reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znieczulenie zewnatrzoponowe w Polsce

xMartusiax

Mama na pełen etat;)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2011
Postów
205
Miasto
Wodzisław Śląski
No wlasnie...dziewczyny jak to jest z tym znieczuleniem w Polsce?jest mozliwe przy porodzie silami natury?jak to wogole wyglada w polsce?
domyslam sie ze nie jest refundowany:-D:-)
 
reklama
ja rodzilam z tym znieczuleniem, dostałam je bez problemu i nie musiałam nic placić. Także w drugim szpitalu, ktory bralam pod uwagę to znieczulenie też było darmowe( trzeba było jednak wcześniej przejść badanie, za które szpital życzył sobie 50 zlotych) :tak:
chociaż ja nie polecam- lekarz nie wkuł się dostatecznie głeboko, wiec raz ze nie złagodziło bólu, a dwa, że zatrzymało mi akcje porodowa :(
 
ja podczas porodu dostałam znieczulenie zewnątrzoponowe i było za darmo , gdy skurcze były silne i nie dawałam rady położna zadzwoniła po anestezjologa i dostałam znieczulenie bez problemu ,
 
Ja niestety rodziłam bez znieczulenia i ...żałuję,wolałabym nie czuć tego bólu:-)Czy się dostanie takie znieczulenie zależy od szpitala,z tego co wiem,to np. w P-niu jest tylko jeden szpital który oferuje z.z. za darmo,w pozostałych albo nie dają albo trzeba zapłacić...co szpital to obyczaj:-)
cześć Rudacool:-)
 
jest bezpłatne, jak zapłacisz za nie to można zwrócić się do NFZ o zwrot, tylko trzeba miec rachunek ze szpitala i w treści musi być "znieczulenie zo lub coś w tym stylu" a nie darowizna
oczywiście nie kazdy szpital je oferuje i nie masz "gwarancji" ,że je dostaniesz, a po co Ci? już chyba urodziłaś:)
 
Cześć Martela u mnie wiedziałam że w Łodzi w Matce Polce jest za darmo , niektóre dziewczyny mówiły że w całej Polsce jest za darmo - ja nie wyobrażam sobie porodu bez znieczulenia i podziwiam dziewczyny które bez tego rodziły - wielki pokłon w waszą stronę :) Podziwiam po prostu podziwiam !!!!
 
Ja 3 razy rodzilam bez zzo i przezylam:-)choc nie twierdze ze latwo bylo. teraz czeka mnie czwarty porod i rozgladam sie wlasnie za szpitalem z zzo nawet platnym ale niestety najblizsze szpitale nie oferuja bo nie maja anestezjologa na etacie:eek: Najblizszy z zzo i to z refundacja NFZ czyli za darmo mam 60 km ode mnie. nie wiem czy zdaze dojechac:-D
 
oj żebym wiedziała co mnie czeka,na pewno rodziłabym w szpitalu gdzie dają zn.zo. niestety nie wiedziałam,wydawało mi się,że co to takiego wziąć i urodzić dziecko,przecież przeżyję,tyle kobiet rodzi i dają radę...i oczywiście dają,też dałam,ale gdybym wiedziała,że synek waży 4200 i 59 cm -podjęłabym inną decyzję...kto wie czy nie załatwiłabym sobie cesarki...a tak nacierpiałam się i z powodu stresu nie miałam w ogóle mleka:-( tak że jeśli będę znów w ciąży zrobię wszystko,żeby dostać porządne znieczulenie,zwłaszcza jeśli dzidziuś znów będzie taki duży
 
reklama
Ja drugi poród miałam z zzo.Aby sobie to zapewnić i mieć 100% pewność rodziłam w prywatnej klinice,bo w państwowym szpitalu nie miałam gwarancji,że dostanę zzo,nawet jeśli w danym szpitalu było udzielane.Ogólnie polecam,nie czułam żadnego bólu i nie byłam zmęczona po porodzie,po prostu bajka:-)
Przy pierwszym porodzie,który trwał 12 godzin,myslałam,że umrę z bólu i dochodziłam po nim 2 tygodnie,dlatego powiedziałam sobie,że jeśli będzie mnie na to stać,zrobię wszystko,zeby następny poród był komfortowy i bez bólu i udało mi się :tak:
 
Do góry