach przed kasami tak wiec nie wiem ile jeszcze będą bo widziałam,ze wczoraj już połowy z nich nie było. Są naprawdę świetne. Za 9 zł masz bardzo dużą butlę odżywki albo szamponu. Rok temu już je mialam bo prmocja jest okresowa tak więc ucieszyłam sie,ze znowu je wypuścili.
    168737112.jpg

7. Tropska

Tropska Początkująca w BB

Ja kupowałam byle jakie farby do włosów i zostałam prawie łysa. Nigdy więcej tanich kosmetyków.

8. Ninika

Ninika Początkująca w BB

Taaak, ja już noo.. będziez 10 lat jak nie używam suszarki. Latem myję rano i wychodzę z morymi, a zimą myję na noc, rano są suche. Suszarka przesusza i niszczy. A szampon fakt nie odżywi włosa, ale może optycznie wygładzić. A do tego maseczki, odzywki, wcierki i caaała półka innych rzeczy. Ale włosy wyglądają ładnie.

9. Darien

Darien Początkująca w BB

Z pokrzywą i skrzypem. Mnie pomógł, a do tego suplementacja.

10. reklama
  11. Bobi27

Bobi27 Zaangażowana w BB

Ja zazywam sumpelenty z oeparola. Włosy są gęste i lsniące. Po ciąży wypadały mi włosy i te tabletki mi pomogły.

12. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

Ja różnych szamponów używałam ale po żadnym nie zauważyłam żeby jakoś włosy się wzmocnily, teraz skończyłam brać oeparol na włosy i po nim widzę poprawę.

Poleć forum