reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znacie jakiś szampon wzmacniający?

Dołączył(a)
21 Październik 2015
Postów
2
Chętnie wzmocniłabym swoje włosy, stosuję już dietę, porzuciłam suszarkę i teraz rozważam nad odpowiednim szamponem. Czy szampon może w ogóle wzmocnić włosy?
 
reklama
Nie. Szampon nie może wzmocnić włosów, ponieważ czas jego działanie jest zbyt krótki. Ponadto włos jest martwy i możemy wpływać jedynie na jego kondycję. Generalnie uznaje się, że szampon dobieramy do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosa.
Proponuję Ci zmienić szampon na jakiś łagodny, mocno nawilżający i w miarę jak najbardziej naturalny np http://www.equilibra.pl/rrestrukturyzujacy-szampon-250-ml-equilibra-tricologica, który jest bardzo łagodny dla skóry i włosa, dobrze oczyszcza i pomaga odbudować równowagę hydrolipidową naskórka chroniąc go przed odwadnianiem.
Proponuję Ci także zmienić odżywkę do włosów, na maskę, która jest o wiele bardziej skoncentrowana. Pamiętaj aby wszystkie odżywki i maski nakładać na osuszone ręcznikiem włosy, by nie rozcieńczać składników aktywnych. Jeśli nie masz wrażliwej skóry i alergii możesz stosować je na skórę głowy. Bardzo fajne efekty przynosi maska Pokrzepol Maska do włosów Pokrzepol - PPFK PROFARM Sp. z o.o., którą należy wcierać także w skórę głowy.
Spróbuj także domowych masek na bazie naturalnych olejów (avokado, olej z kiełków pszenicy, kokosowy, ze słodkich migdałów itd), żółtka jaja, zmiksowanego banana, owocu awokado, mąki ziemniaczanej, glukozy, śmietany czy żelatyny. Przepisy na takie maseczki znajdziesz w internecie np wielką skarbnicą wiedzy może być ten blog Jak dbać o długie włosy?. Maski takie możesz stosować na mokro, na sucho, pod domową saunę z gorącego ręcznika oraz pod czepek na całą noc i pamiętaj, aby dokładnie wetrzeć je w skórę głowy.

Niestety żywa część włosa, na którą mamy jakikolwiek wpływ, tkwi głęboko w skórze i nie mamy do niej dostępu od zewnątrz. Dbając o skórę głowy pośrednio przyczyniamy się do polepszenia nowo tworzącego się włosa. Największy wpływ na stan włosów ma więc dostarczanie substancji niezbędnych z krwi, która odżywia cebulkę. Bardzo skutecznym preparatem wspomagającym jest Revalid Revalid - Kapsułki, który przez pierwszy miesiąc należy stosować w dużej dawce 3x2, aby nasycić organizm substancjami wspomagającymi wzrost włosa i polepszającymi jego kondycję.

Nie musisz także rezygnować z suszarki i stylizacji włosów. Wystarczy zmienić zwykłą na taką, która zapewnia zimny nadmuch, jonizację i zawiera np tourmalinę, zabezpieczać włosy przez gorącem specjalnymi preparatami i używać szczotek z naturalnego włosia i drewna, które będą delikatniejsze niż szczotki plastikowe i metalowe.
 
Ja też porzuciłam suszarkę. Może nie było to konieczne, ale stwierdziłam, że dłuższe czekanie mnie nie zbawi i jakoś mam ładniejsze te włosy.
 
Pewnie, że może wzmocnić. Od tego są w końcu te szampony. Ja kiedyś chciałam zaoszczędzić i kupowałam byle jakie, a potem mi włosy wypadały garściami.
 
Taaak, ja już noo.. będziez 10 lat jak nie używam suszarki. Latem myję rano i wychodzę z morymi, a zimą myję na noc, rano są suche. Suszarka przesusza i niszczy. A szampon fakt nie odżywi włosa, ale może optycznie wygładzić. A do tego maseczki, odzywki, wcierki i caaała półka innych rzeczy. Ale włosy wyglądają ładnie.
 
Ja różnych szamponów używałam ale po żadnym nie zauważyłam żeby jakoś włosy się wzmocnily, teraz skończyłam brać oeparol na włosy i po nim widzę poprawę.
 
Oczywiście, że szampon może skutecznie wzmocnić i odbudować pasma :) wszystko zależy od zawartych w nim składników aktywnych - polecam przede wszystkim keratynę, która jest głównym budulcem włosa. Jeżeli zastanawiasz się natomiast nad firmą, to z własnego doświadczenia rekomenduję Matrix. Kup od razu szampon i odżywkę, ponieważ takie połączenie zapewni optymalne efekty :)
 
reklama
Do góry