reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znowu choruje......czyli na tapecie przedszkole.

A skoro ciągle tak o tych chorobach tu piszemy to może macie jakiś sprawdzony syrop na kaszel suchy. Chyba już wszystkie w tamtym roku wypróbowałam i jakoś żaden mnie nie zachwycił. Rozpoczęłam nowy wątek na ten temat ale widzę że nie cieszy się zainteresowaniem więc tutaj proszę o rady albo odsyłam do mojego wątku

https://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-dziecko-f24/dobry-i-skuteczny-syrop-45407/
 
reklama
Witam, na kaszel polecam syrop z Pinii albo flavamed lub syrop z cebuli robiony albo kupiony w aptece ... a ogólnie na gorączkę kropelki L52 - świetnie zwalczaja gorączke i mobilizuja organizm do samodzielnego zwalczania infekcji 3 dni i gorączka samoczynnie znika (po 40 stopni)
 
No widze, że watek, który założyłam żyje, co jest normalne-jesień=infekcje.
Ale ale...muszę powiedzeć, że u nas jest poprawa. Na razie tydzień w przedszkolu opuszczony :)
No więc tak- ja dawałam młodej lipiec i wrzesień Luivac. Poza tym miesiąc od połowy sierpnia do połowy września spędziła nad morzem, a teraz znowu podaje jej Bronchovaxom od 3 dni. Czasem się zakatarzy czy pokasłuje, ale już bez gorączek i rozchulania konczącego sie antybiotykiem.

Co do syropków i leków p/kaszlowych, to z ACC ostatnio odrzuciłam, bo mam wrażenie, ze młoda na niego nie reaguje, natomiast z kolei świetnie u nas działa PectoDrill.

No i poza tym codziennie od miesiąca daję młodej rano i wieczorem po łyżce miodu, no i syropu z cebuli i czosnku-polecam-rewelacja.
 
poproszę o przepis na syrop z czosnku, dostalam od mamy cytryna-miod-czosnek, ale mala nie chce go pic. rok temu tez dawalam luivac, pomagal. moze ktos ma pomysl, mala ciągle chrząka (splywa cos po scianie gardla). ostatnio dawalam sinupret. poprawa byla ale znow trzeba przerwe zrobic.
 
Sinupretem rozrzedzisz tylko wydzielinę i dalej będzie spływać.
U mnie były wieczne katary w tym stylu. w końcu pediatra przepisał mi Singulair i problem przeszedl jak ręka odjął, bo katar okazał się alergiczny(również u niemowlaka) a ciagle sie nadkażał.

A syrop: kroisz cebulę, dodajesz pokrojony zabek czosnku i zasypujesz cukrem lub(co ja robię i dzieci bardziej lubią) miodem i tyle..odstawiasz na kilka godzin i masz syrop.
 
dzieki, rzeczywiscie jak bedzie przewaga cebuli to lyknie i nie zauwazy czosnku:)
u nas tez te katary sa alergiczne, ciągle jedziemy na xyzalu albo zyrteku :/ wiecznie ma różnego rodzaju wysypki i wypryski. niestety testy nic nie wykazaly i musimy zgadywac co uczula. porozmawiam o tym leku z laryngologiem na wizycie, bo przeczytalam na ulotce że to przeciw astmie..
 
lek jest zarejestrowany również w innych stanach(ma tez inne nazwy, to po prostu montelukast), na ulotkach takich szczegółowych rzeczy się nie pisze.lekarz bedzie to wiedział, jeśli jest na bieżąco, bo rejestracje na inne stany są od niedawna i lek wtedy jest przepisywany na P.u mnie pomógł, mało tego, po nim zmniejszyły się migdały obydwu dziewczynom..
A mi Alicja ostanio powiedziała, ż nawet polubila ten syrop cebulowy :)
 
reklama
Singulair ja też miałam dla mojego syna ma teraz 6 lat a od 2 roku miał wieczny kaszel po Singulair wszystko schodziło ale też musiałam przerwe robić wychodziła mi na okres zimowy i przy pierwszym przeziębieniu kaszel wracał :( w czasie przerwy dawałam Tran i teraz jest ok (odpukać) nie wiem jak na wiosnę bedzie....
 
Do góry